Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pondělí 24.11.2003
Svátek má Emílie
  Výběr z vydání
 >FEJETON: Nulová tolerance
 >FEJETON: O přezouvání
 >KOMENTÁŘ: Kapr si rybník nevypustí
 >LIDŠTINY: Máte svoji sex-bombu?
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Apollo XIII. v hotelovém podání
 >PSÍ PŘÍHODY: Vítání zase jednou až moc bouřlivé
 >ZAMYŠLENÍ: Charlie Roger nebo Roger Charlie?
 >POLITIKA: ODS na výsluní preferencí a v temnotě budoucích spoluprací
 >NÁZOR: Je positivní diskriminace přežitek ?
 >NÁZOR: Podivíni z pražských realitních kanceláří
 >SVĚT: Hrstka malajských dojmů
 >NÁZOR: Podivný sedmnáctý listopad
 >PENÍZE: Stavební spoření? Bez dotazů a ještě letos!
 >NÁZOR: Sebechvála smrdí
 >POSTŘEH: O vaření

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Kronika dne  
 
24.11. Nepochopitelné pochopení
(eff)

Kongres Občanské demokratické strany v Luhačovicích potvrdil dosavadní tvrdě laděný kurz vůči vládě. ODS je odhodlána pokračovat v "nulové toleranci" vůči Špidlově kabinetu. Největší atrakcí ovšem byla přítomnost Miroslava Kalouska, který je čerstvě předsedou lidové strany, tedy člena vládní koalice, vůči níž je ODS nulově tolerantní. Navíc Kalousek vyjádřil pro tuto "nulovou toleranci" pochopení. On zřejmě usiluje o čestný titul "had na osm". Být zároveň ve vládě a zároveň "vyjadřovat pochopení" pro prudký útok proti vládě v níž je koaličním partnerem, na to je třeba býti lidovcem, to by hned tak někdo nedokázal. Jenže ono to všechno nijak moc nevychází.

Pokud by se konaly volby, unionisté by se do parlamentu nedostali a pokud údaje o volebních preferencích nejsou naprostá hausnumera, ODS spolu s lidovci by vládu dohromady nedali. S komunisty by do holportu jít nechtěli, takže co by jim jiného zbývalo, než nějaká ta modrorudá koalice se sociálními demokraty?

Blahopřání k výkonu

Nezbývá než blahopřát co nejsrdečněji ke čtrnáct let trvající parlamentní přítomnosti ODA na scéně! Zejména pak je třeba poblahopřát ke skromnosti a vybranému vkusu, s nímž tato strana včlenila do sobotní tiskové zprávy o XXI celostátní konferenci větu: CK ODA s velkou radostí konstatuje, že ODA existuje již 14 let a to nepřetržitě jako parlamentní strana. Nebýt toho, mohli bychom zapomenout na samu existenci ODA a díky ní jsme si připomněli, komu vlastně ODA vděčí za to, že je "parlamentní stranou". Ano, vděčí za to senátorce Jaroslavě Moserové. Přimhuřme oči nad tím, že paní Moserová kandidovala v roce 1998 nikoli za OSDA, ale za Čtyřkoalici. Nu, hlavně kvůli dluhům ODA se Čtyřkoalice rozpadla, senátorka však zůstala a nese ODA na svých bedrech jako Atlas matičku Zemi. Takže závěrečně blahopřejme ODA za to, že z beder nespadla.

Aston


Další články tohoto autora:
(eff)

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku