Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 20.9.2003
Svátek má Oleg
  Výběr z vydání
 >LIDÉ: Raketa země-vzduch a laskavý havran
 >AUSTRÁLIE: Služba občanům podruhé.
 >KNIHY: Jako starej vůl jsem naletěl
 >K DISKUSI: O psech
 >MOBY DICK: Jak psát sívíčko
 >INFO: Open source
 >MÉDIA: Laické úvahy pana Litomiského o pozemní digitální TV
 >MÉDIA: Česká digitalizace u ledu (do ledna 2004)
 >MÉDIA: Česká komerční televize.
 >MROŽOVINY: Kterak se z Mrože stát jelenem
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Noční knižní samoobsluha
 >PSÍ PŘÍHODY: Jak to vlastně bylo se Šogo?
 >FINANCE: Jde státní zadlužení příkladem?
 >ZAMYŠLENÍ: Kdo chybí ve vězení.
 >VÍKENDOVINY: Na obzoru plachta bílá - jsou to uši krokodýla!

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Šamanovo doupě  
 
20.9. MOBY DICK: Jak psát sívíčko

Prodáváme

(Jména osob, jakož i názvy podniků a institucí zde uvedených, jsou pouhou literární fikcí. Jakákoli podobnost je čistě náhodná.)

Pondělí 15. září 2003

Ředitel Běsný Kokot prohlásil, že České Textárny mají příliš nemovitostí. Všechny se prodají - až na náš barák v Centru, kam se sestěhují všichni zbylí zaměstnanci. Sbohem klidné pondělky, které trávili managoři na Správě problémů na Severním Městě!

Úterý 16. září

Kokot zjistil, že skoro všechny nemovitosti jsme dávno prodali a užíváme je v nájmu! Patří nám už jenom Centrum. Takže se prodá i Centrum a budeme nájemníky i zde.

Středa 17. září

Prodáním Centra firmě No Problems (majitelem je jistý Děsný Kokot) získají České Textárny značnou sumičku. Okamžitě ji investují - na výstavbu moderní budovy na Jižním Městě.

Čtvrtek 18. září

Už se rýsuje, jak bude vypadat budoucí uspořádání naší textárny: Texty mám produkovat já, tlachy a mekty Ambrož, technickou podporu nám bude poskytovat Duto Hlav. A taky, v rámci maticového uspořádání firmy, mistr superexpert Hola Mátoha. Irma Badavá k tomu pravila: "Vůbec vám nezávidím, že zůstáváte. Když se sejdou tihle dva, pak to teprve bude žůžo!"

Pátek 19. září

Ráno se dostavil Mátoha, celý vymydlený, i přezka na jeho obojku jen svítila. Držel přednášku Virtuální univerzity morálky a lidství (VUML) pro identifikované a optimalizované pracovníky nazvanou "Vyhazov jako výzva". Mluvil však jen o tom, jak správně napsat nějaké "psí víčko"(?).
"Hlavně nezapomeňte zmínit i svoje mimoprofesní aktivity," nabádal přítomné. Badavá poznamenala: "Ano, kolik jsme sebrali starého papíru, jestli se zúčastňujeme brigád a péče o veřejnou zeleŇ". Též přítomný Duto Hlav ji opravil: "Tohoto socialistického nešvaru jsme se již zbavili. Ale můžete napsat, jestli separujete odpad a podporujete ekologii životního prostředí ve svém bydlišti."

.........................................

Listárna Moby Dicka

Pozornější čtenáři si asi všimli, že tato rubrika získala ilustrace. Jde o náčrtky obrázků, které budou doprovázet knížku s pracovním názvem MOBY DICK: Deníček. V knížce jsou sebrány zápisy mého deníčku z prvních tří let jeho existence - od dubna 2000 do dubna 2003. Docela mne potěšilo, že denní zápisky čtené najednou vykazují jistou dějovost a novou kvalitu.
Dílko by mělo vyjít už začátkem října u příležitosti INVEXu. Žádejte u svých knihkupců! Určitě by ho měl mít jeho vydavatel Konvoj Brno.

......................................................

Ilustracemi obdařil Kryšpín

Archiv deníčku od dubna 2000 do konce roku 2002
Leden 2003
Únor 2003
Kdo je kdo v Českých Textárnách - verze z dubna 2003

V březnu se deníček změnil na týdeníček, vychází v pátek nebo v sobotu a přesunul se do Šamanova doupěte. Takže od té doby jsou Mobyho zápisky uchovány po týdnech v archivu Š. doupěte.

Podněty, připomínky a výkřiky čtenářů Deníčku Moby Dicka můžete posílat na schránku moby.dick@seznam.cz.

Anebo si poslužte komentářem.

Náš zvěřinecDalší články tohoto autora:

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku