Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pátek 22.8.2003
Svátek má Bohuslav
  Výběr z vydání
 >ZE ŽIVOTA: Jak Český Telecom chrání Vasila Bilaka
 >POLITIKA: Evropská ústava a český zájem
 >POLITIKA: Co bylo pražské jaro?
 >POLITIKA: Uganda včera dnes a zítra
 >ZAMYŠLENÍ: Utkání Davidů s Goliáši
 >POLITIKA: Zastydlí disidenti u velkého bratra
 >KOMENTÁŘ: Pětatřicet let poté
 >VÍKENDOVINY: Na obzoru plachta bílá - jsou to uši krokodýla! 11.
 >MÉDIA: Hurááá na televizi!
 >PENÍZE: Úrokový půvab malých klientů
 >POSTŘEH: O žebrácích
 >FEJETON: Úloha myčky nádobí v dějinách
 >INFO: Šance pro studenty - nebojte se vědy!
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Trauma generace
 >MROŽOVINY: Byl také Čech

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Náš rybník  
 
22.8. NÁŠ RYBNÍK: V takové divné společnosti.
JITA Splítková

Každá společnost má své podivnosti, nepravosti, skety… ta naše tímto fenoménem rozhodně nešetří… srpen 1968 mnohé kteatury odkryl a nic se nestalo, nic se nemění, přicházejí další a další…

Vicepremiér a šéf US-DEU Petr Mareš, je podle mnohých divná postava - sketa , kterou zvou i vlastizrádcem. Jeho další čin by o tomto jeho charakterovém kazu svědčil. Mareš je vehementně pro prodej pivovaru Budvar (hovořil o tom ve středu v rádiu Frekvence 1). Komu asi? O Budvar usiluje i americký koncern Anheuser-Busch, s nímž českobudějovická firma vede známkoprávní spory po celém světě, a které naše firma jeden za druhým vyhrává. Takže jak se zbavíme dobrého konkurenta? Prostě ho koupíme a zlikvidujeme.
Proti privatizaci se rozhodně staví ministr zemědělství Jaroslav Palas, stejně jako vedení podniku. Účetní hodnota Budvaru je okolo tří miliard korun. Jeho prodej včetně prodeje práv k ochranným známkám by mohl státu podle některých odhadů vynést sumičku okolo 13 miliard korun. Co to je, když Budvar je vysoce rentabilní podnik a nehrozí mu krach? Ty stržené miliardy Mareš, Špidla company rozfofrují během chvíle. Budvar také bude v trapu. Krávy, která pravidelně dává mlíko se zbavuje jen hospodář - eufemisticky řečeno - s těžkými poruchami synapsí.

Do divné společnosti zapadá i další případ:
Překvapivý zvrat přinesl dnešní asi dvouhodinový výslech sochaře Pavla Opočenského kvůli jeho novému obvinění ze sexuálních deliktů spjatých s pohlavním zneužíváním nezletilých dívek. K sexuálnímu obtěžování se doznal a navíc uvedl, že se v souvislosti se svým počínáním cítí nemocen. S policií bylo dohodnuto, že znalcům uloží, aby na klienta vypracovali nový posudek z psychiatrie se zaměřením na sexuologii, sdělil Opočenského obhájce Tomáš Kaiser.
Hleďme, takže najednou ten člověk, o kterém se hovořilo, že má dobrý vkus a je zcela v pořádku a vůbec, že se nejedná o nějakého nemocného ubožáka, ale zdravého muže - velkého umělce, tak najednou je onen muž s dobrým vkusem, nemocný, ubohý, svedený. Správní psychiatři jistě v tu ránu naleznou důvod, proč nesmí být trestán, ale chápán a léčen. Podivné. Jak by se na to všechno dívali asi opravdoví velcí umělci jakými byli bratři Čapkové, jímž toto individuum dělalo pomník (dosti nevzhledný a bezinvenční). Asi by se jim to moc nelíbilo. Ono by se jim možná ani nelíbilo následující: V r. 1992 byla založena Nadace pro postavení pomníku a vyhlášena peněžní sbírka. Vypsané soutěže zůstaly bez vítěze a k vytvoření pomníku byl vyzván sochař Pavel Opočenský, který se vrátil z emigrace z New Yorku.

Jako třetí příklad uvedu něco opravdu k neuvěření.
Večerník Praha - 16.8.2003 Kopanci za doprovodu sprostých nadávek napadlí dva muži ve čtvrtek večer na Můstku v centru Prahy transsexuála.
"Povalili mě na zem, kopali do rozkroku, zad i do hlavy a řvali - ty zasranej hajzle přeoperovanej, hnusnej, ty svině, ty kryso zbabělá, půjdeš do plynu," řekla včera Miluše Šubrtová, která pracuje v České televizi a je po útoku v pracovní neschopnosti.
Čtyřiatřicetiletou ženu napadli po jednadvacáté hodině. Vyřítili se na ni zpoza rohu a zaútočili zezadu. Při brutálních kopancích podle Šubrtové provolávali fašistická hesla a opěvovali nacistického vůdce Hitlera. "Křičeli, že nás podobných se svět zbaví a dá tak prostor pro Čistou jejich rasu, "popsala napadená.

To, že se žádného napadeného skoro nikdy nikdo nezastane, na to už nějak naše společnost rezignovala. Jenže fakt, že Ádu jako svého vůdce vzývají Češi, je opravdu absurdní, a na něj by se rezignovat nemělo. Ti hoši asi vůbec nevědí, která bije, a že kdyby ten jejich vůdce žil, nechal by je okamžitě za své zhanobení zmučánkovat a popravit. Zřejmě nic nečetli, jinak by věděli, že jsou podle toho svého vůdce podřadná rasa určená k vyhlazení a otrockým pracím. Kdo to těm maníkům vysvětlí a byli by schopni pochopit absurditu svého počínání? V jejich lebkách zřejmě jakékoliv synapse neexistují.

JITA Splítková
FUTUROLOGIE
Další články tohoto autora:
JITA Splítková

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku