Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 18.10.2003
Svátek má Lukáš
  Výběr z vydání
 >ZE ŽIVOTA: Chudák dítě
 >GLOSA: České prostředí
 >PŘÍBĚH: Na letišti v roli teroristy...
 >MOBY DICK: Stávka v Českých Textárnách?
 >SERIÁL: Jaký bude 21. díl?
 >MEJLEM: Vtip z cirkusu
 >ZE ŽIVOTA: Co vyvádíte ženská !!
 >ZE SVĚTA: Výroky prezidenta Bushe jr.
 >PENÍZE: Vsadili jste na správného koně, nebo 'prošustrovali majlant'?
 >VÍKENDOVINY: Na obzoru plachta bílá - jsou to uši krokodýla!
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Ještě k tomu jak jsem hrál ve filmu
 >PSÍ PŘÍHODY: Mněňák je na ústupu
 >NÁZOR: Nebojme se bát Evropské ústavy (II.)
 >MÉDIA: Digitalizace a realistický Mlynář
 >NÁZOR: Brusel nás sjednotí

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Zábava  
 
18.10. SERIÁL: Jaký bude 21. díl?
Debnar

Doktor Sova mladší po 20 letech opouští vězení, kde skončil po prohraném soudním procesu s paní Dobiášovou. Přichází do nemocnice v Boru a žádá o práci primáře Cvacha. Ten zapomíná na staré sváry a nabídne dr. Sovovi práci v novém kardiochirurgickém oddělení ve funkci pomocného ošetřovatele. Doktor Sova s vděčností přijímá.

Doktor Arnošt Blažej, nyní po čtvrté ženatý s dcerou anestezioložky Dany Králové Eliškou, přijíždí jako předseda České lékařské komory na kongres do Vídně. Zde mu nabídne ubytování ve své vile doktor Peterka, primář plastické chirurgie v tamější nemocnici U Sv. Anny. Setkání po letech oba potěší. Doktor Peterka prozradí doktoru Blažejovi, že u něj byla na několika plastických operacích i jedna z největších hvězd současné české pop-music, Irena Strossmayerová.

Doktor Blažej je po návratu z Vídně viděn na návštěvě porodnického oddělení nemocnice v Boru. Rychle se rozkřikne, že tam přinesl pomeranč pro vrchní sestru Pěnkavovou, která právě porodila své dvanácté dítě. Její neplodný manžel, který věří, že všech 12 dětí je jeho, přichází kvůli nástupu dr. Sovy mladšího o práci ošetřovatele.

Dr. Sova starší, nyní ministr zdravotnictví, se zcela zaměřuje na svou profesionální kariéru. Čas od času zlomyslně pošle do nemocnice v Boru ministerskou kontrolu a snaží se nemocnici zprivatizovat a přeměnit na výrobní závod automobilky Hyundai. Jednou z jeho mnoha milenek je i šachová velmistryně Oldřiška. Její manžel, 105-letý bývalý primář borské chirurgie Vrtiška, tomu nedokáže zabránit.

Doktor Řehoř si po dlouholetém pobytu v Africe nemůže zvyknout na novou situaci ve své vlasti. Jeho manželka Nzu-zu z kmene Matabele nemůže najít práci a jejich čtyři děti jsou často mylně pokládány za Romy.

Bývalý hokejista Přemysl Rezek, nyní stárnoucí narkoman, potkává v útulku pro bezdomovce první ženu dr. Blažeje, která se nedávno konečně odhodlala prodat svůj dům.

Na konci 21. dílu Ina Galušková - Jáchymová - Blažejová - Sovová - Jáchymová - Cvachová promluví celou větou.


Další články tohoto autora:

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku