Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Úterý 9.9.2003
Svátek má Daniela
  Výběr z vydání
 >VZPOMÍNKA: Rozloučení s přítelem
 >ARCHITEKTURA: Psí vycházka po Letné
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Výlet tunelem
 >LIDŠTINY: Hledají muži na inzerát jen vnadné ženy, či hospodyně?
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Skandál v Carrefouru
 >PSÍ PŘÍHODY: Jak to dopadlo se židlí
 >EKONOMIKA: Investoři se vracejí z prázdnin
 >GLOSA: Když dva dělají totéž, není to totéž<
 >SPORT: Míra Bosák, komentátor nebo bavič?
 >NÁZOR: ČSSD nás opět podvedla
 >POSTŘEH: O kostrách
 >GLOSA: Novu? Tu už raději nevolejte!
 >PENÍZE: I proti neschopnosti splácet se lze pojistit
 >FEJETON: Má katastrofická dovolená
 >TÉMA: Střední školy a gymnázia zvlášť, probuďte se !!!

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  >>  Internet  
 
9.9. LIDŠTINY: Hledají muži na inzerát jen vnadné ženy, či hospodyně?
JITA Splítková

Přišla ke mně kamarádka, aby si na Netu našla pro sebe vhodný seznamovací inzerát. V práci by prý nemohla tak dlouze studovat nabídky inzerentů, jako může u mě a navíc, prostě chtěla abych ji případné vybrané dychtivce po seznámení schválila a hlavně poradila, jak odepsat, když, jak mi řekla, "se živím tím psaním."
Potěšila mě její důvěra, ve věci tak závažné, tudíž své nelichotivé mínění o seznámení se na inzerát jsem si nechala pro sebe a začala ji vylistovávat jednotlivé weby, na kterých jsou seznamky pro seriózní a vážné seznámení se mladé rozvedené tedy bývalé paní čili znovuslečny s mladým pánem.
Pročítáme, pročítáme a nic, vhodného nebo aspoň seriózního nevidíme. Kámoška nad textíky kroutí hlavou a souhlasí se mnou, že na těch inzerátech "je něco, co nebudí moc důvěru."
Nakonec velice zklamaná odešla aniž by někomu odepsala. Přitom se tam nabízeli samí mladí nebo aspoň mladistvého vzhledu, úplně obyčejní, normální, štíhlí, inteligentní, zajištění, úspěšní … muži. Přesto nikomu neodpověděla. Proč asi?
Opravdu nevím, co někteří inzerenti svými požadavky sledují, ale je zajímavé kolik z nich trvá na bujném až přebujném poprsí dámy, se kterou se chtějí seznámit a nebo na její štíhlosti, blonďatosti, či černovlasosti, ale rozhodně dlouhovlasosti. Hrstka k tomuto všemu ještě chce děvče inteligentní (ale to je skutečně jen mizivé procento) a skoro všichni páni chtějí být starší někdy až mnohem starší, než hledaná vyvolená. Někdo chce zajištěnou ženu, jiný ji chce rozmazlovat. Někdo chce sportovkyni, jiný dámu v šatech a punčochách. Někteří také zdůrazňují, že žena jejich snů musí být romantická, eroticky založená, milá, veselá, rodinný typ… ale hlavně eroticky založená.
Takovéto typy inzerátů se týkají inzerující mužské populace tak od cca 25 - do 45. Ti starší hledají už zdá se hlavně opatrovnici, služku, hospodyni a ti mladší atraktivní protějšek na cestování, návštěvy klubů a kupodivu i někteří, jak píší, na vážnou lásku. Inzeráty těch hodně mladých jsou někdy vtipné.
Dále se zdá, že serióznější inzeráty dávají muži, kteří nebydlí v Praze a okolí a ti, co mají děti.
K tomuto závěru jsem došla po tom, co jsem s kámoškou přečetla stovky inzerátů z rubriky vážná seznámení, u některých jsem skutečně byla překvapená, proč jsou v této rubrice.
Když jsem se pro zajímavost podívala na inzeráty jaké si zase dávají ženy, tak tam byly skoro samé úplně obyčejné, normální, atraktivní, úspěšné, nezávislé blondýny VŠ, mladé nebo mladistvého vzhledu, hledající patřičné protějšky. To jsou věci.
Marně teď přemýšlím, jestli znám šťastný pár, který by se seznámil na inzerát. Neznám, ale to nemusí nic znamenat a věřím, že to tak taky může jít, já jen nikoho takového neznám… úplně po pravdě řečeno, nevím jaký pár vzejde třeba z takovéhoto inzerátku … hledá prsatou nekuřačku pro rodinný život, trochu pohlednou, štíhlou. Jedno dítě není překážkou… Napadá mě jedna věc - třeba je ten inzerent nezáludně upřímný, prostě co na srdci, to v inzerátu.osobní webový projekt: FUTUROLOGIE


Další články tohoto autora:
JITA Splítková

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku