Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 22.11.2003
Svátek má Cecílie
  Výběr z vydání
 >NÁZOR: Sebechvála smrdí
 >POSTŘEH: O vaření
 >MOBY DICK: Politika otevřených dveří
 >Nulová tolerance v New Yorku
 >NÁZOR: Disidenti jako guerrillos
 >REAKCE: Špína pod Mrožovým kobercem
 >KOMENTÁŘ: Vyplácí se nepracovat?
 >SPOLEČNOST: Potraty a odpovědnost
 >POLITIKA: Kdo mluví a nemluví s komunisty
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Zlatá padesátá - Punčocháče
 >PSÍ PŘÍHODY: Šogo se těší na Barta
 >VÍKENDOVINY: Na obzoru plachta bílá - jsou to uši krokodýla!
 >TÉMA: Zimní a letní čas
 >POSTŘEH: O klusu
 >GLOSA: Chovají se československy a o zákony se nijak nezajímají

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Šamanovo doupě  
 
22.11. MOBY DICK: Politika otevřených dveří

Moby Dick

(Jména osob, jakož i názvy podniků a institucí zde uvedených, jsou pouhou literární fikcí. Jakákoli podobnost je čistě náhodná, stejně jako jsou náhodné zkratky jmen čtenářů v listárně.)

Pondělí 17. listopadu 2003, státní svátek

Chtěli jsme se dnes se ženou dívat na nějaký televizní pořad ku státnímu svátku, ale žádný nedávali. Ledaže to měla být pohádka s názvem "O prolhaném království".

Úterý 18. listopadu 2003

Ráno jsem byl ale příjemně překvapený! Místo toho, aby dveře do vstupního bludiště byly zavřené, byly otevřené dokořán! Dokonce do slepých chodeb dal nějaký dobrodinec nápis: "Tudy cesta nevede"! Šipky mne provedly celým bludištěm bez ztráty květinky. A na konci bludiště byly zase otevřené dveře. Asi někdo usoudil, že by neměl předposlední textárník zabloudit, aby měl vůbec kdo v textárnách textovat!

Středa 19. listopadu 2003

Je to jinak. Včera nebyly dveře v bludišti otevřené pro mé pohodlí, ale protože vrátní, tedy strážní, špatně pochopili novou "politiku otevřených dveří". Ne, že mají být otevřeny dveře do Textáren. Naopak, dnes u nich byla Mladá Doga a zlostně vrčela, když jsem je zapomněl přitáhnout za madlo až k domáčknutí. Máme mít otevřené dveře do kanclu! Aby, jak prohlásil Ambrož, bylo vidět, že tam nic nekrademe.

Čtvrtek 20. listopadu 2003

Tak je to jinak, než zlomyslně prohlašuje Ambrož. Vysvětlil nám to ve svém mejlu mluvčí Zlato Vrh: "Politika otevřených dveří má být jen první fází v realizaci příslušných opatření k implementaci projektu „Otevřená kultura", která je aplikována v souladu s věcně příslušnými řídícími dokumenty (ROZŘEĎ 18055-03, část III. čl. 4), vydanými za účelem standardizace podmínek pohybu zaměstnanců společnosti, zaměstnanců smluvních partnerů – nájemců, dodavatelů, poskytovatelů služeb apod. v objektech Českých Textáren, s cílem minimalizovat zvýšená bezpečnostní rizika, doprovázející implementaci tohoto projektu, zejména v oblasti zajištění ochrany movitého a nemovitého majetku společnosti."

Pátek 21. listopadu

Dveře do naší textárny zůstávají i nadále zavřeny, ačkoliv nedodržováním tohoto pravidla prý, jak pravil procházející superexpert Hola Mátoha, narušujeme firemní kulturu a vážně porušujeme pracovní kázeň. Ambrož ho odbyl s tím, aby nezacláněl, že právě zpracováváme vysoce citlivé údaje. "Zavři dveře a zůstaň na jejich druhé straně," pravil mu vlídně. "Právě nastala aktuální situace bránící tomuto pravidlu, což je momentální nepříznivá změna mikroklimatických podmínek v kanceláři - průvan, zima a tak podobně. Přečti si v ROZŘEĎ 18055-03 důkladněji část IV., čl. 18!"
Jak moudré od implementátorů, že začali s novou politikou právě na konci listopadu! Máme tu vždy přes zimu průvan a zimu.
Dopsáno večer: Ouvej. Předpověď na příští týden je nepříznivá: Má svítit sluníčko a má se prý ještě oteplit!

Listárna Moby Dicka

Vyšla knížka. Je vázaná, moc pěkně ilustrovaná a jmenuje se MOBY DICK: Deníček. Jsou v ní sebrány denní poznámky z Českých Textáren od dubna 2000 do dubna 2003. Stojí 199,- Kč a pár jich mají v pražských knihkupectvích Krakatit (Jungmanova) a Rybka (Opatovická). Příští týden by ji měl mít i knihkupec Kanzelsberger.

...........................................................

Portrét Mobyho jakož i další ilustrace v knížce vyhotovil Kryšpín.

Archiv deníčku od dubna 2000 do konce roku 2002
Leden 2003
Únor 2003
Kdo je kdo v Českých Textárnách - verze z dubna 2003
(Anebo si kupte tu knížku:)

V březnu se deníček změnil na týdeníček, vychází v sobotu a přesunul se do Šamanova doupěte. Takže od té doby jsou Mobyho zápisky uchovány po týdnech v archivu Š. doupěte.

Podněty, připomínky a výkřiky čtenářů Deníčku Moby Dicka můžete posílat na schránku moby.dick@seznam.cz.

Případně si poslužte komentářem.


Další články tohoto autora:

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku