Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Čtvrtek 6.11.2003
Svátek má Liběna
  Výběr z vydání
 >ZDRAVOTNICTVÍ: Sponzorské dary
 >MÉDIA: Za koho hraje Rada České televize?
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Čeští Němci - zařaďte se do fronty!
 >POLITIKA: Předstjezdová KDÚ-ČSL
 >RODINA A PŘÁTELÉ: No vida, aspoň to
 >PSÍ PŘÍHODY: Řvaní v tandemu
 >NÁZOR: Zadlužíme Ostravu ještě více?
 >SVĚT: Pirátství (2)
 >POSTŘEH: O reklamních nášivkách
 >Preludium - DEMOlition
 >ŽERT: Zubovice (dle vzoru slivovice)
 >MEJLEM: Stávka
 >CHTIP: Jak vybírat z bankomatu
 >MÉDIA: Divadla jsou zavřený a sežrali všechny koně!
 >HISTORIE: Fragment zápisníku mého táty ze Sibiře

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Ekonomika  
 
6.11. NÁZOR: Zadlužíme Ostravu ještě více?
David Floryk

Rada města Ostravy, ovládaná sociálními demokraty a komunisty, předkládá na dnešním zasedání Zastupitelstva města Ostravy ke schválení návrh na přijetí úvěru ve výši 3 miliard Kč od komerčních bank, který má být využit na realizaci celé řady investičních projektů.
Kdo by nechtěl rekonstruovat sportoviště a stadiony, budovat domovy důchodců, investovat do něčeho "pro lidi"? Avšak: Skutečně jsou dobře promyšleny priority? Je vskutku načase proměňovat Ostravu v zábavní park? Neměla by alespoň část peněz být směřována do spolufinancování projektů, podporovaných evropskými fondy? Není desetileté břemeno splácení dluhů pro Ostravu příliš velkou zátěží?
Toto masivní zadlužení, v situaci, která není hospodářsky ani sociálně pro Ostravu nijak příznivá, lze stěží hodnotit jinak než jako krajně populistický krok levicového vedení města, které tak hodlá ve zbývajících dvou letech svého vo-lebního období rozhazovat půjčené peníze na akce, které jsou sice zajímavé a žádoucí (a v neposlední řadě mediálně vděčné), ale jistě ne existenciálně nezbytné a finančně návratné.
Z těchto důvodů se pravicová opozice v zastupitelstvu města, představovaná ODS, snaží tento bod zamítnout. Vzhledem k neúprosné hlasovací aritmetice, která nedává příliš nadějí na zvrácení záměru, se pokoušejí dění na radnici ve prospěch poněkud zdravějšího uvažování ovlivnit i některé občanské iniciativy (Klub pravicových stran v Ostravě, Mladí konzervativci, Konzervativní klub), které plánují veřejný mítink před Novou radnicí v době zahájení zasedání městského zastupitelstva (tj. dnes ve středu 5.11.2003 od 8,30 hodin a poté na galerii jednacího sálu), kde hodlají oslo-vit své zastupitele a předložit jim argumenty, zpochybňující úvěrový projekt. Podpořte spolu s námi úspornou politiku zdravého rozumu!

V Ostravě 4.11.2003

David Floryk,
Konzervativní klub v Ostravě,
Předseda MS Konzervativní strany Ostrava,
www.skos.cz
Další články tohoto autora:
David Floryk

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku