Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Úterý 21.10.2003
Svátek má Brigita
  Výběr z vydání
 >SVĚT: Ilegální přistěhovalci v USA
 >POLEMIKA: Vzkaz pro Jana Čulíka
 >REAKCE: Je možné urážet lidi v televizi?
 >PETICE: Za Národní divadlo
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Psychologie ztracení se
 >PSÍ PŘÍHODY: Sám si za to můžeš, hňupe
 >REAKCE: Nálepky na značky
 >ZE ŽIVOTA: Proč se Citi Bance přezdívá CiNti Bank.
 >PSI: Zkusme to bez extrémismu
 >SVĚT: Celoživotní úděl uprchlíka jako politická strategie
 >KNIHA: Zpráva o knize, kterou jsem četl nerad
 >EKONOMIKA: Firemní výsledky předčí očekávání
 >ZE ŽIVOTA: Poznámky k sexuálnímu využití sauny
 >FEJETON: Ranní rozprava
 >PENÍZE: Finanční plánování dle OVB - jak co nejvíce vydělat?

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Zdraví  
 
21.10. REAKCE: Je možné urážet lidi v televizi?
Ivo Gistr

Mám doma knížky pana Ludvíka Vaculíka, líbili se mi jeho názory, znal jsem ho asi dřív, než většina mých vrstevníků, pokud najdu čas, sledoval jsem rád i jeho Ilustrované fejetony v TV. Sledoval jsem tedy i dnes, protože jsem hlídal kluky ( naše jedenapůlroční dvojčata). Během sledování dnešního fejetonu ale ze mne to nadšení pro pana Vaculíka rychle vyprchalo. Zíral jsem na jeho dnešní fejeton s úžasem, pomalu doslova s otevřenů hubů jak se říká u nás na Slovácku, a nemohl jsem věřit ani svým očím, ani svým uším. Nevím, jestli má pan Vaculík děti. Ale jeho dnešní povídání se mne dotklo způsobem u mne dosud nevídaným. A to se znám docela dobře. Myslím, že se jeho dnešní povídání dotklo nejen mě. Pochopil-li jsem správně smysl jeho fejetonu o umělém oplodnění, kdy nazývá všechny takto narozené děti kryply a impotenty, kdy tímto způsobem uráží jejich rodiče vděčné za to, že nemusejí sázet na zdlouhavou a ve svém důsledku nejistou adopci ( můžu uvést příklad, kdy rodiče nemajíce děti, adoptovali, piplali se a starali a odměnou jim byl nevděk a útěk z domova) a mohou mít své vlastní děti (jsem si vědom toho, že se tak mohou zachovat i vlastní). Mí zmínění synové jsou o devět let mladší než první dcerka, která byla, aspoň podle pana Vaculíka, zplozena a zrozena normálně. Potom se dlouho nedařilo, až jsme vlastně přestali doufat, dostali jsme se k odborníkovi nad jiné , k panu profesoru Pilkovi ( jehož práci pan Vaculík taky poplival) a protože smyslem není uvádět podrobnosti o překážce, která nám bránila mít tzv. normální cestou další děti, jenom podotknu, že vzali-li bychom merito věci, nebyla to neplodnost v pravém smyslu toho slova, protože o to tu teď jaksi nejde, nakonec se nám narodili zdraví a normální kluci, kteří nevybočují v ničem z normálu, nejsou kryplové a jsou pokřtění, jsou tedy dětmi Božími, pane Vaculíku! Takže proto se jistě nejenom já ptám, kde pan Vaculík vzal tak jisté právo urazit, i když jenom, jak on sám říká, na papíře, urazit takto tolik lidí? Přiznávám se, že píši tento text v určitém rozrušení, naštvání a úžasu, proto taky tak vypadá.
Navíc se pan Vaculík nechtěně přiznal k nevědomosti, když, jak se u nás říká, pletl koše s baňama a spletl dohromady děti ze zkumavky a klonování.
Proč je pan Vaculík tak zaujatý? Malinko mi to připomíná jiné lidi, kteří tvrdili, že létat člověk nemůže, že Země je placatá, že pro člověka je pobyt v rychle jedoucím vlaku ( 50 km/h) nebezpečný, protože v něm jistě nebude mít dostatek vzduchu k dýchání zkrátka, to není konzervatismus nebo staromilstvo, ale úmyslná nevědomost člověka, který je považován za moudrého. U mě tedy byl.
Nevím, jestli jsem správně vyjádřil, co cítím, ale ještě jednou zopakuji : nemáte žádné právo takto lidi urážet, pane Vaculíku! A veřejnoprávní televize svým uveřejněním taky neprokázala mnoho moudrosti. Jestli chce pan Janeček rušit Anežku nebo Předčasná úmrtí, pak raději, ať zruší tyhle fejetony. Ty ať vysílá privátní TV. Tak, budu taky netolerantní, když může být pan Vaculík.


Další články tohoto autora:
Ivo Gistr

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku