Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 27.9.2003
Svátek má Jonáš
  Výběr z vydání
 >POLITIKA: Vlastnosti banánové republiky.
 >POLITIKA: Kdo rozumí ODS
 >GLOSA: Tak trochu špatné zprávy pro vytrvalce.
 >MÉDIA: Ochrana dětí a mládeže ve světle mediální legislativy III.
 >NÁZOR: Václav Klaus a Orwellovo dědictví II.
 >MOBY DICK: Konec vedoucího Duto Hlava? No moment!
 >POSTŘEH: O počasí
 >MEJLEM: O mejlech
 >ŠKOLSTVÍ: Jak vidí vzdělávání nadaných odborníci
 >POLITIKA: Češi v Iráku - několik poznámek
 >POLITIKA: Omezení suverenity neuškodí
 >STŘEPINKA: Intel se zase bude chlubit.
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Chaos písmen
 >PSÍ PŘÍHODY: Ode dneška jsem se dvěma psy
 >SPOLEČNOST: Kdo je tu diskriminovaný

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Šamanovo doupě  
 
27.9. MOBY DICK: Konec vedoucího Duto Hlava? No moment!

Moby Dick

(Jména osob, jakož i názvy podniků a institucí zde uvedených, jsou pouhou literární fikcí. Jakákoli podobnost je čistě náhodná.)

Pondělí 22. září 2003

Dnešní managorská porada ozřejmila, jakým způsobem hodlá manadement Českých Textáren snížit počet řídících úrovní: Z vedoucího Duto Hlava se stane pouhý Senior textárenství, zatímco já s Ambrožem budeme Junioři.

No moment... Jednoho Juniora jsme tu už měli - a ten utekl bez odstupného!

Úterý 23. září

Vedoucí Duto Hlav se na včerejší poradě zděsil: "Tak já už nebudu vedoucí textárny? Tak voni mne už nebudou muset textárníci poslouchat?"

No moment... Oni se ruší vedoucí jako třída? Tohle je fakt zajímavý!

Středa 24. září

Opravdu, je to tak: Podle nového organizačního paďouka vedoucí už neexistují. Duto Hlav nám má pouze poskytovat technickou podporu a naším přímým nadřízeným se stává managor Dur Durak. Ten zároveň sloučí obě své hlavní funkce Náměstka pro odměňování a Viceprezidenta pro rozvoj do funkce jediné: Bude z něj managor odměn a trestů, neboli ótéčkář. (Aha, já to věděl: Všechny ty rozvojové změny byly jen za trest!)

No moment... A kdo nám bude podepisovat dovolené?

Čtvrtek 25. září

Mail od L. Živé, managorky pro komunikaci, nám osvětlil nastávající postavení bývalých vedoucích: V souladu s filozofií nového uspořádání firmy se snižuje počet řídících úrovní a řídí nás přímo managoři. Protože by toho však měli moc, mohou v rámci maticového řízení některé pravomoci delegovat na své spolupracovníky. Takže o dovolenky budeme žádat Dur Duraka, ale podepisovat nám je bude i nadále Duto Hlav. Také práci nám bude zadávat - jménem Dur Duraka - Duto Hlav. Odpovědni budeme Durakovi, ale naše úsilí bude vyhodnocovat a odměňovat Hlav.

No moment... A jaký je rozdíl mezi vedoucím a Seniorem?

Pátek 26. září

Na dnešním školení VUMLu jsme byli vyzváni k diskusi o probíhajících změnách ve firmě. Ozval se jen Ambrož: "Než dojde k usazení nové organizace v rámci reorganizace, je tu nová reorganizace, což vede k desorganizaci. Nemohli byste ty změny trochu přibrzdit, aby se aspoň stačilo zjistit, jestli jsou k čemu?"
Přednášející Hola Mátoha se popotáhl za svůj obojek a odvětil: "Tento názor je ne zcela správný. Změna je život a České Textárny jsou živoucím organismem, který může přežít pouze dynamickým přístupem a nikoli stagnací, ačkoli by byla někomu příjemná. Je to vaše volba, jestli necháte svůj talent hnít, ale pokud se někdo chce ztotožnit s cíly firmy, nesmí žádoucí změny ve společnosti odkládat a pochybovat o nich. Věřím, že by to byl námět na rozsáhlou polemiku, ale toto je řízený proces, který nelze napadat!"

No moment... Tak chtěli snad diskusi, ne?

Sobota 22. září 2003

No moment... Opravdu, ať se koukám, jak se koukám, v kalendáři Českých Textáren je dnes opravdu sobota 22. září 2003. Jestli ono to není proto, že začaly růst houby, spousta lidí si vzala dovolenou - a přitom se mělo do konce měsíce sdělit všem identifikovaným zaměstnancům, že byli optimalizováni!
Takže si prodlužujeme září. Kdo dělal ten kalendář? Aha, Mátoha... Ale platí!

...............................................................

Listárna Moby Dicka

Moby, ty pacholku!
Záměr Telsource zbavit se akcií ČTc zhruba za 30 miliard Kč co nejdříve a nečekat na neustále odkládanou doprivatizaci je nejspíše odezvou na avizované knižní vydání Tvého deníčku! Spolumajitelé našeho telekomu chtějí prodat akcie dříve, než je práskneš... Ostatně ministr pro informační zdroje Mlynář prý na obzoru nevidí žádného zájemce o privatizaci ČTc. Není divu, všichni sledují internet.
Asi i Běsný Kok.
L.V.

Milé L., České Textárny nejsou ani ČT, ani ČTK, ani ČTe, ani ČRa ani ČTc, Siemens, Eurotel aniž jiný konkrétní český či světový podnik. I kdyby v jeho správní radě sedělo deset čápů marabu nebo běsných kokotů. Nicméně popsané příběhy zaměstnanců vycházejí z "reality".

Budu jen rád, koupíš-li si taky knížku s názvem MOBY DICK: Deníček. Pak zjistíš, že tolik kokotin by se snad v jediné firmě ani stát nemohlo. V knížce jsou sebrány mé zápisky od dubna 2000 do dubna 2003. Dílko by mělo vyjít už začátkem října u příležitosti INVEXu. Bude vybaveno Kryšpínovými ilustracemi, některé z nich přikládám už nyní.

Žádejte u svých knihkupců! Určitě by ho měl mít jeho vydavatel Konvoj Brno.
>>:) Moby Dick

......................................................

Ilustracemi obdařil Kryšpín

Archiv deníčku od dubna 2000 do konce roku 2002
Leden 2003
Únor 2003
Kdo je kdo v Českých Textárnách - verze z dubna 2003

V březnu se deníček změnil na týdeníček, vychází v pátek nebo v sobotu a přesunul se do Šamanova doupěte. Takže od té doby jsou Mobyho zápisky uchovány po týdnech v archivu Š. doupěte.

Podněty, připomínky a výkřiky čtenářů Deníčku Moby Dicka můžete posílat na schránku moby.dick@seznam.cz.

Anebo si poslužte komentářem.
předpisy


Další články tohoto autora:

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku