Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Čtvrtek 4.9.2003
Svátek má Jindřiška
  Výběr z vydání
 >ZAMYŠLENÍ Z FLORIDY: Uniforma dělá chlapa
 >TÉMA: Odborářská antireforma ovlivňuje i zpátečnické poslance ČSSD.
 >PIVO A PRIVATIZACE: Zlodějna za bílého dne
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Právo vítězí!
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Umění reklamovati
 >PSÍ PŘÍHODY: Pes v garáži
 >AFÉRA: O co jde kolem půd na Praze 1 - díl druhý
 >DOPRAVA: Není tomu tak
 >VESMÍR: Jak je to s tím asteroidem QQ47?
 >POSTŘEH: O marmeládě a EU
 >MÉDIA: Stará rada, nová rada,dobrá rada, špatná rada….
 >ZE ŽIVOTA : Kdo z koho ?!
 >MEJLEM: Ohlasy a názory čtenářů
 >PENÍZE: Chceš změnit banku? Tak zaplať!
 >CHTIP: Vojenský zběh

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Ekonomika  
 
4.9. MEJLEM: Ohlasy a názory čtenářů

Dobrý den,

Jelikož jsem na stránkách Měšce ani Skrblíka nenašel adresu pro zaslání příspěvku, rád bych varoval klienty ČSOB před nepříjemnostmi, které mohou (zvláště klientům, kteří jsou či byli zvyklí na sporožiro u ČS) vzniknout při využívání nabízené služby přečerpání zůstatku – tzv. Kontokorent:

Kontokorent vám přidělí na základě Vaší žádosti a po ověření Vaší solventnosti, obvykle ve výši dosahující maximálně dvojnásobku Vašeho pravidelného měsíčního příjmu. Můžete jej čerpat kdykoli a Vaší povinností je nejpozději do jednoho roku jej splatit. A pozor – tady je kámen úrazu! Zatímco u sporožira ČS (a domnívám se že i u většiny ostatních bank, které tuto službu poskytují) pokud kontokorent splatíte dříve než za rok, začíná Vám ihned automaticky běžet další roční lhůta a můžete čerpat znovu. Ne tak je tomu u ČSOB! Můžete být třeba celý rok mnoho desítek tisíc v plusu, ale jakmile máte v jeden jediný den v roce – poslední den měsíce ve kterém uplyne rok od aktu přiznání kontokorentu – záporný zůstatek, jste zbaven možnosti tento kontokorent nadále čerpat, což znamená, že jste okamžitě odříznuti od peněz! Klidně můžete být spolehlivým a bezproblémovým klientem ČSOB řadu let, nic vám nepomůže – v ten moment jste postaven na úroveň „socky“ či bezdomovce a dokud nezaplatíte, nemáte možnost si kontokorent obnovit.

ČSOB tedy zřejmě nazývá kontokorentem produkt, který jím v podstatě není, protože v jejím pojetí se jedná spíše o jakousi formu více-méně automaticky obnovovaného spotřebitelského úvěru. Účelem kontokorentu je totiž především umožnění spolehlivým klientům v případě potřeby plynule čerpat prostředky na účtu do záporného zůstatku bez ohledu na to, kdy tak činí. Není tedy logické vyjímat z této možnosti právě onen jediný den v roce.

Přístup ČS v případě sporožira je logičtější, neboť jeden rok pro splacení kontokorentu je v jejím pojetí „klouzavý“ kdežto v pojetí ČSOB naopak pevný. Jsem přesvědčen, že pro některé potenciální klienty bude vhodné při výběru banky zohlednit i toto kritérium.

David Ondrejkovič
Další články tohoto autora:

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku