Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Úterý 21.10.2003
Svátek má Brigita
  Výběr z vydání
 >SVĚT: Ilegální přistěhovalci v USA
 >POLEMIKA: Vzkaz pro Jana Čulíka
 >REAKCE: Je možné urážet lidi v televizi?
 >PETICE: Za Národní divadlo
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Psychologie ztracení se
 >PSÍ PŘÍHODY: Sám si za to můžeš, hňupe
 >REAKCE: Nálepky na značky
 >ZE ŽIVOTA: Proč se Citi Bance přezdívá CiNti Bank.
 >PSI: Zkusme to bez extrémismu
 >SVĚT: Celoživotní úděl uprchlíka jako politická strategie
 >KNIHA: Zpráva o knize, kterou jsem četl nerad
 >EKONOMIKA: Firemní výsledky předčí očekávání
 >ZE ŽIVOTA: Poznámky k sexuálnímu využití sauny
 >FEJETON: Ranní rozprava
 >PENÍZE: Finanční plánování dle OVB - jak co nejvíce vydělat?

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  >>  Pražský chodec  
 
21.10. PETICE: Za Národní divadlo
Jan Šinágl

!!! OBČANÉ, NÁRODNÍ DIVADLO V PRAZE JE OHROŽENO - P O M O Z T E !!!

Mnozí z Vás jste měli možnost shlédnout filmový dokument pana režiséra Jiřího Krejčíka "NÁROD V SOBĚ" na ČT 2, v pondělí dne 13.října. Tento otřesný dokument bude opakován dnes, v pondělí 20.října, opět na ČT 2 ve 23.25. Národní divadlo má potíže, které si nezavinilo a je nyní ohrožováno následkem chyby, za kterou by měl nést odpovědnost stát. Proto by měla PS PČR pomoci Národnímu divadlu, jako jednomu ze symbolů naší kultury a kulturnosti. V jistém smyslu má PS PČR možnost ukázat, jak tyto hodnoty ctí a uznává.

Pan prezident Václav Klaus, jako tehdejší premiér prohlásil: "My považujeme za nejvyšší kulturní hodnotu v této zemi zákonnost a spravedlnost, nikoliv tři podlaží jedné budovy." Právě případ těchto "tří pater" v dokumentu "NÁROD V SOBĚ" ukazuje, jak "zákonnost a spravedlnost" umožňuje spekulativní podnikání. V tomto konkrétním případě, na úkor Národního divadla a státu.

Níže uvedený PODNĚT OBČANŮ byl předán Petičnímu výboru PS PČR v Praze v pátek, dne 17.října 2003. Občané, máte možnost tuto PETICI svými podpisy - viz níže uvedený vzor podpisového archu - podpořit. Archy s podpisy posílejte prosím na moji níže uvedenou adresu. Osobně zaručuji jejich doručování do PS PČR.
Za Petiční výbor Vám děkuje

Jan Šinágl v.r.

Adresa: Jan Šinágl, Nejedlých 335, 267 53 Žebrák, E-Mail: jan.sinagl@seznam.cz
Aktuální informace: www.AAAWebPages.cz/ND_1.htm /
Doporučeno: www.hucin.com

* * *
PODNĚT OBČANŮ
Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky
ZE DNE 10.ŘÍJNA 2003

Níže podepsaní občané dávají podnět Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky, aby předmětná budova č.p. 1435 v Praze 1 byla navrácena státu a Národnímu divadlu.

Omylem v zákoně došlo k neoprávněnému převodu nemovitého majetku do majetku řádu Sv. Voršily Římské Unie.

Následně byla tato budova, v roce 1990, převedena do majetku řádu Sv. Voršily Římské Unie a poté prodána soukromé firmě na podkladě nestandardní kupní smlouvy postrádající celou řadu obvyklých ustanovení. Nakonec byla protiprávně zaregistrována katastrálním úřadem na firmu THEMOS.

Žádáme, aby tento protiprávní krok byl zákonnou cestou napraven a celý objekt novelou zákona vrácen Národnímu divadlu v Praze.

K tomuto kroku nás inspirovalo shlédnutí filmového dokumentu režiséra Jiřího Krejčíka "NÁROD V SOBĚ" (ČT 2003). Jsme pohoršeni, jakých absurdit tato zmýlená restituce dosáhla. Žádáme Vás, jako naše volené zástupce a občany zákonodárce, abyste se zasadili o navrácení této budovy Národnímu divadlu. Mějte na paměti, jak naši předci, dvakrát, doslova halíř po haléři, sbírali peníze na stavbu Národního divadla.

Státní úředníci i federální poslanci se dopustili před třinácti lety chyby. Dnes již víme, že i zákonodárce může být omylný a Vy máte možnost přihlásit se k odpovědnosti a povinnost, tuto chybu napravit. Ve jménu památky našich předků a slušných občanů této země.

* * *
nadpis podpisového archu
Podnět občanů Petičnímu výboru PS PČR ze dne 10.října 2003 - předmětná budova č.p. 1435
JMÉNO / ADRESA / PODPIS
Další články tohoto autora:
Jan Šinágl

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku