Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Čtvrtek 13.11.2003
Svátek má Tibor
  Výběr z vydání
 >VÝSTAVA: Tři mušketýři a jeden Adolf Born
 >PENÍZE: Jak se stát otrokem banky?
 >KOMENTÁŘ: Kostka cukru v kávě
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Kouzlo podzimu
 >PSÍ PŘÍHODY: Ovčáci, čtveráci a někteří i volové
 >POLITIKA: Spolupráce nesocialistických stran - několik stručných postřehů
 >REAKCE: Absolutely not, pane Pehe
 >POLITIKA: Prohlášení Iniciativy za sociální fórum
 >POSTŘEH: O autíčku
 >NÁZOR: Komu fandí politici, komu fandí občané ?
 >SVĚT: Sovětské zásluhy na zasvinění moří
 >NÁZOR: Boj o potraty
 >HISTORIE: Arras 1915
 >HISTORICKÝ DOKUMENT: Český ideál
 >MROŽOVINY: Viděl jsem ukřižování 1

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politika  
 
13.11. POLITIKA: Prohlášení Iniciativy za sociální fórum
ISF

12.-15. listopadu se v Paříži uskuteční 2. evropské sociální fórum. Loňské Evropské sociální fórum v italské Florencii přitáhlo na 60 tisíc aktivistů sociálních hnutí z celé Evropy, pod heslem "Jiný svět je možný" dalo podnět ke vzniku řady iniciativ, propojení bojů proti diskriminaci a rasismu, proti vykořisťování Třetího světa nadnárodními korporacemi, k přeshraniční spolupráci odborů a v neposlední řadě k největší protiválečné demonstraci proti válce 15. února 2003, kde přes 20 milionů lidí po celém světě vyjádřilo svůj odpor proti chystané válce v Iráku. Pokojného protiválečného pochodu se ve Florencii zúčastnil milion lidí.

Druhé Evropské sociální fórum v Paříži další příležitostí pro jednotu sociálních hnutí v celé Evropě, pro výměnu zkušeností, diskusi strategií a alternativ vůči kasinovému kapitalismu, vůči globalizaci.

Iniciativa za sociální fórum si dává za cíl sjednotit úsilí odborových organizací, politických stran a skupin, občanských iniciativ a kampaní, mládeže, ekologických hnutí a hnutí diskriminovaných menšin mobilizovat co k největší účasti aktivistů z České republiky na 2. evropském sociálním fóru v Paříži.

Asociální vládní reforma veřejných financí, jakou známe z České republiky, je totiž v různých variantách prosazována prakticky ve všech evropských zemích, a odpor proti této neoliberální politice bude patřit mezi hlavní témata diskusí ESF, stejně jako otázka pokračující okupace Iráku. Možnost spojení sil lidí celé Evropy proti těmto útokům na jejich postavení a nespravedlnosti globalizace je vynikající příležitostí pro nás pro všechny, a proto se jí musíme chopit.

Iniciativa za sociální fórum
Další články tohoto autora:

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku