Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Úterý 7.10.2003
Svátek má Justýna
  Výběr z vydání
 >FEJETON: Můj boj o důchod
 >GLOSA: Tři mrtví na "otočku"
 >POLITIKA: EU a strach z Německa
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Ještě k poměrům na silnici
 >PSÍ PŘÍHODY: Zkorumpovaný život na šňůře
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Izrael patří taky do Evropy
 >DOPRAVA: Od holandských daní k českým poslancům.
 >ARCHITEKTURA: Úspěch našich tvůrců
 >KOMUNIKACE: GTS Linka na internet, neboli GTSL
 >EKONOMIKA: Investoři očekávají oživení
 >PENÍZE: Máte už svého makléře?
 >Vision Days
 >PŘÍBĚH: Bachařka
 >NÁZOR: V Čechách vládne věk páry
 >FEJETON: Milionářka

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Šamanovo doupě  
 
7.10. ŠAMANOVO DOUPĚ: Izrael patří taky do Evropy
Jan Kovanic

Právě před třiceti lety zaútočily na stát Izrael Egypt a Sýrie. Bylo 6. října, zrovna na Jom Kipur. Od té doby došlo ke smíření s Egyptem, zde se uplatnilo heslo "území za mír". Se Sýrií k usmíření nedošlo, tento stát stále Izrael neuznává. Na jeho území jsou též výcviková střediska teroristů. V neděli bylo jedno takové středisko, tábor Islámského džihádu Ajn Sáhib, bombardováno a pravděpodobně napadeno i výsadkáři.

I sešla se Rada bezpečnosti, kde Sýrie tvrdě protestuje a žádá odsuzující rezoluci. Na syrskou stranu se přidaly mnohé arabské země + Německo + Francie. Maně mne napadá hned několik otázek:

Jak může být Sýrií odsuzovaná země, když podle Sýrie neexistuje?

Kdy vyjde rezoluce, odsuzující Sýrii za finanční podporu a poskytování vlastního území pro výcvik teroristů?

Kdy vyjde rezoluce, odsuzující Sýrii za okupaci Libanonu a využívání jejího území proti Izraeli?

Kdy začne mezinárodní společenství nutit kompletní Arabskou ligu, aby 55 let po první izraelsko-arabské válce konečně propustila Palestince ze svých koncentráků/uprchlických osad a poskytla jim - pokud budou chtít - možnost získat občanství zemí, kde žijí?

Kdy vyjde rezoluce, žádající návrat židovských uprchlíků a vyhnanců z roku 1948, kdy tyto menšiny arabské státy likvidovaly? Já vím, nevyjde, je to dávno, on by se taky někdo těžko vracel - ale proč se toleruje vyhlašování masivního "návratu" palestinských uprchlíků + všech jejich potomků na území dnešního Izraele a říká se tomu "podmínky mírové dohody"?

Izrael zkoušel všechno - vedl preventivní válku i sjednával mír. Poskytoval autonomii i stavěl zdi. Na všechno byla jediná odpověď: Zničit Izrael! Na to odpovídá napadený stát ničením svých nepřátel.

Minulý pátek, opětně v období židovského nového roku, zaútočil vražedný atentátník na haifský restaurant Maxim. Zabil 19 lidí a zranil 60. Kromě sebe zabil i tři arabské zaměstnance. Vždyť to byli kolaboranti! Zabil tři děti. Ať vědí, jaké to je. Zabil roční holčičku. Stejně by jen rodila Židy. Izraelská armáda poté napadla hnízdo, kde se tyto činy připravují. Izrael je podle Arabů + Francie + Německa agresor...

Izrael by možná byl menší agresor, kdyby mu krom mezinárodního Židovstva a imperialistických USA pomáhaly třeba i evropské demokratické země. Ty se ale zrovna hádaly o "evropské ústavě". Právě Francie + Německo skrytě vyhrožovaly malým zemím, aby ústavu nechaly být, jak leží její návrh. Frankoněmecké poukaozvání na to, že "všechno souvisí se vším" se vykládá jako varování před následnými důsledky při jednání o rozpočtu EU na roky 2007-2013.

Evropská unie je přesto docela dobrý projekt. Pokud však chce přispět k míru na Blízkém východě a ukázat ekumenickou tvář i vůči vlastním muslimům, neměla by vykřikovat o izraelské agresi a dávat nekontrolovatelně peníze na antisemitské palestinské učebnice a židobijské palestinské zbraně a jednomu z nejbohatších mužů planety Jásiru Arafatovi, ale měla by nabídnout své členství dvěma demokratickým zemím v oblasti: Turecku, které je sekulárním státem s převážně muslimským obyvatelstvem a Izraeli, který je sekulárním státem - a má také muslimské obyvatelstvo.

Někdy bych byl v té Evropské unii raději s Tureckem a Izraelem, než s Francií a Německem!!!

Psáno v Praze na Lužinách dne 6. října 2003


Další články tohoto autora:
Jan Kovanic

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku