Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pátek 14.11.2003
Svátek má Sáva
  Výběr z vydání
 >CESTOVÁNÍ: Diktátoři na kolejích
 >POLITIKA: Jak EU pomohla demokracii
 >NEHODOVOST: K čemu je ministr Gross?
 >ŠACHY: Kasparov vs. X3D Fritz - remíza do začátku
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Zlatá padesátá - dětské hry
 >PSÍ PŘÍHODY: Rvačka se zachováním svatozáře
 >VÍKENDOVINY: Na obzoru plachta bílá - jsou to uši krokodýla!
 >SVĚT: Tři muži za Osamou.
 >ZAMYŠLENÍ: Boris aneb České prostředí 3
 >NÁZOR: Když úřední šiml zařehtá
 >MOBY DICK: Kokotiny v Českých Textárnách
 >GLOSA: Patron
 >PENÍZE: Ach, ty vstřícné banky...
 >VÝSTAVA: Tři mušketýři a jeden Adolf Born
 >PENÍZE: Jak se stát otrokem banky?

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  >>  Doprava  
 
14.11. NEHODOVOST: K čemu je ministr Gross?
Jiří Wagner

Tři ukrajinské dělnice zahynuly při havárii mikrobusu na stočtyřiadvacátém kilometru dálnice Brno-Praha.
Dvě rychle jedoucí auta za sebou přejela a zabila muže, který se pokusil přejít Strakonickou ulici na Praze 5.
Opilý řidič vjel do skupiny lidí rozprávějících na chodníku v Havlovicích u Domažlic, srazil kočárek a zranil novorozeně, které bylo v něm.

To není nic nového, to ví už každý a nasvědčuje tomu i stav nehodovosti na našich silnicích, komentoval ministr vnitra(!) Stanislav Gross posudek Evropské unie, v němž bruselští byrokraté kritizovali skutečnost, že kvůli "nedostatečné kontrole řidičů a technického stavu jejich vozidel" hynou na českých cestách lidé jako mouchy.
Tolik výňatek z posledního vydání týdeníku Respekt.

Samozřejmě, že to není nic nového, o nehodách si můžeme přečíst každý den v novinách a ještě jsme o nich informováni s železnou pravidelností v rozhlasovém i televizním zpravodajství, mnozí z nás jsou navíc očividnými svědky, ba často i přímými účastníky havárií. Ovšem ledabylého mávnutí rukou nad trestuhodným stavem dopravy by se snad ministr vnitra dopouštět neměl - krev na silnicích totiž dopadá i na jeho hlavu!

Stanislav Gross, bůhvíproč jeden z našich nejoblíbenějších politiků a mnohaletý ministr vnitra, mj. zodpovědný také přes své podřízené za bezpečnost na našich silnicích, už se ale ani slovem nezmínil, co pro zvýšení bezpečnosti, snížení nehodovosti, zlepšení stavu silnic a zvýšení trestní zodpovědnosti nezodpovědných řidičů, hodlá dělat. Namísto toho nad vším nonšalantně pokrčí rameny a prohlásí, že to není nic nového. Jenže pan Gross je ministrem vnitra už několik let a za dobu jeho ministrování se situace nejenže nezlepšila, ale dokonce zhoršila! A - světe, div se! - nepomohlo ani mnohatisícové nasazení policistů na kontrolu lékárniček!

Nabízí se tedy otázka, zda tento člověk, tolik dbalý pouze na své elegantní oblečení, dobré styky s nejrůznějšími podnikateli často podivné pověsti a občas se pro zvýšení popularity pohybující v nažehlených maskáčích, je tím pravým mužem na svém místě. Současně s tím se rovněž nabízí otázka, zda je pravým člověkem na svém místě i jeho přímý nadřízený, totiž premiér Vladimír Špidla.
My dnes už nemusíme říkat, že je cosi shnilého v našem státě, my si musíme klást otázku, zda v našem státě ještě existuje aspoň něco, co hnilobou napadeno není!


Další články tohoto autora:
Jiří Wagner

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku