Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pondělí 10.11.2003
Svátek má Evžen
  Výběr z vydání
 >FEJETON: Dobří učitelé
 >HOLANDSKO: Poslankyně Hirsi Ali.
 >ZAMYŠLENÍ: Zdravotnictví na pokraji propasti ?!(Seriál - díl první: "Proč?")
 >MÉDIA: Zítra se těším naviděnou aneb Jak se mluví v televizi
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Kvůli takovým teče krev
 >PSÍ PŘÍHODY: Šíleně statečný jezevčík
 >HISTORIE: Nazdar
 >POVÍDKA: Bajka o nenažrané veverce
 >NÁZOR: Kalousek, to je bomba
 >SVĚT: Pirátství (4)
 >GLOSA: Šachové tahy Vladimíra Železného
 >ÚVAHA: Chováme se jako zvířata?
 >PENÍZE: Nenažrané spotřebiče aneb kolik nás stojí
 >CHTIP: A Bůh řekl...
 >KOMENTÁŘ: Pralevice, tedy pravá levice

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Rodina a přátelé  
 
10.11. RODINA A PŘÁTELÉ: Kvůli takovým teče krev
Ondřej Neff

Minulý týden jsme tu diskutovali o tom, proč je na našich silnicích takové peklo. Opakovaně tvrdím, že příčina je v naší povaze, že jsme nelaskaví a netolerantní a to vede k agresivitě a konfliktům. Viz tento příklad.
V ulici U Mrázovky, kde bydlím, je jedno velmi zúžené místo - před hotelem Blaženka, v kaštanové aleji. Stalo se toto: zespodu vjel do aleje náklaďák, přičemž přednost mají ti co jedou shora. Ve chvíli, kdy náklaďák vjížděl, byla alej volná. V tu chvíli, kdy náklaďák byl 20 m v aleji, shora vjel vlasatý mlamoj a dojel až k náklaďáku. Řidič vystoupil a požádal mlamoje, jestli by nemohl uhnout na chodník. Mlamoj řidiče poslal do hajzlu. Načež nastala "hra nervů", v níž se onen řidič náklaďáku též změnil v blba. Oba tam tedy stáli nepřeháním - dvacet minut. Mezi tím desítky aut musely jet po chodníku, včetně sanitky úrazovky. A oba furianti stáli a čekali, kdo uhne. Holt až když jsem se tam začal motat s foťákem, mlamoj (mladý moderní jinoch) ztratil nervy a vzal do přes chodník a odjel.

Poučení: neslušnost, primárně mlamojova, v další fázi i řidiče náklaďáku, absence zdravého rozumu. Lpění na právu v duchu zásady "mám přednost, tak jedu". Můj syn David, když jsem mu to vyprávěl, komentoval: "Měli by sebrat řidičák oběma." Naprosto souhlasím. Bohužel, tyhle vlastnosti z nás nedostanou žádný policajti skrytí za bukem. Ty souvisí s morálním stavem společnosti a ten se mění strašně, strašně pomalu.


Další články tohoto autora:
Ondřej Neff

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku