Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 29.11.2003
Svátek má Zina
  Výběr z vydání
 >PARLAMENT: První přerušené interpelace v historii
 >PRÁVO: Další úlet ministerstva zdravotnictví.
 >KOMENTÁŘ: Dostálovo nepřípustné vměšování
 >POLITIKA: Ministr se nekritizuje
 >MOBY DICK: Etika v Českých Textárnách
 >PENÍZE: Když ptáčka chytají… na dovolenou snů
 >POLITIKA: Stát systematicky ničí nemocnice.
 >ŚKOLSTVÍ: Vysoké školy nepotřebujeme?
 >POLITIKA: Blamáž hejtmana Bendla
 >POLITIKA: Irácká otázka
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Zlatá padesátá - ježdění v tramvaji
 >PSÍ PŘÍHODY: Prací pomocník Šogo
 >VÍKENDOVINY: Na obzoru plachta bílá - jsou to uši krokodýla!
 >MEJLEM: Vysněný pravicový politik
 >DOPRAVA: Spolek přátel plavby počítá se zánikem české lodní dopravy

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Šamanovo doupě  
 
29.11. MOBY DICK: Etika v Českých Textárnách

obálka

(Jména osob, jakož i názvy podniků a institucí zde uvedených, jsou pouhou literární fikcí. Jakákoli podobnost je čistě náhodná, stejně jako jsou náhodné zkratky jmen čtenářů v listárně.)

Pondělí 24. listopadu 2003

S tou politikou otevřených dveří je to ještě jinak! Mladá Doga povýšila z řadové pracovice Zúčtování se zaměstnanci a stala se Hlavním managorem Divize vyhledávání a rozmisťování zaměstnanců. Proto ty dveře mají zůstat otevřené, aby za nimi nemusela při tom vyhledávání čuchat. Nezávidím ji tu těžkou práci - nalézt nějaké zaměstnance v Českých Textárnách je už dosti obtížné. Což o to, lidí v baráku je stále dost. Ale většinou jsou to pouze managoři.

Úterý 25. listopadu 2003

Z naší textárny odstěhovali zbytečné počítače po Drnovi, vyklidili i kancelář po Badavé. Odvezli dokonce i přebývající židle. Největší radost z proběhnuvší optimalizace má tak naše uklízečka. Když přišla a viděla prázdné stoly, zaplesala: "Tady se teď bude krásně uklízet!"
Kdoví, třeba jsme optimazovali kvůli ní...

Středa 26. listopadu 2003

Uklízečka má navíc práci ulehčenou i o věčně zamčenou kancelář Duto Hlava. Pan vedoucí neustále někde poletuje, málokdy se zjeví. Dnes zrovna se to stalo. Zeptal jsem se ho, jestli nám může něco prozradit o novém zařazení naší textárny v maticové struktuře firmy. Odsekl: "Nebudu se o tom vybavovat s každým zvlášť!" A s kým dalším by se chtěl vybavovat? Vždyť jsme tady zůstali s Ambrožem sami dva!

Čtvrtek 27. listopadu 2003

Pan vedoucí Duto Hlav se zjevil až o druhé hodině odpolední, kdy jsme se balili k odchodu. Ambrož se ho zeptal, jestli nám může něco prozradit o novém zařazení naší textárny v maticové struktuře firmy. Duto se podíval na hodinky a odsekl: "Před minutou mi skončila pracovní doba!" Načež zalezl do svého kanclu.

Pátek 28. listopadu 2003

Duto Hlav pracoval přes noc, aby nám mohl ráno dát test znalostí etického kodexu. První pravidlo etiky zní: "Zajištění výnosu akcionářům." Poslední: "Jednat s kolegy a podřízenými bez diskriminace, respektovat jejich občanská práva a lidskou důstojnost." Za ty tři roky se na asi pátém kodexu nic podstatného nezměnilo, proto nám šlo vyplňování testů od ruky. Duto se však na ně ani nepodíval, jen nám nechal podepsat prohlášení, že jsme byli prokazatelně seznámeni s uplatňováním etiky v podmínkách naší společnosti. Pak dodal:
"A už mě, vy hovada, neotravujte, nebo vám prdnu další test!"

Listárna Moby Dicka

Vyšla knížka. Je vázaná, moc pěkně ilustrovaná, jen se podívejte na přiloženou obálku. Jmenuje se MOBY DICK: Deníček. Jsou v ní sebrány denní poznámky z Českých Textáren od dubna 2000 do dubna 2003. Stojí 199,- Kč a pár jich mají v pražských knihkupectvích Krakatit (Jungmanova) a Rybka (Opatovická). Příští týden by ji měl mít i knihkupec Kanzelsberger. Protože ji vzal do distribuce i BETA-Dobrovský, měla by se objevit ve více knihkupectvích.

...........................................................

Portrét Mobyho jakož i další ilustrace v knížce vyhotovil Kryšpín.

Archiv deníčku od dubna 2000 do konce roku 2002
Leden 2003
Únor 2003
Kdo je kdo v Českých Textárnách - verze z dubna 2003
(Anebo si kupte tu knížku:)

V březnu se deníček změnil na týdeníček, vychází v sobotu a přesunul se do Šamanova doupěte. Takže od té doby jsou Mobyho zápisky uchovány po týdnech v archivu Š. doupěte.

Podněty, připomínky a výkřiky čtenářů Deníčku Moby Dicka můžete posílat na schránku moby.dick@seznam.cz.

Případně si poslužte komentářem.


Další články tohoto autora:

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku