Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Úterý 14.10.2003
Svátek má Agáta
  Výběr z vydání
 >MÉDIA: Švédská média pod palbou kritiky v případě Anny Lindh
 >POLITIKA: Dostál se namích´, kastelánům nabil
 >Medvědí služba
 >ŽIVOT: Stromy Lidlu vadí
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Pohoda v zahradní restauraci
 >PSÍ PŘÍHODY: Návštěva hodné paní
 >NÁZOR: Dostál a RRTV, rovnější mezi rovnými
 >ZAMYŠLENÍ Z FLORIDY: Vrahem je zahradník
 >NÁZOR: Odhady nejen české poctivosti
 >EKONOMIKA: FED určí další směr akcií
 >HUDBA: Iva Bittová homeless
 >POSTŘEH: O dopisech štěstí
 >GLOSA: S peřinou do hotelu
 >PENÍZE: Banka finančním poradcem?
 >MEJLEM: Několik vtipů

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Zábava  
 
14.10. POSTŘEH: O dopisech štěstí
Ivo Rýznar

Od doby co zvládám čtení, nemám v lásce takzvané dopisy štěstí. Kolovaly mezi lidmi už v dobách, kdy by domácí počítač vyžadoval minimálně prostory větší garáže, profitovala na nich však pouze pošta. I když stála tehdy dopisní známka jenom nějakých šedesát haléřů. Dnes, kdy světu vládnou počítače, Internet a e-maily mají pošťáci utrum.

Téměř denně nacházím ve své poštovní schránce (elektronické) nejméně jednu zprávu, která mi zaručeně přinese štěstí, lásku, bohatství. Tedy pouze za předpokladu, že ji do tří dnů, nejlépe však okamžitě, rozešlu dalším třem, pěti, deseti majitelům mailboxu. Pokud ji však smažu, přejede mne auto, spadne mi na hlavu cihla, ztratím mobilní telefon, dostanu žaludeční vředy. V lepším případě budu vyděden.

Nemám tyto dopisy štěstí rád, obvykle je ani nečtu a ihned používám tlačítko Delete. Však už je také pěkně ohmatané, neb mám spoustu kamarádů a kamarádek, spoustu přítelů a přítelkyň. Tedy přítelů a přítelkyň ne v tom zprofanovaném smyslu, v jakém se tato slova většině lidí vybaví. Mimochodem, čeština je krásná i záludná, klidně jsem mohl použít jediného slova - přátel, že? Ani nevím, proč jsem ještě dotyčným odesílatelům neřekl, aby mi takové maily neposílali, že je stejně ani nečtu. Je v tom obava že by se mohli urazit? Ne, důvod je mnohem prozaičtější. Předpokládám totiž, že každý z odesílatelů má dost rozsáhlý seznam potenciálních příjemců mailů, a tak těžko může mít přehled komu co ano a komu co ne.

Vlastně jsem nedávno udělal jednu výjimku, kdy jsem takový kolovací mail přečetl celý. Od á do zet. Byl skvělý, nedá mi, abych jej neocitoval i bez svolení jeho autora. Tímto se mu za pirátství omlouvám, neb si nemohu pomoci...

Ahoj člověče,

Tento mail Ti neposílá dalajláma, protože neumí česky, ani umírající dítě z Afriky, protože neumí číst ani psát a navíc se uzdravilo. Tento mail Ti posílá Zdeněk Novák z Horní Plané a je zcela nedůležitý. Nikdy nikomu nepřinesl štěstí - ani tento mail, natož Z. Novák, kterého zajímá jen jeho pivo.

Tak například jistý muž z Prahy sice vyhrál po obdržení tohoto mailu 1.000.000,- Kč, ale to bylo spíš proto, že měl v kapse sázenku, kterou podal minulou středu. Jedna žena z Přelouče si mohla ihned po přečtení tohoto mailu koupit novou pračku, ale jen proto, že na ni přes půl roku šetřila a právě jí skončila pracovní doba.

Jestli chceš, pošli tento mail všem svým kamarádů, sice jim to v ničem nepomůže, ale třeba se pobaví anebo naštvou, že mají v poště spam. Prosím, klidně ten kruh zastav a vybodni se na všechno, co by se Ti mohlo přihodit jen proto, že tento mail neodešleš.

Starý muž z Tišnova tento mail neodeslal a do týdne zemřel. Byl už velmi starý a měl játra zcela zničená alkoholem. Trpěl bolestmi a smrt pro něj byla vlastně vysvobozením.

Žák Šebesta mail taky neodeslal, protože to nestihl, byl vyvolán a slízl pětku. Ono už to bylo jedno, protože Šebesta na školu kašle a těch nedostatečných má na vysvědčení povícero.

A teď filozofující tečku na závěr: Jeden filozofující doktor vyprávěl studentům o ženě, která nedokázala udržet partnerský vztah, všechny své mužské terorizovala a stále čekala na toho pravého. Jednou se z toho zhroutila a skončila v péči staršího, velmi milého obvodního psychiatra. Ten jí řekl, že je hysterka a že by se měla léčit a ona ho poslechla. Nakonec se do psychiatra zamilovala a vzala si ho. Bohužel, neudržela partnerský vztah, psychiatra terorizovala, rozvedla se a nakonec se zhroutila. Teď žije neznámo kde. A ten filozofující doktor to vyprávěl studentům proto, že měl právě přednášku na toto téma a hlavně myslel na to, jestli ta trapná historka zabere na malou prsatou studentku vzadu a jaká by mohla být v posteli.

Tak si z toho vemte poučení a pošlete tento mail dalším kamarádům, nebo do odpadkového koše. Obíhá už celý týden a za tu dobu ho smazalo přes milion lidí.


Další články tohoto autora:
Ivo Rýznar

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku