Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 8.11.2003
Svátek má Bohumír
  Výběr z vydání
 >KOMENTÁŘ: Pralevice, tedy pravá levice
 >GLOSA: Zlatý Železný
 >NÁZOR: Co s komunisty?
 >MOBY DICK: Sám a sám v Českých Textárnách
 >ZÁBAVA: Nemocnice na kraji mesta - test
 >REAKCE: Důstojné ukončení života - autoeutanázie
 >ZAMYŠLENÍ Z FLORIDY: Vietnamsko-čečenský syndrom
 >VÍKENDOVINY: Na obzoru plachta bílá - jsou to uši krokodýla!
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Zlatá padesátá - Nábrdle
 >PSÍ PŘÍHODY: Procházka v mlze
 >SVĚT: Pirátství (3)
 >NÁZOR: Když dva dělají totéž, není to totéž.
 >PENÍZE: Povinné ručení: konečně se něco děje
 >VTIP ZE ŽIVOTA: Co si dáš k večeři?
 >ZDRAVOTNICTVÍ: Sponzorské dary

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politika  
 
8.11. GLOSA: Zlatý Železný
František Vízek

Před časem generální ředitel TV Nova zachránil svým zásadovým NE miliony televizních diváků před škodami, které by byly utrpěly sledováním normalizačního seriálu o majoru Zemanovi. Nyní, jak přinesly české deníky na prvních stranách, se spojil s komunisty a zakládá pětičlenný klub, kde mají komunisté většinu a on mu předsedá. Jeho pohnutky jsou opět ryze ušlechtilé. Chce, aby "senátní sirotci" měli srovnatelné podmínky s ostatními senátory: Nejen klubový psací papír a diskety, kopírku a telefon, ale kromě individuálních kanceláří a asistentek i klubovou místnost s klubovou sekretářkou a klubovou octávii. Samozřejmě i nárokový klubový příspěvek ve výši 53 950 korun měsíčně.

Senátor Železný však svůj zápas o spravedlnost vede na více frontách. Společně s ODS hlasoval proti zmrazení platů ústavních činitelů na příští tři roky. Proč ? Plat senátora chápe jako výraz "majestátu", ústavní činitel se "musí oblékat na nějaké úrovni a chodit v botách, které mají nějakou úroveň", ale hlavně nechce poškodit svoje voliče. K zákonu o zmrazení platu prohlásil doslova: "Zákon významně poškozuje mé znojemské, neboť celý svůj plat odevzdávám svým voličům. Celý můj plat odchází na charitativní, kulturní, sportovní a jiné účely na Znojemsku.".

Škoda, že panu Železnému nikdo nepřipomněl, že 10 miliard korun, které Česká republika musela za jedno jeho rozhodnutí z "novácké" televizní éry zaplatit (když je neuměla zvrátit), představuje na každého občana včetně nemluvňat tisícikorunu. Chce-li pan senátor zalepit tuto škodu na státním rozpočtu, musí měsíc co měsíc odevzdávat celý svůj senátorský plat 46 500 korun až do roku 19 924 (!), protože částku deset miliard bude muset vracet zhruba 215 053 měsíců, což je 17 921 let.
Takže dlouhý život, pane senátore, a dobré spaní !
Další články tohoto autora:
František Vízek

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku