Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 13.9.2003
Svátek má Lubor
  Výběr z vydání
 >STORY:Francie pohřbila své mrtvé, ke kterým se nikdo nehlásil
 >REAKCE: (mediální) Vřískot 2
 >NÁZOR: Pan Hitler by z nás měl radost (díl 2)
 >MOBY DICK: Je lepší být identifikován, než infikován
 >GLOSA: Předčasná úmrtí znovu na obrazovce
 >CHTIP: Pravda o našem vstupu do Unie
 >PENÍZE: Špidlův blahobyt
 >SPOLEČNOST: Zkušenosti z Tesca
 >TERORISMUS: Co se od 11. září 2001 nezměnilo
 >VÍKENDOVINY: Na obzoru plachta bílá - jsou to uši krokodýla!
 >RODINA A PŘÁTELÉ: No a dnes v noci na ostro budu zombie
 >PSÍ PŘÍHODY: Nadhled poněkud limitovaný
 >POLITIKA: Poletující Tvrdík
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Pacient korespondent
 >SPOLEČNOST: Zákaz, ochranka a právo

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Šamanovo doupě  
 
13.9. MOBY DICK: Je lepší být identifikován, než infikován

Moby Dick

(Jména osob, jakož i názvy podniků a institucí zde uvedených, jsou pouhou literární fikcí. Jakákoli podobnost je čistě náhodná.)

Pondělí 8. září 2003

Vedoucí ing. Duto Hlav si ráno pozval na pohovor Irmu Badavou. To je rána - Irma byla identifikována! Naše odbornice na Počítačově Automatizovaný Systém PAS3, která jediná absolvovala měsíční školení a umí oblbnout počítače tak, že nám objednají, co potřebujeme. Badavá se věcně optala pana vedoucího: "A kdo to bude dělat?" Duto Hlav odvětil: "No já. Zaučíte mne? Věnujeme tomu celé odpoledne. Někdy."
Sbohem spínáčky, sbohem připínáčky z Centrálních multifunkčních skladových bodů!

Úterý 9. září

Vedoucí ing. Duto Hlav si ráno pozval na pohovor Ambrože. Sbohem, Ambroži!
Psáno odpoledne: Ambrož zůstává. Vedoucí Duto Hlav mu v několikahodinovém monologu vytkl jistou neformálnost ve vztahu k nadřízeným. Ale ve slabé chvilce se přiznal: "Někdo nakonec ty věci psát musí. A má to být superexpert Mátoha?" Ambrož využil situace a zeptal se, jestli by tedy nemohl dostat přidáno. Hlav přikývl - a pravil: "Ano, je zaručeno, že platy se nebudou snižovat."

Středa 10. září

Vedoucí ing. Duto Hlav si ráno pozval na pohovor Drna. Hm, ten to má jisté, jako podvedoucí byl věčně s Hlavem na těch poradách a kafích... Po chvíli vyletěl Drn celý naježený: "Ten hajzl mě normálně vykopl!" Podivil jsem se: "Vždyť jste chtěl stejně jít na ministerstvo, přece vám Trn hází lano a čekal jste jen na odstupné!"
Drn odtušil: "No jo, ale něco jiného je hrdě odejít sám, a něco jiného, když vám řeknou, že vás nepotřebují! To je tak ponižující..."

Čtvrtek 11. září

Vedoucího ing. Duto Hlava si ráno pozvala na pohovor pracovnice oddělení Zúčtování se zaměstnanci Mladá Doga. V kantýně jsem slyšel, že se prý rozhodovala, jestli má identifikovat vedoucího Hlava nebo podvedoucího Drna. Ale když zjistila, že Drn stejně odchází, tak to měla jednoduché. Jenom si pak postěžovala, že se tak chtěla do toho problému zakousnout, že má až svalové křeče v čelistech. Pomohl jí majitel kantýny Mlha, který pro ni předvídavě opatřil několik položivých kuřat někde na nádraží.
(Na nádražích pěstují kuřata? Dráhy taky asi optimalizují...)

Pátek 12. září

Vedoucí ing. Duto Hlav si ráno pozval na pohovor mne. Pravil: "Takže optimalizace. Vy, Moby Dicku, projevujete evidentní nechuť k progresívním produktům, jako jsou tlachy a mekty. Přes všechna školení, přes všechny mé dobře míněné rady jste jejich výrobu vyloženě opomíjel." Ach jo. Rozhodovat se skutečně nemusím. Sbohem, České Textárny! Ale nakonec je lepší být identifikován, než infikován.
Duto však pokračoval: "Proto jste pověřen, abyste produkoval výhradně texty."

........................................

Listárna Moby Dicka

Pozornější čtenáři si asi všimli, že tato rubrika získala ilustrace. Jde o náčrtky obrázků, které budou doprovázet knížku z pracovním názvem MOBY DICK: Deníček. V knížce jsou sebrány zápisy mého deníčku z prvních tří let jeho existence - od dubna 2000 do dubna 2003. Docela mne potěšilo, že denní zápisky čtené najednou vykazují jistou dějovost a novou kvalitu. Ještě mne čeká autorská korektura.
Dílko by mělo vyjít už začátkem října u příležitosti INVEXu. Žádejte u svých knihkupců! Určitě by ji měl mít její vydavatel Konvoj Brno.

......................................................

Ilustracemi obdařil Kryšpín

Archiv deníčku od dubna 2000 do konce roku 2002
Leden 2003
Únor 2003
Kdo je kdo v Českých Textárnách - verze z dubna 2003

V březnu se deníček změnil na týdeníček, vychází v pátek nebo v sobotu a přesunul se do Šamanova doupěte. Takže od té doby jsou Mobyho zápisky uchovány po týdnech v archivu Š. doupěte.

Podněty, připomínky a výkřiky čtenářů Deníčku Moby Dicka můžete posílat na schránku moby.dick@seznam.cz.

Anebo si poslužte komentářem.
Liberalizační proces


Další články tohoto autora:

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku