Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pondělí 3.11.2003
Svátek má Hubert
  Výběr z vydání
 >POLITIKA: Čiň čertu dobře...
 >SVĚT: 1.11.2003 Okupace Iráku pokračuje
 >FEJETON: O skromnosti
 >ARMÁDA: O budoucnosti armády České republiky rozhodnou politici
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Třetí díl Matrixu
 >PSÍ PŘÍHODY: Hnán svinský krokem
 >SPOLEČNOST: Absolutní tolerance kuplířství
 >ZAMYŠLENÍ: České prostředí 2
 >REAKCE: Reportáž Novy a farma v Dolní Lomnici - můj pohled.
 >SPOLEČNOST: Systém "Kůrovec"
 >NÁZOR: Kdo nekrade, chybuje?
 >DOPRAVA: Ty naše vozovky české!
 >ZAMYŠLENÍ: Radost ze zla
 >Miliardy pro Irák. A co ostatní?
 >PENÍZE: Pomůže reforma snížit nezaměstnanost?

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Kronika dne  
 
3.11. Jalový politický víkend
(eff)

O víkendu se nepřihodilo nic pozoruhodného, snad s tou výjimkou, že sjezd Lékařské komory potvrdil Davida Ratha ve funkci a že bývalé předsedkyni kontrolní komise lékařské komory hrozí disciplinární řízení za to, že ve své zprávě komise hospodaření komory kritizovala a vyslovila pochyby o Rathovi, věru, tyhle móresy zdaleka nejsou omezeny jen na politické termitiště!
Že bychom tedy vařili z vody, respektive ze střetnutí Gross - Langer pod taktovkou Bobošíkové v Sedmičce na Nově? Jana Bobošíková je bezesporu velmi rázná žena a budeme zvědavi, zda jí ta ráznost vydrží, nebo zda bude mít osud jiných rázných žen - první byla Michaela Jílková, kterou kvůli ráznosti vyrazili tehdy ještě z České televize.
Bobošíková na své hosty vytáhla věru pikantní odhalení, že totiž v našem parlamentě se lidé také najímají Schwarz systémem, tedy protiprávně, na smlouvu, třebaže povaha práce jasně naznačuje potřebu stálého zaměstnaneckého poměru. Řeči Stanislava Grosse, že se tím šetří peníze poplatníků byly vskutku k popukání.

V oboru demagogie zaperlil Ivan Langer, stínový ministr vnitra. Bobošíková vytáhla výpočet, ve kterém dokazovala, že Česká republika bude mít podle evropské ústavy menší vliv než dosud (ona má nějaký vliv? Nevšiml jsem si!). Gross se pokusil vysvětlit složité zásady hlasování o celoevropských otázkách v rámci Unie, načež na to Langer, že to co Gross říká je moc složité a že tomu nikdo neporozumí, takže je pravda, co Bobošíková říká, že náš vliv bude menší a basta.
Další perla z oboru demagogie se též týkala evropské ústavy. Langer poukazoval na to, že ústava Spojených států je tenká brožurka, kdežto ústava EU tlustospis, z čehož vyvozoval že ústava EU od čerta jest. No jo, jenže rozdíl mezi oběma ústavami je v tom, že ústava USA je ústavou jediného samostatného státu, kdežto složitost dokumentu kterému se říká evropská ústava spočívá právě v tom, že musí velice citlivě definovat rozhodovací procesy v rámci multinacionálního uskupení. A pokud Ivan Langer straší bruselským parlamentem, pak tvrdím, že z bruselského parlamentu mám menší obavy než z českého, který kupříkladu je schopen Schwarz systém stavět mimo zákon a sám ho používat.

Aston


Další články tohoto autora:
(eff)

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku