Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Úterý 11.11.2003
Svátek má Martin
  Výběr z vydání
 >LIDÉ: Tee-pee na Václaváku
 >ARCHITEKTURA: O nejvyšší mrakodrap XVIII. - Taipei vítězí
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Pacoš si nestěžuje
 >LIDŠTINY: Návrh na kultovní film
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Zatracená bestie mobilová!
 >PSÍ PŘÍHODY: Bartova nová finta
 >ZAMYŠLENÍ: Zdravotnictví na pokraji propasti?!(Seriál - díl druhý: "Kam?")
 >POSTŘEH: O zlevňování
 >SVĚT: Moře příležitostí
 >EKONOMIKA: Většina firem překonala očekávání investorů
 >NÁZOR: Konec socialistického notáře
 >PENÍZE: Podnikatelské účty? Porovnány a seřazeny.
 >MEJLEM: Přežili jsme
 >FEJETON: Dobří učitelé
 >HOLANDSKO: Poslankyně Hirsi Ali.

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Rodina a přátelé  
 
11.11. RODINA A PŘÁTELÉ: Zatracená bestie mobilová!
Ondřej Neff

Zbláznil se mi mobil. Asi se z něho zblázním sám. Je to Nokia 3310, celkem slušný telefonek, který ale má ďábelskou vlastnost: v noci, ve 4.48 začne zběsile vyzvánět a pak ztichne.

Řeknete: aha, Podger má zapnutí budík. Nemám zapnutý budík! Prošel jsem všechno, co tahle bestie nabízí, budík, upomínky, diář jsem tam žádný nenašel. Zkusil jsem bestii na noc vypnout. Stejně ale začala vřeštět v 4.48. Nastavil jsem budík na osm hodin večer a vypnul ho - pro případ, že je tam nějaká odbočka nebo ohnoutka. Bestie vřeštěla vypnutá v 4.48. Vřeští jenom jednou, není to tedy budík, který vřeští a vřeští, dokud si ho člověk nevšimne.

Vřeštění má další podivuhodnou vlastnost. Nedá se z něho poznat, odkud vychází. Zaplňuje celý prostor bytu. Vstanu, abych bestii nalezl a hodil do kýblu s vodou, ovšem to bestie vytušila už předem a rozprostřela zvuk rovnoměrně do ložnice, do předsíně, do kuchyně. Je dokonce tak lstivá, že dovede nahustit zvukové vlny do jednoho kouta tak věrohodně, že mě tam vždycky vláká. Ve 4,48 si nevzpomenu, kam jsem bestii večer dal!

Co to je? Jde o poruchu, nebo vlastnost?
Já bych nevylučoval ani tu druhou eventualitu. Dnes už je situace taková, že výrobcům absolutně nezáleží na zákazníkovi. Ten je jen součástí výrobního řetězce. Je povinen ty šmejdy kupovat, protože si na ně zvykl a nemůže bez nich být. Zmasírován reklamou. Dotlačen do náležitého tvaru, jako houska v rukou pekařových. Ptáte se, proč bestii nevyhodím z okna? Vždyť jsem za ni zaplatil. A potřebuju mobil. Jakmile ho vyhodím z okna, koupím jiný a kde mám záruku,že mě nebude budit ve 3,38 ?


Další články tohoto autora:
Ondřej Neff

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku