Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Čtvrtek 25.9.2003
Svátek má Zlata
  Výběr z vydání
 >GLOSA: Jeden muž s odvahou vytváří většinu
 >SPOLEČNOST: Malí tyrani
 >EKOLOGIE: Dopis z Šumavy
 >SPOLEČNOST: Politická strana jako KLAN
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Že to ale uteklo, mami
 >PSÍ PŘÍHODY: Jak to dopadlo s tenisákem
 >SVĚT: 8 000 km Jižní Amerikou.
 >MÉDIA: Vidíte to, pane Kraus
 >KOMENTÁŘ: Hlásné trouby v éře arbitráží
 >NÁZOR: Vlk se nažere, koza zůstane celá
 >PENÍZE: Vyplatí se elektronické, či embosované karty?
 >POSTŘEH: O nádraží
 >CHTIP: Babička u doktora
 >AUSTRÁLIE: Klokan zachránce.
 >MROŽOVINY: Zemský škůdce

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  
 
25.9. NÁZOR: Vlk se nažere, koza zůstane celá
Zuzana Chlumská

... jen těch 13miliard potichu zmizí

Za socialismu bylo nám vtloukáno do hlavy, že konečně uskutečněna rovnoprávnost mužů a žen. Nu, nepovedlo se. Konec konců proč by mělo, když nepodařilo se i mnohé jiné. Myšlenka však pouze dřímala, zasuta problémy ekonomickými, ekologickými i mnohými jinými. Leč ideje jsou nezničitelné a tak ta o rovnoprávnosti zvedá, ve jménu politické korektnosti, hlavu.

Nahlédla jsem do denního tisku a padl na mně děs v podobě POVINNÉHO 50% zastoupení žen. Děj co děj, ber kde ber! Že prý to jinde dělají také. Nepochybuji o tom, ale jak nás znám, vytvoříme nejspíš nějaký hybrid, který nikomu nevyhoví a všechny naštve.

Za svou osobu prohlašuji - nepřeji si, aby v politických funkcích seděl někdo jen s titulu příslušnosti k jakékoli skupině. Politické strany mi ke zhnusení stačí.Naopak si přeji, aby tento stát vedli vzdělaní a schopní odborníci bezúhonného charakteru a slušného chování a na jejich skupinové příslušnosti mi, až na malé (ideové) výjimky, nezáleží.
Chápu, že očekávání je naivně maximalistické, ale snad by alespoň trochu...,možná...,snad...
Jinak, při současném trendu, mohl by za pár let znít zoufalý inzerát takto: Pro funkci premiera hledá se bisexuální hermafrodit tmavé pleti s modrýma očima. Jen ten by snad nikoho neurazil.

Leč zatím, v rozporu se zdravým rozumem, je nám vyhrožováno rovnou dalším ministerstvem! Kouzlo nechtěného právě v okamžiku, kdy vláda slibuje podstatné zeštíhlení své administrativy v rámci všeobecného šetření a nedostatku financí. Že by to jen někomu nedošlo - nu, to snad... nebo snad se tiše doufá, že ministerstvo nenápadně propluje ve zmatených tanečcích kolem vlády, daní a rozpočtového deficitu.
Nepochybuji, že každý s pánu ministrů vykáže, procentuálně na 1000 obyvatel, snížení administrativy svého resortu. Ale teplá židlička je teplá židlička a na úřadech práce bývá nevlídno. Přitom řešení je tak jednoduché!
Jsou tu lidé, je tu i 13miliard DPH navíc, budova a ještě nějaké drobné se také najdou. Jen chtít!

Blbost lidská bují jako plíseň, zejména pak na úřadech, jež musí dokazovat oprávněnost své existence. Požadavek odstranění sexismu valí se k nám jak pandemie moru či cholery a mohl by se snadno stát tím potřebným podhoubím. Příklady z USA jsou dostatečně varovné. A my, jak známo, přistupujeme k řešení problémů takříkajíc tvůrčím způsobem. Zakázali bychom
novácké Peříčko, nebo spíše požadovali paritní zastoupení ňader a penisů? Ovšem na jednu ženu připadají ňadra dvě. Námět pro parlamentní debatu.

Strážci sexistického purismu, měli by pré. Takový Hynek z Poděbrad by si ani neškrtnul. Bylo by nutné vytřídit všechny knihovny, vlastnit Libri prohibiti bylo by ošemetné. Opět hořely by hranice a duněly stoupy. A znovu by se hledalo, pátralo, pídilo, šmejdilo a šátralo po koutech a následně žalovalo, upozorňovalo a udávalo, umravňovalo, trestalo a sankcionovalo. S kontrabandem nevhodných slov opět by se tiše vplížila cenzura.

Co vy na to soušky a souzi.....?
Další články tohoto autora:
Zuzana Chlumská

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku