Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Středa 29.10.2003
Svátek má Silvie
  Výběr z vydání
 >HISTORIE: Svědectví z dávného času
 >ARCHITEKTURA: Krematorium aneb pan Kopfrkinkl by měl radost
 >NÁZOR: Pravda, láska a jazykový parazitizmus
 >MROŽOVINY: Operace Hydra
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Jsme ovce, že to snášíme
 >PSÍ PŘÍHODY: Nikdy nevstoupíš dvakrát do stejné...
 >ÚVAHA: Čeká nás legalizace kuplířství
 >SVĚT: Kliklijn.nl
 >O KNIZE: Vraník a Ryzka
 >EKONOMIKA: Příliš vysoká očekávání
 >PENÍZE: Jak koupit nemovitost
 >MEJLEM: Ohlasy a názory čtenářů
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: To nebyla revoluce, to byl koncert
 >POLITIKA: Hojdare, Hojdare aneb Exempla trahunt
 >SPOLEČNOST: Nejsme udavači

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Rodina a přátelé  
 
29.10. RODINA A PŘÁTELÉ: Jsme ovce, že to snášíme
Ondřej Neff

Jel jsem v podvečer z Mladé Boleslavi do Prahy. Rádio hlásilo kolony na tomto úseku "rychlostní komunikace". Svatá pravda! Jsou tam dva, na každém z nich jsem zkejsnul na dvacet minut, dohromady skoro tři čtvrti hodiny popojíždění na jedničku. Na uzavřených úsecích se nedělo nic.

Před čtrnácti dny jsem jel po německých dálnicích. I tam jsou uzavřené úseky, ale samozřejmě se tam pracuje o sto šest i v noci! Jak je možné, že to u nás nejde?

Mám pro to pracovní teorii. Je to zaviněno gaunerstvím stavebních firem, které mají zájem na tom, aby stavba trvala co nejdéle. Dále je to zaviněnou gaunerstvím zadavatelů práce. Jednak trpí toto nesmyslné prodlužování, jednak jsou schopni přebírat šmejdovsky vykonanou práci (například: u nás na Praze 54, oprava Jeremiášovy ulice, povrch vozovky vydržel 14 dní!, jak je možné, že za takový zmetek je někdo ochoten platit? Velmi dobře je to možné: peníze jsou veřejné, jsou to peníze daňových poplatníků. A v důsledku za to může ministerstvo pro místní rozvoj, které má silniční síť pod palcem. I tam musí být vkořeněna hluboká korupce, jinak si nedovedu slepotu úředníků vysvětlit.

U nás kde kdo protestuje kvůli kdejaké kravině. Televizi budou popotahovat za to, že přirovnala poslance k termitům. A tady se děje zločin veřejného ohrožení den co den, sedm dní v týdnu, za totálního nezájmu - bohužel - i veřejnosti, která si na tento zločinný stav zvykla a myslí, že to tak musí být. Nemusí. Jinde to tak není. Proč by to muselo být u nás?


Další články tohoto autora:
Ondřej Neff

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku