Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 4.10.2003
Svátek má František
  Výběr z vydání
 >SVĚT: Jaderná hrozba KLDR
 >TÉMA: Jsou větrné elektrárny dílem zelených ekoteroristů a nátlaku EU?
 >MOBY DICK: České Textárny protestují proti monopolnímu kalendáři
 >GLOSA: Absurdní drama české politiky
 >NÁZOR: Jak a kdo s kým juchal a oslavoval
 >Zpráva ze světa českého komunismu
 >POSTŘEH: O latrínách
 >MEJLEM: Ohlasy a názory čtenářů
 >POEZIE BEZ HRANIC: Představení významných hostů
 >DOPRAVA: Oni si snad dělají prdel!
 >NÁZOR: O českých myšlenkových pochodech, demonstrovaných na příkladu policejní práce.
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Oni si snad dělají prdel 2
 >PSÍ PŘÍHODY: Na fenky se neštěká
 >FEJETON: Vyhrál jsem v televizní soutěži
 >VÍKENDOVINY: Na obzoru plachta bílá - jsou to uši krokodýla!

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Šamanovo doupě  
 
4.10. MOBY DICK: České Textárny protestují proti monopolnímu kalendáři

Moby Dick

(Jména osob, jakož i názvy podniků a institucí zde uvedených, jsou pouhou literární fikcí. Jakákoli podobnost je čistě náhodná, stejně jako jsou náhodné zkratky jmen čtenářů v listárně.)

Pondělí 24. září 2003

Managoři stále někde tajuplně rokují. Drn si shání zaměstnání na MIZu. S Trnem chce obnovit jejich rozvernou dvojku. Se svými konexemi by se možná - pokud budou nové volby - mohl stát i ministrem! Máme s Ambrožem klid na práci. Pracuje i Badavá - Irmo, kdy si budeš hledat nový flek?

Úterý 25. září 2003

Tak pracovitou, znalou a spolehlivou pracovnici jako je Irma už jen tak mít nebudeme. Nemá čas na čerpání zákonných půldnů na hledání nového zaměstnání. To si shání po večerech a víkendech, protože přes den musí dělat přesčasy, aby zvládla přechod agendy na Duto Hlava. Inu - konec měsíce i kvartálu se blíží!
Jenom nevím, proč se jí podnik zbavuje. Jo, aha - pro nadbytečnost...

Středa 26. září / 1. října 2003

To je průser! První práce našeho superexperta Holy Mátohy jeví určitý nedostatek - jeho pracovní kalendář, který v dubnu vypracoval pro České Textárny na druhé pololetí, ne zcela úplně souhlasí s kalendářem občanským. Chybí v něm pět dnů!!! Takže nový měsíc je už dnes... A protože dosud nikdo nepodepsal smlouvu o ukončení prac. poměru, zůstávají identifikovaní zaměstnanci dosud neoptimalizovaní. Odejdou až na konci října. Toho skutečného.

Čtvrtek 2. října (27. září?) 2003

Ne, opravdu máme 2. října, hlásili to v televizi. I když podle managora Tluč Huby je "právní názor Českých Textáren jiný". Firma prý byla uvedena v omyl a trvá na tom, že z formálního hlediska trvá až do konce týdne dosud září. Inu - podnik, kde dneska je stále včera!

Pátek 3. října (není 28. září!) 2003

Škoda, mohli jsme mít svátek v pr.d. České Textárny se svým protestem neuspěly: Ministerstvo informačních zdrojů prohlásilo, že se bude i nadále řídit gregoriánským kalendářem, nikoli kalendářem juliánským, byzantským, Scaligerovým, Diokleciánovým, olympijským, židovským, muslimským ani českotextárenským. Hola Mátoha to prohlásil za jasné porušení konkurenčního prostředí.

...........................

Listárna Moby Dicka

Zdar, Moby,
optimalizace zasáhla i náš "podnik". Ruší se vrátnice - aby se mohli propustit vrátní. Ruší se telefonní ústředna - kterou v noci zajišťovali právě ti vrátní. Ruší se místo telefonistky, která byla schopna při dovolených zastat i funkci vrátné přes den. Kdo a jak jejich funkci bude zajišťovat, to se zatím neví. Pravděpodobně občas nikdo.
Průšvih je, že nejsme "textárna", ale nemocnice a když vážně nemocnému, který z posledních sil dorazí k nám nikdo neporadí, kde rychle sehnat pomoc, tak může být po něm...

Zdraví V.N.

Ubohý V., ubozí pacienti. I je nejspíš čeká osud, který vrátným připravila vaše poradenská firma - možná, že se také jmenuje Morgue... Ovšem v nemocnici skutečně márnice existuje!
Nejlepší obranou je prevence. A protože nejlepším lékem je smích, doporučuji vašim pacientům ještě včas zakoupit knížku s názvem MOBY DICK: Deníček. V knížce jsou sebrány mé zápisky od dubna 2000 do dubna 2003. Ilustrace nakreslil Kryšpín.
Ale budou si muset počkat asi do druhé poloviny října, (ještě dělám korektury). Žádejte u svých knihkupců! Určitě je bude mít jeho vydavatel Konvoj Brno (možno předběžně zamluvit na konvoj@konvoj.cz ).

Avšak smích, který někdy snad zazní, je občas skutečně zoufalý...
>>:) Moby Dick

......................................................

Archiv deníčku od dubna 2000 do konce roku 2002
Leden 2003
Únor 2003
Kdo je kdo v Českých Textárnách - verze z dubna 2003

V březnu se deníček změnil na týdeníček, vychází v sobotu a přesunul se do Šamanova doupěte. Takže od té doby jsou Mobyho zápisky uchovány po týdnech v archivu Š. doupěte.

Podněty, připomínky a výkřiky čtenářů Deníčku Moby Dicka můžete posílat na schránku moby.dick@seznam.cz.

Anebo si poslužte komentářem.

formulářeDalší články tohoto autora:

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku