Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 20.9.2003
Svátek má Oleg
  Výběr z vydání
 >LIDÉ: Raketa země-vzduch a laskavý havran
 >AUSTRÁLIE: Služba občanům podruhé.
 >KNIHY: Jako starej vůl jsem naletěl
 >K DISKUSI: O psech
 >MOBY DICK: Jak psát sívíčko
 >INFO: Open source
 >MÉDIA: Laické úvahy pana Litomiského o pozemní digitální TV
 >MÉDIA: Česká digitalizace u ledu (do ledna 2004)
 >MÉDIA: Česká komerční televize.
 >MROŽOVINY: Kterak se z Mrože stát jelenem
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Noční knižní samoobsluha
 >PSÍ PŘÍHODY: Jak to vlastně bylo se Šogo?
 >FINANCE: Jde státní zadlužení příkladem?
 >ZAMYŠLENÍ: Kdo chybí ve vězení.
 >VÍKENDOVINY: Na obzoru plachta bílá - jsou to uši krokodýla!

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Svět  
 
20.9. AUSTRÁLIE: Služba občanům podruhé.
George Švehla

Bydlíme v Modrých horách už více jak 30 let. Když jsme si tu, tehdy v buši, a nyní na předměstí Sydney postavili domek, tak služby občanům které zajišťovalo místní zastupitelství byly trochu odlišné od těch které zajišťuje nyní. Jako třeba týdenní odvoz poklady naplněných hrnců z tehdejších kadibudek náklaďákem mající kouzelné jméno: "The honey truck." Pak nám ale zavedli kanalizaci a tento exotický servis skončil.

Je dlužno dodat, že služby které místní zastupitelstvo během let svým občanům průběžně poskytuje jsou vždy prvotřídní a včasné. Ať už to je odvoz smetí a haraburdí, likvidace popadaných stromů po vichřici a nebo úklid okolí po požárech buše a někdy i domků.

Minule jsem na toto téma psal, kterak jsem jeden den pozdě odpoledne (důležitý fakt) zvedl telefon, vytočil příslušné číslo a odpověděl mě automat, který mě navedl co říct a kterej čudlík zmáčknout. Krátká procedura byla zakončena sdělením, že karta zajišťující bezplatné parkování v místech kde přespolní platí, bude zaslána poštou na naši adresu. Hned DRUHÝ den DOPOLEDNE byla kartička v naší poštovní schránce. Tak tomu říkám služba!!! Jeden se nemusí vláčet po úřadech. Stačí zvednout telefon, služba je rychlá, přesná a spolehlivá.

Toto vše bylo překonáno právě dnes. Zima nám tu obvykle končí obdobím velkých větrů. To mocně duje od západu a nebo severozápadu. Padají stromy, odletují střechy, elektřina někdy nefunguje, prostě takový zdejší normální konec léta. Obvykle se toto odehrává v srpnu. Letos se tyto místní "radovánky" opozdily a dějí se v září. Elektřina nám už nefungovala, ulicí se také jednou nedalo pro spadlý strom projet, ale trvalo to jen kratčeji než hodinu. Místní obyvatelé vyrukovali s motorovými pilami a cestu zarubanou prorubali aby aspoň jedno auto mohlo projet. Stejný den dojeli zaměstnanci našeho místního zastupitelství a celou tu poušť zlikvidovali.

Dnes ráno jsme se vzbudili a zjistili jsme že po noční vichřici upadla půlka koruny jednoho eukalyptu co máme před domkem u silnice. Upadla tak šikovně, že silnici nezatarasila a zaparkované autíčko mé ženy Míly ani neškrábla, přesto, že konce větví ležely těsně vedle vozu. Náležitě jsem tu kliku a nebo snad zázrak zdokumentoval na digi-fotokameru a Míla odjela do práce. Já jsem si nachystal telefonní seznam, že po osmé hodině zavolám na místní zastupitelství co a jak a aby ten bordel uklidili. Kdybych si ten seznam snad nenachystal, tak bych při své skleróze na to přece jenom mohl zapomenout. Všechno to nadělení leželo na obecním pozemku. Pak jsem si sedl k počítači a začal číst majlíky co došly minulou noc. Od počítače mám také přehled o tom co se děje před domkem a co nevidím? Najednou, bylo 7 hodin a čtyřicet minut ráno, před domem zastavilo nákladní auto, z něj vyskočili dva mladíci s přílbami a motorovou pilou. Pustili se do práce a než jsem se ze svého údivu vzpamatoval, tak auto i s mladíky odjelo a trávník, který je teď díky suchu barvy hnědé byl uklizený jako dříve. Jen pár malých hromádek pilin tam zůstalo. Dokonce i drobné větvičky a smetí hráběma uklidili a tak o ulomené půlce koruny stromu svědčí jen "jizva" na kmeni stromu.

Takže tentokrát jsem nemusel ten telefon ani zvedat. Jak se o této události zodpovědní činitelé na místním zastupitelství dověděli to nevím a ani po tom pátrat nebudu. Jsem rád, že jejich služby fungují furt dokonale, takže mohu s uspokojením konstatovat, že od dob spolehlivých a dochvilných služeb pojíždějícího "honey trucku" sice uběhlo přes třicet let, ale služby našeho místního zastupitelství jsou stále prvotřídní a včasné. V dnešní době to je téměř vzácnost. Teď už jenom doufám, že jednoho dne nebude mezi služby našeho místního zastupitelství patřit i odvoz mrtvých na hřbitov. To by se pak mohlo stát, že by jednoho krásného dne zastavil vůz s rakví před naším domkem a tak bych se dověděl že už je můj čas… Pak by mě už nezbylo než rychle umřít, aby nejeli na krchov s prázdnou.

George Švehla 17/9/2003
Další články tohoto autora:
George Švehla

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku