Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Úterý 7.10.2003
Svátek má Justýna
  Výběr z vydání
 >FEJETON: Můj boj o důchod
 >GLOSA: Tři mrtví na "otočku"
 >POLITIKA: EU a strach z Německa
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Ještě k poměrům na silnici
 >PSÍ PŘÍHODY: Zkorumpovaný život na šňůře
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Izrael patří taky do Evropy
 >DOPRAVA: Od holandských daní k českým poslancům.
 >ARCHITEKTURA: Úspěch našich tvůrců
 >KOMUNIKACE: GTS Linka na internet, neboli GTSL
 >EKONOMIKA: Investoři očekávají oživení
 >PENÍZE: Máte už svého makléře?
 >Vision Days
 >PŘÍBĚH: Bachařka
 >NÁZOR: V Čechách vládne věk páry
 >FEJETON: Milionářka

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  >>  Doprava  
 
7.10. GLOSA: Tři mrtví na "otočku"
Václav Husák


Neskromně o sobě mohu prohlásit, že jsem velmi zkušený řidič. V průběhu uplynulých 37 let svého života jsem najel již téměř dva milióny kilometrů bez nehody. Řadu let jsem jezdil i automobilové závody na okruzích a do vrchu.
Kdybyste se mně zeptali, jaký manévr považuji na silnici za nejnebezpečnější - odpovím vám, že je to otáčení do protisměru. Zejména tehdy, kdy ani celá šíře vozovky nestačí a je nutné ještě zacouvat. Ale i když couvat nemusíte, je velkým problémem uhlídat provoz v obou směrech tak, abyste nikoho neomezili ani neohrozili.
Před několika lety jsem jel po pražské ulici za policejním autem, jehož řidič viditelně nikam nespěchal. Náhle se však na autu rozsvítil maják, rozezněla siréna a policejní vůz se stylem amerických policistů z akčních filmů bleskově otočil do protisměru a za zvuku kvílejících pneumatik někam vyrazil. Kdyby nás - mne a je - v té chvíli někdo i při dodržení všech předpisů předjížděl - nutně by se musel do policejního automobilu čelně strefit. Jde jen o to, v jaké by to bylo rychlosti a kam přesně by auto zasáhl.
Jsem zásadně proti řízení pod vlivem alkoholu, jsem zásadně pro dodržování dopravních předpisů. Všemi účastníky!!! Tedy i policisty. Z dostupných informací a mých zkušeností jsem však dospěl k soukromému závěru, že prvotním přestupkem, který tuto tragickou nehodu zapříčinil, bylo nedání přednosti v jízdě ze strany policejního vozu. Opilec za volantem rychle jedoucího vozu byl pouze příčinou obrovského rozsahu této tragédie. Pravděpodobný viník nehody si však už však odpykal trest nejvyšší - ten doživotní. Jaký vysoký trest si tedy zaslouží jeho "oběť" ?Další články tohoto autora:
Václav Husák

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku