Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Čtvrtek 27.11.2003
Svátek má Xénie
  Výběr z vydání
 >FEJETON: Smrt a pohled do očí
 >GLOSA: Polohrubá nabídka?
 >IRÁK: Proč pojede nemocnice domů?
 >SVĚT: Bullshit Bingo in Germany
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Setkání s Plissonem
 >PSÍ PŘÍHODY: Čekají nás rachejtle
 >FEJETON: Příběh Josefa K. aneb grand slam
 >KOMENTÁŘ: S komunisty se musí mluvit
 >SPOLEČNOST: Gauss, kolaboranti a disidenti
 >REAKCE: Mimořádná drzost poslance Jana Mládka
 >POSTŘEH: O Praktice
 >PENÍZE: Finanční plánování podle Sophia Finance
 >MEJLEM: Kupa vtipů kameňáků
 >CHTIP: Chytrý chlapec Suzuki
 >ŽIVOT: Vozíčkářka zve politiky na týdenní pobyt.

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  
 
27.11. REAKCE: Mimořádná drzost poslance Jana Mládka
Petr Štěpánek

Před nedávnem jsem všem našim zákonodárcům zaslal dopis tohoto znění: "Vážený pane poslanče, kulturní výbor PSP ČR odložil projednávání novely zákona o České televizi, aby předtím mohla proběhnout diskuse o definici veřejné služby. Rád bych do této diskuse přispěl, a proto Vám v příloze zasílám "projekt", se kterým jsem se v červnu zúčastnil výběrového řízení na funkci generálního ředitele České televize. Myslím, že je korektní zopakovat, že ani tehdy ani teď jsem neměl a nemám ambici ani chuť stanout v čele České televize, a netajil jsem se tím, že účast ve výběrovém řízení beru jako "pozitivní provokaci". Nabídla mi totiž skvělou příležitost připomenout odborné i laické veřejnosti, že současná podoba České televize není jediná možná a že existuje reálná alternativa. Vůbec netvrdím, že moje názory na budoucnost České televize jako veřejnoprávní instituce jsou jediné možné a jediné správné. Ani neříkám, že vše pochází pouze z mé hlavy. Přesto jsem si jist, že jsem v "projektu" na poměrně malé ploše a v koncentrované podobě shrnul teze, jež v diskusi o definici veřejné služby a budoucnosti České televize stojí za pozornost. Budu rád, pokud Vás zaujmou a pomohou Vám při vytváření názoru na poměrně složitou problematiku. V úctě Petr Štěpánek"

Ohlas byl - pokud vím - vesměs pozitivní. Několik zákonodárců ze všech politických stran dokonce odepsalo a poděkovalo. Byl mezi nimi i jeden ministr: Pavel Němec z US-DEU. Sice bych předpokládal, že v rámci obyčejné slušnosti by jednořádková odpověď nezabila žádného z adresátů, ale to bych toho asi chtěl po politicích příliš. Z řady vybočila jediná odpověď. Poslanec ČSSD Jan Mládek mi napsal toto (uvádím doslovné znění včetně chyb):

"Vážený pane Štepánku, jste-li pan Štěpánek co se v radě pro rozhlasové a televizní vysílání a přispěl výrazným dílem ke škodě 10,5 mld. Kč v prohrané arbitráži s panem Laudrem, tak mi již prosím nepište. V opačné případě se omlouvám. Jan Mládek"

Panu Mládkovi asi nedochází, že je ústavním činitelem placeným z našich daní a že se na něho ve vší slušnosti obrátil občan. Jelikož odedávna ctím zásadu, že na hrubý pytel patří hrubá záplata, odpověděl jsem panu poslanci takto:

"Vážený pane Mládku, jste-li pan Mládek, co na Ministerstvu financí přispěl svým výrazným dílem k tomu, že Česká republika prohrála neprohratelnou arbitráž a musela zaplatit 10,5 miliardy korun, pak Vaši odpověď pokládám za vskutku mimořádnou drzost. V opačném případě se omlouvám. S pozdravem Petr Štěpánek"

Kladu si otázku, zda tyto způsoby bývalý náměstek ministra financí nepochytil na svých četných schůzkách s Ronaldem Lauderem. Ten zas dával hanlivé inzeráty do novin.
Další články tohoto autora:
Petr Štěpánek

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku