Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Čtvrtek 13.11.2003
Svátek má Tibor
  Výběr z vydání
 >VÝSTAVA: Tři mušketýři a jeden Adolf Born
 >PENÍZE: Jak se stát otrokem banky?
 >KOMENTÁŘ: Kostka cukru v kávě
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Kouzlo podzimu
 >PSÍ PŘÍHODY: Ovčáci, čtveráci a někteří i volové
 >POLITIKA: Spolupráce nesocialistických stran - několik stručných postřehů
 >REAKCE: Absolutely not, pane Pehe
 >POSTŘEH: O autíčku
 >NÁZOR: Komu fandí politici, komu fandí občané ?
 >SVĚT: Sovětské zásluhy na zasvinění moří
 >NÁZOR: Boj o potraty
 >HISTORIE: Arras 1915
 >HISTORICKÝ DOKUMENT: Český ideál
 >MROŽOVINY: Viděl jsem ukřižování 1
 >EKOLOGIE: Orální ekologie

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Kronika dne  
 
13.11. Cena za bod
(eff)

Během soudního jednání ve sporu ministra Stanislava Grosse s týdeníkem Respekt vyšlo najevo, kolik vlastně sotjí ministerská popularita. Grossovi klesla o čtyři procenta a on chce po Respektu náhradu ve výši půl milionu. Klesla prý poté, co Respekt zveřejnil článek o Grossových telefonátechs dámou spojenou s průmyslovou láskou. Jedno procento za sto pětadvacet tisíc? Jak rád by se asi Gross praštil přes kapsu, kdyby to šlo i opačně, za půl melounu čtyři bodíky získat! Jenže to nejde.

Gross popularitu získal mimo jiné proto, že se za dob sklandalózního Zemana do žádného skandálu nezapletl a trapnostem se vyhýbal. Škoda že se té zásady nedržel. Bodíky rychle odcházejí při propírání špinavého prádla na soudní valše! Tím spíš, že se Gross nesnaží se věrohodně očistit.

Kdo komu věří
Vladimír Špidla si týden co týden čte přepisy telefonních odposlechů v sídle tajné služby, Sdělil to České tiskové kanceláři předseda sněmovní komise pro BIS Jan Klas. A to v den, kdy se v novinách objevila zpráva o tom, že se v autě poslance Josefa Hojdara objevilo odsposlouchávací zařízení, které mu rušilo rádio. Podle Klase Špidla zavedl praxi, kdy "nikdo nikomu nevěří". Aféry s odposlechy se staly součástí našeho politického folklóru. Že nikdo nikomu nevěří je svatá pravda. Nejeden politik nejen že vypíná svůj mobil, oni z něho tahají ven i baterku, aby je někdo nemohl odposlouchávat i při vypnutém přístroji. Tak mě napadá : a co kdyby si povídali jen o věcech, o kterých se může kdokoli dozvědět, i široká veřejnost? To jsem ale řekl něco hodně naivního. Beru zpět. Mám jiný nápad: a což to všechno svést na Brusel?

Aston


Další články tohoto autora:
(eff)

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku