Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Úterý 2.9.2003
Svátek má Adéla
  Výběr z vydání
 >EKONOMIKA: Případná akciová korekce pročistí trhy
 >MÉDIA: Televizní tuneláři
 >LIDŠTINY: Ti slavní lidé.
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Až přijde blackout
 >DOPRAVA: Vysoká nehodovost u nás
 >HISTORIE: Olešnický proces
 >NÁZOR: Ministr na jedno použití
 >PENÍZE: Bankrot po americku
 >POSTŘEH: O hmyzu
 >MEJLEM: Ohlasy a názory čtenářů
 >GLOSA:Zastavte sobíka
 >CHTIP: Dvě jeptišky a násilník
 >CITÁT: Labyrint světa a ráj srdce
 >ŠKOLY: zmatek nad zmatek - a nejen s platy
 >FEJETON: O biflování

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  >>  Média  
 
2.9. LIDŠTINY: Ti slavní lidé.
JITA Splítková

Televize mají své programy, které lezou do domů až ložnic slavných lidí. Ukazují je jak jedí, jak se baví, jak sportují… Redaktoři tyto celebrity zpovídají, kladou jim dotazy typu: jaké to je být slavný a jestli se jim to líbí a jestli je to neobtěžuje. Slavní lidé - mladé ženy, staří páni, mladí páni a staré ženy se culí do kamer a odpovídají, jak je fakt super, být slavný člověk, jak si nikdy neplatí panáky a jak je to skutečně neobtěžuje, …tedy někdy ano, ale většinou ne, protože jsou slavní a pro slávu se musí něco obětovat… oni to vědí a obětují se.
Je to všechno moc hezké, ti lidi jsou uvolnění, jsou in, k tomu v rukou drží většinou šampusky, zářivě se chichotají, redaktorky o nich pořád hovoří a vyzdvihují, jak jsou slavní... Tím pádem se v TV domnívají, že každý ony slavné zná, protože nikde se v titulcích neobjeví jejich jméno.
Tak nevím jestli žiji v nějakém paralelním vesmíru, či co, ale ty lidi, co je například pořad Prásk na Nově předvádí jako slavné osobnosti, až na výjimky neznám, jejich tváře jsem v životě nikde neviděla, jen v tomto pořadu TV (a prý jsou hosty bulvárů).
Ono to je vlastně geniální tah všemožných agentů a managerů když, dejme tomu přímo na zakázku, z nicky mají najednou udělat slavného člověka. Stačí k tomu dotyčnou či dotyčného prostě v takovýchto pořadech (či tisku) prezentovat jako slavnou - slavného, no a pokud se to opakuje pravidelně, třeba každý týden, pak se začne věřit, že je to přeci "TEN SLAVNÝ ČLOVĚK". Jen si nikdo nemůže vzpomenout proč.
Jak prosté! Jak geniální! Jak univerzálně použitelné!


osobní web: FUTUROLOGIE


Další články tohoto autora:
JITA Splítková

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku