Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 8.11.2003
Svátek má Bohumír
  Výběr z vydání
 >KOMENTÁŘ: Pralevice, tedy pravá levice
 >GLOSA: Zlatý Železný
 >NÁZOR: Co s komunisty?
 >MOBY DICK: Sám a sám v Českých Textárnách
 >ZÁBAVA: Nemocnice na kraji mesta - test
 >REAKCE: Důstojné ukončení života - autoeutanázie
 >ZAMYŠLENÍ Z FLORIDY: Vietnamsko-čečenský syndrom
 >VÍKENDOVINY: Na obzoru plachta bílá - jsou to uši krokodýla!
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Zlatá padesátá - Nábrdle
 >PSÍ PŘÍHODY: Procházka v mlze
 >SVĚT: Pirátství (3)
 >NÁZOR: Když dva dělají totéž, není to totéž.
 >PENÍZE: Povinné ručení: konečně se něco děje
 >VTIP ZE ŽIVOTA: Co si dáš k večeři?
 >ZDRAVOTNICTVÍ: Sponzorské dary

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Šamanovo doupě  
 
8.11. MOBY DICK: Sám a sám v Českých Textárnách

České Textárny

(Jména osob, jakož i názvy podniků a institucí zde uvedených, jsou pouhou literární fikcí. Jakákoli podobnost je čistě náhodná, stejně jako jsou náhodné zkratky jmen čtenářů v listárně.)

Pondělí 3. listopadu 2003

Naše textárna je nezvykle tichá. Vedoucí Duto Hlav se neustále pohybuje ve vyšších sférách. Specialista bez specializace a mistr superexpert Hola Mátoha se zase permanentně školí k ještě speciálnějším specializacím. Zůstali jsme v textárně jediní dva sirotečkové - Ambrož a Moby. Nikdo nám nepřidělil žádnou práci, nikdo nám neoznámil, k jakým převratným změnám konkrétně došlo. Pídíme se aspoň v intranetu. A informací jsou přehršle. Jenom jaksi tápeme, jak se v nich vyznat.

Úterý 4. listopadu 2003

Intranet konečně rozbalil slibovaného pavouka zařazení pracovníků Českých Textáren. Protože budeme nadále řízeni maticově, jsou všichni v jednom chumlu. Jenom u některých je psáno "senior" (u managorů), u jiných "aktuální junior" (u mně - přesněji: jen u mě). A pak je tu spousta specialistů! Potěšilo mne, že jsem "bývalý senior". Tak já omládl?!

Středa 5. listopadu 2003

Ambrož mi vysvětlil, že jsem neomládl, jen jsem se stal podřízeným všech "seniorů". Stejně tak i náš před rokem uprchlý kolega Junior zůstal Juniorem, i když je v intranetu veden jako "bývalý junior"...

Čtvrtek 6. listopadu 2003

Divil jsem se, že je Ambrož tak vesel. Ukázal mi své intranetové zařazení: "Náhradní organizační jednotka, nadřízený není k dispozici." Ó, jak mu závidím!

Pátek 7. listopadu 2003

Dnes se na nových původně samozavíracích vstupních dveřích objevil nápis i z druhé strany: "Prosíme, dovírejte přitlačením za madlo dveří." Dveře přesto zůstávají stále z jedné strany nezabouchnuté a z druhé nepřitlačené - nemá je totiž kdo zavírat! Jen průvan se honí opuštěným vstupním bludištěm.

Sobota 8. listopadu 2003

Listárna Moby Dicka

Moby, já tě normálně zabiju. Náš nový Mazanec se pravděpodobně nechal inspirovat vaším nacistickým bezpečákem a od 1.11. 2003 musíme i my všichni "viditelně nosit identifikační průkaz". Ale není v čem! Cituji z ofiš majlu:

"V návaznosti na vydané rozhodnutí "Úprava pohybu osob" v objektech naší společnosti Vám podáváme aktuální informaci o stavu zajištění závěsných pouzder pro viditelné nošení služebních průkazů.
V současné době je toto pouzdro v BBP zablokováno a není tedy možno si je objednat. Dodávka do centrálních skladů je smluvně zajištěna nejpozději k 10.12.2003. S dodavatelem jednáme o zkrácení dodací lhůty..."

Zaslal čtenář K.K.

Milý K., dostanete aspoň od firmy hezký vánoční dárek. Buďte rád, že se váš bezpečák neinspiroval doslova, a že identikartu nemáte zavěšenou v uchu, nosu nebo rtu. Použijte můj zlepšovák: Já osobně tu chvíli, než přejdu z textárny k vrátnici, nesu kartu v zubech.

Oznámení:

Konečně vychází knížka! Jmenuje se MOBY DICK: Deníček. Jsou v ní sebrány mé denní poznámky z Českých Textáren od dubna 2000 do dubna 2003. Žádejte u svých knihkupců!
Dílko bude poprvé k mání ve stánku nakladatelství Konvoj na knižním veletrhu Svět Knihy Brno, která probíhá ve dnech 14.-16.11. (V sobotu 15. 11. po poledni tam budu k mání i já.)

Vydavatel knížku nabízí i zde. Nebo si ji zkuste objednat na konvoj@konvoj.cz.

Portrét Mobyho jakož i další ilustrace v knížce vyhotovil Kryšpín.

......................................................

Archiv deníčku od dubna 2000 do konce roku 2002
Leden 2003
Únor 2003
Kdo je kdo v Českých Textárnách - verze z dubna 2003
(Anebo si kupte tu knížku:)

V březnu se deníček změnil na týdeníček, vychází v sobotu a přesunul se do Šamanova doupěte. Takže od té doby jsou Mobyho zápisky uchovány po týdnech v archivu Š. doupěte.

Podněty, připomínky a výkřiky čtenářů Deníčku Moby Dicka můžete posílat na schránku moby.dick@seznam.cz.

Anebo si poslužte komentářem.


Další články tohoto autora:

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku