Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Úterý 2.9.2003
Svátek má Adéla
  Výběr z vydání
 >EKONOMIKA: Případná akciová korekce pročistí trhy
 >MÉDIA: Televizní tuneláři
 >LIDŠTINY: Ti slavní lidé.
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Až přijde blackout
 >DOPRAVA: Vysoká nehodovost u nás
 >HISTORIE: Olešnický proces
 >NÁZOR: Ministr na jedno použití
 >PENÍZE: Bankrot po americku
 >POSTŘEH: O hmyzu
 >MEJLEM: Ohlasy a názory čtenářů
 >GLOSA:Zastavte sobíka
 >CHTIP: Dvě jeptišky a násilník
 >CITÁT: Labyrint světa a ráj srdce
 >ŠKOLY: zmatek nad zmatek - a nejen s platy
 >FEJETON: O biflování

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  >>  Média  
 
2.9. MEJLEM: Ohlasy a názory čtenářů

Patrioti pod ochranou koaličního paktu.

Debaty o nezávislosti české veřejnoprávní televize neberou konce. Dnes se již nebojuje za těžko definovatelnou nezávislost televize, ale probíhá boj o tzv. nezávislé členy Rady ČT. Právě pod tímto heslem se podařilo vládní koalici prosadit do rady několik teleministrových kamarádů. Nový politický styl vládních stran koaličního paktu, prezentovaný mj. staronovým teleministrem Dostálem a Vladimírem Špidlou (signatáři a realizátoři bývalé nechvalně proslulé opoziční smlouvy, doplněni o zcela „nového“ Sobotku a další…) se však od éry staré vlády opoziční smlouvy přece jen liší – dokáží se totiž o své spolupracovníky a věrné celkem dobře postarat (tedy po splnění služby ve prospěch „státu“ …).

Stranou nezůstávají Dostálovi lidé ze sféry médií. Například nedávná vlivná dvojice , často identifikovatelná pod heslem „malý a velký Petr“, která pracovala v rámci ČESKÉ televize. Ing. Kučera - jako nezávislý člen Rady ČESKÉ Televize (dříve šéf státního Fondu dětí a mládeže) a druhý Ing.Klimeš - jako mnohonásobný ředitel státní televize. První se,po vypršení mandátu a služby lidu, bez dlouhého čekání stal členem statutárních orgánů státního ČESKÉHO Telecomu. Nečekaně „dohodou“ ukončený poměr k ČT u druhého Petra – Ing. Klimeše – bude, dle novinářských informací, velmi brzy nahrazen lukrativní funkcí ekonomického viceprezidenta státních aerolinek - ČESKÉ (československé) Aerolinie (ČSA). Bude-li tento záměr naplněn, nezbývá než vyjádřit pochvalu současné vládě koaličního paktu a jejímu ČESKÉMU patriotismu, kdy se daří zachovat onu ČESKOU kontinuitu u lidí , považovaných mnohými odborníky za ke koalici loajálními experty.

Avšak – možná snad angažmá exministra Tvrdíka v ČSA lze se skřípěním zubů zdůvodňovat obvyklou snahou státu postarat se o lidí s citlivými informacemi. V případě angažmá Klimeše lze dostatečně polemizovat, například i kvůli jeho „schopnostem“ řídit velkou státní firmu tak, že 3 měsíce před koncem roku nikdo neví, zda je ČT téměř před velkým krachem nebo nakonec bude dost i na velké prémie za ziskové hospodaření. Možná, že se dá zapojení Klimeše k letadlům a aerolinkám a letadlům vyargumentovat tím, že již vlastní svůj vlastní televizní padák – dokonce zlatý a v ceně minimálně 1,2 milionů korun. Kombinace Měkkýš Tvrdík (Plesl v LN) a doubledirektor by mohla být i docela zajímavá i nadále, jistě se vyplatí sledovat jejich další fungování. Možná, že se třeba do ČSA přesunou bývalí a dnes bezprizorní vojenští piloti (tč.bez letadel) a zároveň by ČSA mohli být tím záchranným „kruhem“ hozeným ČT ve formě nějakého zajímavého reklamního balíku. Zatím jediná jistota zazněla v reakci na spekulaci deníku Blesk o zapojení exředitele Balvína jako tiskového mluvčího ČSA. Toto bylo jasně dementováno. K možnosti přijetí exdoubledirektora do dalších státních služeb se sám v rozhovoru vyjadřuje v obecné rovině – tj. …zájem vrátit se zpět do světa velkých podnikatelských firem…. (dříve již pracoval ve státním Transgasu). V každém případě budeme všichni chytřejší ( a někteří jmenovaní možná rázem i šťastnější) již po úterní valné hromadě ČSA.

Aleš Richter


Další články tohoto autora:

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku