Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Čtvrtek 18.9.2003
Svátek má Kryštof
  Výběr z vydání
 >POLITIKA: Ohrožuje nás německý a rakouský nacionalismus ?
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Taky jsme si zastříleli
 >VĚDOHLED: Kozy dojící pavučiny
 >REAKCE: Digitalizace TV
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Motocykl? Ne! Velocipéd!
 >PSÍ PŘÍHODY: Šogo na výletě
 >INFO: Mamuti na Točníku 20. - 21. 9. 2003
 >PENÍZE: Pro jistotu i koleno vrtat
 >POLITIKA: Ženy v politice
 >POSTŘEH: O převlékání
 >CHTIP: O rovnováze
 >VĚDA: Stručná historie téměř všeho
 >POLITIKA: Řeči a bubliny.
 >MROŽOVINY: V břiše Prahy
 >ŽIVOT: Včera, třetí kilomet dálnice, půl sedmé, pes ve vozovce, tísňová linka na to kašle.

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Rodina a přátelé  
 
18.9. RODINA A PŘÁTELÉ: Motocykl? Ne! Velocipéd!
Ondřej Neff

To kolo mi sehnal můj švagr Míla. Z toho, že ho musel shánět poznáte, že to bylo za dob, kdy jste si věci které jste chtěli nemohli za své vydělané peníze normálně koupit - musely se nějakou pokoutní cestou dohonit, vydobýt, získat a pak navíc zaplatit. Kolo jsem dal do garáže. Koupil jsem ho možná proto, že nebylo snadno k sehnání, ne proto, že bych byl cyklistický fanatik.
Po pravdě řečeno, poprvé jsme na něm pořádně jel až včera.

Má kamarádka Sněhová Vločka je kolařka: na autě má permanentně přimontované ližiny s držáky pro připevnění kol. Právě na tyto ližiny jsme včera připoutali i moje kolo a vyrazili do Brd.

Je třeba dodat, že Vločka nepřemýšlela dlouho, aby našla pro mého ocelového oře vhodné přízvisko. Říká mu Plečka. Námitku, že je to v podstatě fungl nové kolo, protože na něm nikdo nejezdil, je tedy nejeté, odbývá slovy, že sice je to nové kolo, ale sakra dlouho nové kolo. Když objevila vzadu, nedaleko přehazovačky, dynamo, její nadšení neznalo mezí. Naposledy viděla na kole dynamo, když se coby dívka nezletilá proháněla v sedle jízdního kola značky Ukrajina!

Nenechal jsem se zviklat. Plečka neplečka, dynamo nedynamo, urazili jsme včera mých prvních dvacet kilometrů na tomto kole - a prvních dvacet kilometrů za posledních dvacet let! Ano, tolik doby uplynulo od chvíle,kdy jsem definitivně zničil svého Favorita, na němž jsem tři roky jezdil do sazárny Mladé fronty do práce, v létě ba i v zimě, ve sněhu! Ale to je už zcela jiná historie, snad se k ní vrátím. Moje Plečka s dynamem je současnost, a na víkend se s Vločkou chystáme na cyklovýlet do jižních Čech!


Další články tohoto autora:
Ondřej Neff

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku