Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 1.11.2003
Svátek má Felix
  Výběr z vydání
 >EKOLOGIE: Čeká Brno defenestrace kvůli lesům?
 >GLOSA: O transparentnosti
 >VĚDA: Nová jihočeská blízkozemní planetka odlétla na jižní oblohu
 >Jak se dělají volby
 >POSTŘEH: O předponách
 >KATASTROFA: Požár v Kalifornii
 >SPOLEČNOST: Jaký smysl má vládní pomoc Romům
 >SPOLEČNOST: Privatizace národního divadla
 >SPOLEČNOST: Parita k ničemu
 >RODINA A PŘÁTELÉ: RODINA A PŘÁTELÉ: Zlatá padesátá- Pionýr
 >PSÍ PŘÍHODY: Zlozvyky psů
 >VÍKENDOVINY: Na obzoru plachta bílá - jsou to uši krokodýla!
 >TRAMVAJE: Jak jsme naskakovali my
 >MOBY DICK: Poslední den v Českých Textárnách
 >SCIFI: co měsíc říjen (a nejen říjen) dal

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Náš rybník  
 
1.11. NÁŠ RYBNÍK: Natoč to!
JITA Splítková

Naše veřejnoprávní televize už neví, kde by získala milióny na zakonzervovaný chod tohoto těžkopádného bumbrlíčka. Seriál Nemocnice na kraji města se ukazuje jako dost hrozné pokračování Dietlovských dílů a hercům snad někdo vyhrožoval na zdravotní újmě, když budou hrát, takže z něj zřejmě milióny nebudou, jen milióny stál.
Naštěstí televize má jako zaměstnance chytré lidi a ti už vědí jak na to. S přímým přenosem soudního líčení se Srbou, to ovšem nějak nevyšlo. Abstrahujme od osoby jménem Srba a přemýšlejme. Kdopak si teď rve asi vlasy a kdo je zklamaný? Otázkou zůstává, oč tady vlastně šlo? Čemu měl přímý přenos posloužit? Můžeme se dohadovat. Získání peněz na chod veřejnoprávní televize to asi nebylo… jenže, co my můžeme vědět. Penízků se televizi skutečně zoufale nedostává.
Naštěstí je tu Janeček, Šámal a company a ti si jistě hravě poradí. Etika sem, etika tam, což takhle zalobbovat v parlamentu a obnovit trest smrti (ne že by si ho někteří bestiální vrazi nezasloužili). To by byl přímý přenos!(Uváděla by ho jistě Šámalová.) To by bylo diváků a po vzoru sci-fi románů a povídek, což nechat o souzeném hlasovat diváky (za paušální poplatek)? Představte si ty zisky a nezanedbatelný politický kapitál, co by se z toho dal zužitkovat. A zdůvodnilo by se to navázáním na staré dobré tradice.
Poslední veřejná poprava u nás se konala roku 1866 a vykonával ji kat Jan Pipperger. Byla to první poprava, kterou provedl a ke všemu odsouzenec byl dokonce jeho kamarád - nějaký Václav Fiala, číšník a vrah své milé a matky svého dítěte. Na exekuci se tehdy přišlo podívat asi třicet tisíc lidí. Neměli tenkrát televizi a americké thrillery, tak se dav přišel povyrazit na popraviště na Židovské pece nad Žižkovem. Druhý den přišli obhlédnout viselce ti uotlocitnější a na závěr po sundání vrahova těla se krutě servali o provaz oběšencův. Vskutku pěkný suvenýr.
Jakými "suvenýry" překvapí naše objektivní a nestranná veřejnoprávní televize?

JITA Splítková
Další články tohoto autora:
JITA Splítková

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku