Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pátek 31.10.2003
Svátek má Štěpánka
  Výběr z vydání
 >KATASTROFA: Požár v Kalifornii
 >SPOLEČNOST: Jaký smysl má vládní pomoc Romům
 >SPOLEČNOST: Privatizace národního divadla
 >SPOLEČNOST: Parita k ničemu
 >RODINA A PŘÁTELÉ: RODINA A PŘÁTELÉ: Zlatá padesátá- Pionýr
 >PSÍ PŘÍHODY: Zlozvyky psů
 >VÍKENDOVINY: Na obzoru plachta bílá - jsou to uši krokodýla!
 >TRAMVAJE: Jak jsme naskakovali my
 >MOBY DICK: Poslední den v Českých Textárnách
 >SCIFI: co měsíc říjen (a nejen říjen) dal
 >Den s "banditou a teroristou"
 >PENÍZE: Hypotéka? Dvakrát měř, jednou řež!
 >GLOSA: Romadúr, TV Nova, banka - jak se to rýmuje ?
 >SPOLEČNOST: sLIZKÝ HMYZ
 >LIDŠTINY: Katolické běsnění v sexuologii a dalších vědách.

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Šamanovo doupě  
 
31.10. MOBY DICK: Poslední den v Českých Textárnách

Moby Dick

(Jména osob, jakož i názvy podniků a institucí zde uvedených, jsou pouhou literární fikcí. Jakákoli podobnost je čistě náhodná, stejně jako jsou náhodné zkratky jmen čtenářů v listárně.)

Pondělí 27. října 2003

Samé změny! Přes víkend dostalo strašidelné bludiště v příchodové hale nové vstupní a výstupní dveře. Otevřou se pouze zvláštní kartou, kterou dostaneme od vrátných. Platnost karty vyprší pět minut po otevření prvních dveří. Krysy, tedy zaměstnanci, kteří za tuto dobu nestihnou překonat labyrint ke druhým dveřím, budou muset počkat, až si je vyzvedne osobně velitel Jednotky rychlého zásahu plukovník Vetřelý. V kantýně se o něm povídají různé neuvěřitelné drby. Ani já jim nevěřím, ale raději se podívám na mechanismus těch dveří.

Úterý 28. října 2003, státní svátek

Na dnešní sváteční procházce na Petříně jsme potkali našeho bývalého zahradníka! Záhada jeho zmizení je vyřešena: Vetřelý mu domluvil předčasný odchod za značně zvýšené odstupné, aby prý zapůsobil na "morál" odcházejících zaměstnanců. Zahradník nás zapřisáhl, abychom o tom nikde nic neroztrubovali - aspoň do konce měsíce; mohl by přijít o bonus za tajuplný odchod. (Nikde nic neroztrubuji - jenom si vše zapisuji do svého tajného deníčku.)

Středa 29. října 2003

Strach z Vetřelého už nemám. Ale ty časované dveře jsou stejně nepříjemné. Tlustě okované, široké, neúprosně samozavírací. Však taky stály 60.000 korun! Jedny. Postupně se jimi mají vybavit všechny chodby a kanceláře v Centru.
No nazdar. Náš barák je dům o tisíci dveřích!

Čtvrtek 30. října 2003

Dnes už ty nové dveře samy nezavírají. Je na nich nápis "Zavírejte, prosím, dveře přibouchnutím až do zaklapnutí". Inu ano, pozná se evropská kvalita - prosí!

Pátek 31. října 2003

Poslední den v Českých Textárnách pro polovinu zaměstnanců. S odcházejícími Drnem a Badavou si my pozůstalí - Ambrož a já - vaříme poslední pelyňkový čaj s rumem. Ach, deníčku můj milý, kdo na tom je lépe? Ti, kteří se vrhají do kalných vod nezaměstnanosti s tučným odstupným na kontě nebo my, kteří tu zůstáváme pod bdělým okem dog, marabuů, dutohlavů, kokotů a vetřelců?

............................

Listárna Moby Dicka

Knížka MOBY DICK: Deníček by se měla poprvé prodávat 14.-16. 11. na veletrhu SVĚT KNIHY BRNO v pavilonu D ve stánku nakladatelství Konvoj Brno.

Portrét Mobyho jakož i další ilustrace vyhotovil Kryšpín a doprovázejí knížku s názvem MOBY DICK: Deníček, kde jsou sebrány mé denní poznámky z Českých Textáren od dubna 2000 do dubna 2003.

......................................................

Archiv deníčku od dubna 2000 do konce roku 2002
Leden 2003
Únor 2003
Kdo je kdo v Českých Textárnách - verze z dubna 2003

V březnu se deníček změnil na týdeníček, vychází v sobotu a přesunul se do Šamanova doupěte. Takže od té doby jsou Mobyho zápisky uchovány po týdnech v archivu Š. doupěte.

Podněty, připomínky a výkřiky čtenářů Deníčku Moby Dicka můžete posílat na schránku moby.dick@seznam.cz.

Anebo si poslužte komentářem.
Zatim s padakem odstupneho


Další články tohoto autora:

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku