Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pátek 28.11.2003
Svátek má René
  Výběr z vydání
 >POLITIKA: Stát systematicky ničí nemocnice.
 >ŚKOLSTVÍ: Vysoké školy nepotřebujeme?
 >POLITIKA: Blamáž hejtmana Bendla
 >POLITIKA: Irácká otázka
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Zlatá padesátá - ježdění v tramvaji
 >PSÍ PŘÍHODY: Prací pomocník Šogo
 >VÍKENDOVINY: Na obzoru plachta bílá - jsou to uši krokodýla!
 >MEJLEM: Vysněný pravicový politik
 >DOPRAVA: Spolek přátel plavby počítá se zánikem české lodní dopravy
 >GLOSY: Tři příběhy z Česka
 >REAKCE: Česko - pokrytců ráj
 >POSTŘEH: O alkoholu
 >PENÍZE: Finanční plánování podle Sophia Finance II.
 >CHTIP: Ve chvílích upřímnosti
 >CHTIP: Jaký je rozdíl mezi mužem a ženou

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  >>  Doprava  
 
28.11. REAKCE: Česko - pokrytců ráj
Václav Husák

Jsme velmi podivná země. Jsme zemí obětí. Tedy co se týče dopravních nehod stoprocentně. Co já už jsem ve svém životě viděl nabouraných aut mých kamarádů, známých či spolupracovníků. Některé z nich jsem navštěvoval v nemocnici, kde se léčili po zranění, jiným jsem pomáhal s vyřízením pojistné události, s přepravou havarovaného vozidla do servisu, se sháněním náhradních dílů a kdovíčím ještě. Představte si však, že ti všichni byli někým nabouráni. Ano, naboural je pan NĚKDO.

Kdy si konečně naše policie uvědomí, že definitivní vyřešení problémů na našich silnicích je neuvěřitelně jednoduché a prosté: Vemte konečně panu NĚKOMU řidičák !!! A je vymalováno. Na silnicích už nebude nikdo, kdo by nehody způsoboval. Bude zde " ... silniční ráj to napohled".

Dost bylo srandy, vraťme se ke tvrdé realitě. Jednou z těch nejtvrdších - tragickou nehodou patrového autobusu - jsem se včera zabýval v článku "Smrt a pohled do očí". V komentářích k němu mne překvapila řada úžasně tvrdých vyjádření na adresu viníka nehody. Jeho nekompromisní označení za masového vraha, za lidskou bestii, za člověka, který by měl být popraven apod. Položil jsem si otázku - kdo asi jsou tito lidé? Byl některý z nich alespoň jednou v životě účastníkem nějaké, byť drobné dopravní nehody? A jestli ano, kdo ji zavinil? No určitě musel být pan NĚKDO. Kdo jiný? Proto jsou tito jedinci tak zlostní. Jen oni jsou bez viny a mohou tedy hodit kamenem či slovem.

Znovu opakuji, že si uvědomuji tragiku celé události a že hluboce sdílím smutek se všemi zasaženými. Ale jako člověk - řidič trávící na silnicích ročně stovky hodin si rovněž uvědomuji, po jak ostré hraně se my všichni - lidé svírající ve svých rukách volanty - pohybujeme. A z pohledu oněch "spravedlivých" by stačilo na příkazu omezené rychlosti na 20 km jet čtyřicet a někoho porazit. Pak by se z jejich úhlů pohledu každý z nás mohl stát vrahem. Jsem přesvědčen že oni i tu dvacítku dodržují. Viníkem žádné dopravní nehody se tito lidé nikdy nestali a stát nemohou. Na to je tu pan NĚKDO!

PhDr.Václav Husák
Další články tohoto autora:
Václav Husák

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku