Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 11.10.2003
Svátek má Andrej
  Výběr z vydání
 >REAKCE: Vstup do EU omezí demokracii i svobodu
 >CO JE DEFINITIVNÍ aneb zamyšlení pouhé
 >ÚVAHA: Profesionalita má být i v hudbě
 >PENÍZE: Finanční plánování dle OVB - jak získat klienta?
 >ZAMYŠLENÍ: Co je špatného na spekulacích se vstupenkami?
 >NÁZOR: Co je České, není vždycky hezké
 >MOBY DICK: Nové bludiště v Českých Textárnách
 >POLEMIKA: Evropská unie a svoboda
 >NÁZOR: Co mám rád na Ing. Miloši Zemanovi aneb v tomhle bordelu chybí komik...
 >DOPRAVA: Kryštof skončil, zapomeňte!
 >VÍKENDOVINY: Na obzoru plachta bílá - jsou to uši krokodýla!
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Procházka, která odsejpá
 >PSÍ PŘÍHODY: Bart má záludného spojence
 >NÁZOR: Mouchy ve víně
 >NÁZOR: Modrá (šance) je dobrá

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Zábava  
 
11.10. MOBY DICK: Nové bludiště v Českých Textárnách

Moby Dick

Pondělí 6. října 2003

Samé změny! Přes víkend vzniklo ve vstupní hale rozsáhlé bludiště z přenosných panelů, které se bude každý týden obměňovat. Prý to má probudit u přicházejících zaměstnanců odhodlání, které pak přetaví v průbojnou energii při své práci. Teď teprve získaly tu správnou působivost roury od klimatizace, kabely, trubky a táhla, které zde byly v srpnu instalovány pod stropem.
Ztratil se zahradník.

Úterý 7. října 2003

Ani dnes se zahradník neobjevil. V kantýně koluje fáma, že vstupní bludiště má oddělit zrno od plevele a nedovolit neschopným dostat se na pracoviště. Áčkaři pak ani nedostanou odstupné. To je snad drb, vždyť dnes jsem halu překonal za pouhých pět minut! Ale fakt je, že zahradník byl identifikován k optimalizaci jako první.

Středa 8. října 2003

Podnikové Zprávy přinesly interview s novým velitelem Jednotky rychlé reakce (JRR). Jejího dočasného šéfa, Ivoše Kvakoše, který byl při této příležitosti urychleně optimalizován, nahradil plukovník Havran Vetřelý z Urny. V rozhovoru si pochvaloval: "Od svého předchůdce (s nímž jsem se ani nestačil setkat) jsem převzal dokonale připravenou jednotku, která okamžitě zasáhne proti každému gaunerovi. To nemusí být jen usvědčený zločinec či odsouzený kriminálník, ale třeba darebák, který pomlouvá svou firmu anebo dokonce po svém optimalizování nevrátí všechny nevypsané propisky!"

Čtvrtek 9. října 2003

Plukovník Vetřelý je snad první managor se smyslem pro humor. V kantýně při srdečném rozhovoru s čápem marabu prohlásil: "Říká se o mně, že nemám gaunery rád. To není pravda. Já je mám rád! Na octě, s cibulkou." Jenom nevím, proč si pak objednal pytel cibule a basu octa.

Pátek 10. října 2003

Přišel hromadný mail od velitele JRR Havrana Vetřelého: "Nemám radost z toho, že jedním z mých prvních úkolů je razantní snížení početního stavu zaměstnanců. Zatím vás všechny dokonale neznám. V této informační tmě se musím spolehnout pouze na svůj ostrý sluch."
Btw: Ztratil se Ivoš Kvakoš! A našel se umolousaný zahradníkův svetr. Ve vstupním bludišti na plynové rouře pod stropem. Objevila ho uklízečka, když ráno smetala hromádku černého peří.

............................

Listárna Moby Dicka

Portrét Mobyho jakož i další ilustrace vyhotovil Kryšpín a doprovázejí knížku s názvem MOBY DICK: Deníček, kde jsou sebrány mé denní poznámky z Českých Textáren od dubna 2000 do dubna 2003.
Dílko by mělo vyjít do konce října. Žádejte u svých knihkupců! Určitě je bude mít jeho vydavatel Konvoj Brno (možno předběžně zamluvit na konvoj@konvoj.cz ).

......................................................

Archiv deníčku od dubna 2000 do konce roku 2002
Leden 2003
Únor 2003
Kdo je kdo v Českých Textárnách - verze z dubna 2003

V březnu se deníček změnil na týdeníček, vychází v sobotu a přesunul se do Šamanova doupěte. Takže od té doby jsou Mobyho zápisky uchovány po týdnech v archivu Š. doupěte.

Podněty, připomínky a výkřiky čtenářů Deníčku Moby Dicka můžete posílat na schránku moby.dick@seznam.cz.

Anebo si poslužte komentářem.


Další články tohoto autora:

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku