Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Středa 24.9.2003
Svátek má Jaromír
  Výběr z vydání
 >AUSTRÁLIE: Klokan zachránce.
 >MROŽOVINY: Zemský škůdce
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Podivný svět
 >VÝSTAVA: Na Václaváku stojí bezva bourák!
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Druhá noc v pořadí
 >PSÍ PŘÍHODY: Noční muka
 >POLITIKA: Nejen ODS, i já občan konstatuji...
 >POLITIKA: Nejhorší vláda za posledních padesát let?
 >EKONOMIKA: České sazby budou kopírovat eurozónu
 >SPOLEČNOST: Máme vůbec nějaké vědce ?
 >SVĚT: Velebení nevysvětlitelného
 >POSTŘEH: O vláčcích
 >FILM: Chladnokrevně
 >Nejisté vyhlídky Střední Asie
 >PENÍZE: Penzijní fond pro mladé

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Svět  
 
24.9. AUSTRÁLIE: Klokan zachránce.
George Švehla

O víkendu nám Klokánii ve zprávách oznámili, že nedaleko osady Morwell v jihovýchodní Viktorii ochočený klokan jménem Lulu zachránil třiapadesátiletého farmáře Leonarda Richardse, který byl zraněn na hlavě padající větví stromu na jeho farmě. Stalo se to asi 300 metrů od stavení a nebýt poplachu co Lulu způsobila, tak by pravděpodobně bezvědomý farmář zranění nepřežil.

Lulu je deset let stará klokanice "western grey" , tedy klokana šedého, kterou rodina farmáře zachránila jako mládě z vaku její matky, co byla na silnici sražena autem. Lulu se tak stala členem rodiny a už deset let si myslí, že je pes. Klokanice je velice bystrá a umí spoustu kousků a podle rodiny farmáře dovede více než kdysi slavný Skippy. Lulu stála nad tělem zraněného farmáře dmula hruď a "štěkala" jako pes, aby upoutala pozornost. To se jí podařilo, když její nezvyklé chování spatřila sedmnáctiletá farmářova dcera Celesta. Farmáře tak rodina našla a nechala převézt do nemocnice, kde byl ošetřen.

Farmář Leonard a Lulu si jsou navzájem velice blízcí, Lulu, farmáře všude následuje a tak mu vlastně oplatila to, co pro ni jeho rodina udělala když byla ještě malinká. Lulu je slepá na jedno oko a zástupci RSPCA (australská společnost na ochranu zvířat) se dali slyšet, že by Lulu měla být za svůj čin nominována na odměnu, která je každoročně udělována touto společností zvířatům co vykonala zvlášť udatné a nebo odvážné činy. Takže milá Lulu bude zřejmě nominována na "RSPCA National Bravery Award".

V minulém týdnu byla Lulu už druhé zvíře co svému pánovi zachránilo v Klokánii život.
Záchranáři se dali slyšet, že pes "blue heeler" jménem Dazzie udržoval při životě její starou majitelku Janette Luscombe tím, že ji zahřívala vlastním teplem, když majitelka zabloudila v buši a po šest dnů a mrazivých nocí nemohla najít cestu zpět do města Broken Hill v NSW.

Volně zpracováno podle zpráv AAP.

George Švehla 23/9/2003
Další články tohoto autora:
George Švehla

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku