Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Čtvrtek 30.10.2003
Svátek má Tadeáš
  Výběr z vydání
 >GLOSA: Romadúr, TV Nova, banka - jak se to rýmuje ?
 >SPOLEČNOST: sLIZKÝ HMYZ
 >LIDŠTINY: Katolické běsnění v sexuologii a dalších vědách.
 >FEJETON: Od "Evoluce" k "Policejní akademii"
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Vždy do té nejpomalejší fronty
 >PSÍ PŘÍHODY: Jak se mi zdálo o Satanovi
 >SVĚT: EU a náboženství na pracovišti
 >POLITIKA: Daňová neposlušnost
 >ŠVÉDSKO: Jak jsme slavili český státní svátek
 >NÁZOR: Legitimita občanských sdružení.
 >PENÍZE: Stavební spořitelny: bitva o klienta vrcholí!
 >MEJLEM: O agentství v Stb
 >CHTIP: Dvě etické otázky
 >HISTORIE: Svědectví z dávného času
 >ARCHITEKTURA: Krematorium aneb pan Kopfrkinkl by měl radost

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Rodina a přátelé  
 
30.10. RODINA A PŘÁTELÉ: Vždy do té nejpomalejší fronty
Ondřej Neff

Minimálně jednou týdně obědvám kuře v KFC, u plukovníka Saunderse.Je to takový kuřecí mekdonald. Stručně, jak to tam chodí: dlouhý pult, u něho pět kas, u každé kase zaměstnanec. Vystojíte frontu, dostanete se ke kase a zaměstnanci, objednáte si, on to přinese na tácu, zaplatíte a vy s tácem odcházíte ke stolku.

Pět kas, pět front. Ne každá se pohybuje stejně rychle. Záleží na tom, zda se ve frontě vyskytne potížista. V praxi to vypadá následovně, popisuji situaci z mé poslední návštěvy restaurace KFC na Andělu.
Vstoupím, vidím pět stejně dlouhých front. Pečlivě vybírám. Pátrám po potenciálních potížistech. Tenhle člověk vypadá na ekologického aktivistu, ten se bude domáhat vegetariánské stravy a pohádá se. V téhle frontě dáma bude chtít poslat kuře zásilkovou službou do Podmokel. Tady ten pán se pokusí platit novozélandskou bankovní kartou. A tady ten nařvaný, ten se přišel jenom pohádat. Zbývá tato fronta. Hrozí zde nějaké nebezpečí?
Ne. Ať jsem psychozpytal sebe pečlivěji, nebezpečí jsem neodhalil. I postavil jsem se do této bezproblémové fronty. Odsejpalo to. Ten chtěl Strips menu, ten chtěl Twister menu, slečna chtěla zmrzlinu, s paní bezprostředně přede mnou taky nebudou potíže, už přistupuje ke kase, otevírá ústa, aby...
Načež se z nitra restaurace vynořilo pět skotačivých dětiček ve věku od čtyř do deseti a holčička chtěla tohle a chlapeček tamto a druhý chlapeček ono a další holčička tamto... Ježišmarjá, nemohli by termiti odhlasovat zákon nařizující viditelné nošení značky SPRÁVKYNĚ PĚTI DĚTÍ ?


Další články tohoto autora:
Ondřej Neff

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku