Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Neděle 30.11.2003
Svátek má Ondřej
  Výběr z vydání
 >TÝDEN V TRAPU: Ženy, ženy
 >PARLAMENT: První přerušené interpelace v historii
 >PRÁVO: Další úlet ministerstva zdravotnictví.
 >KOMENTÁŘ: Dostálovo nepřípustné vměšování
 >POLITIKA: Ministr se nekritizuje
 >MOBY DICK: Etika v Českých Textárnách
 >PENÍZE: Když ptáčka chytají… na dovolenou snů
 >POLITIKA: Stát systematicky ničí nemocnice.
 >ŚKOLSTVÍ: Vysoké školy nepotřebujeme?
 >POLITIKA: Blamáž hejtmana Bendla
 >POLITIKA: Irácká otázka
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Zlatá padesátá - ježdění v tramvaji
 >PSÍ PŘÍHODY: Prací pomocník Šogo
 >VÍKENDOVINY: Na obzoru plachta bílá - jsou to uši krokodýla!
 >MEJLEM: Vysněný pravicový politik

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politika  
 
30.11. TÝDEN V TRAPU: Ženy, ženy
JITA Splítková

Události minulého týdne:

Petra Buzková má smůlu na bulvár. Před časem si u moře odložila svršky a už byla její plážová fotka - nahoře bez, vystavena na odiv celému národu. Pánové na ní se zalíbením popatřili a prohlašovali, že je nač se dívat. Nestouply tenkrát její a ČSSD preference?
V těchto dnech se vše točí opět kolem jejich tvarů. Podstoupila operaci a to co mužská část národa obdivovala a ženská možná i záviděla, si nechala zmenšit. A Špidla si mne ruce - nemluví se o něm o reformách jeho vlády, ale o ňadrech jeho ministryně. Jako by jí to snad z tohoto důvodu nařídil. A na umravněné vnady padají poznámky na hranici žalovatelnosti - jako, že teď už ona dáma přišla o všechny své přednosti a její preference půjdou dolů. Zajímavé a doufám, že její milci ji nedávali body oblíbenosti jen za ňadra, kdyby to tak bylo, zač pak dostávají bodíky pánové? Za jejich inteligenci to nebude. Raději z tohoto tématu vycouvám… :-)

Další dáma, o kterém se tento týden hovoří je velvyslankyně v Kuvajtu Hybášková, která je známá svými "iráckými ambicemi" a zanedbáváním "svého" Kuvajtu.
Z ČTK: Působení velvyslankyně České republiky v Kuvajtu Jany Hybáškové je u konce. Prezident republiky Václav Klaus je totiž rozhodnut podpořit při jejím odvolání vládu. V hlavní zpravodajské relaci o tom informovala televize Nova.
Kritizovala konec nemocnice v Iráku a proto prý jde od korýtka. Ach ta politika! Jaképak zájmy si asi velvyslankyně hájila? Nebo ještě lépe - čí zájmy? Je zajímavé, že předtím, co psala a řekla v rozhovorech nikomu nevadilo, a že některé věci byly na velkou pováženou. Její na odiv dávaný jednostranný, někdy až otevřeně militantní, postoj demokracii čest moc nedělal. (Pro ilustraci je například zajímavá její odpověď na otázku z rozhovoru o Iráku, který s ní dělal internetový časopis Časoděj. Otázka zněla: Jaké praktické řešení byste svou pomocí a svým pohledem vytvořila? Jana Hybášková: Přivezla bych desetitisíce britských vojenských policajtů a zavedla skoro kolonialismus, je to drsné, ale je to tak. Z http://www.casodej.cz/irak-rozhovor.htm).
Pro úplnost zde uvedu ještě Zprávy Radia Praha :
Podle ministerstva zahraničí ale článek v novinách nebyl jediným důvodem pro odvolání velvyslankyně. Hybášková měla ve funkci skončit, neboť prý vládu kritizovala opakovaně, překračovala své kompetence a svým angažmá v dění kolem české nemocnice v Basře zasahovala do práce velvyslance v Iráku. Hybášková sama tvrdí, že se jen snažila otevřít
diskusi o některých aspektech stavu české armády. "Bezpečnost je klíčovou položkou zahraniční politiky 21. století, proto je armáda jedním z klíčových nástrojů nejen obrany, ale i celé zahraniční politiky," myslí si. Zvažovala prý dokonce, že bude pracovat v zahraniční sekci ministerstva obrany.

Tak se ráno probudím a říkám si: co budu dělat? No, půjdu pracovat na ministerstvo obrany - je to tak snadné. :-)
A co na Hybáškovou ti z nemocnice, ale ne na kraji města, ale z vojenské v Basře? Primář se nechal slyšet v MfD: „Jako přímý účastník mise 7. polní nemocnice, se kterou jsem ve žhavé jihoirácké Basře strávil pět měsíců, se cítím velmi zaskočen a dotčen některými výroky kuvajtské velvyslankyně Jany Hybáškové. Z lidského hlediska lze možná pochopit lítost nad zřejmě nenaplněnými osobními ambicemi při stahování polní nemocnice, na jejímž vyslání se paní Hybášková výrazně angažovala. Ale proč je přitom nutné urážet ty, kteří v dlouhém odloučení od rodin v nehostinném prostředí plnili své povinnosti?“ píše Miloš Bohoněk, primář Ústřední vojenské nemocnice v článku: „Česká polní nemocnice v Basře: kde je pravda?“ Píše se tam i jak velvyslankyně vždy přijela v klimatizovaném voze, vteřinku pobyla a pak opět zmizela do své chráněné rezidence v Kuvajtu...

Do třetice o ženách - jedna manželka excentrického milionáře bude mít radost:
Po měsících dohadů kolik peněz potřebuje prezident na svou činnost poté, co opustí post hlavy státu, se konečně poslanci shodli a přiklepli Václavu Havlovi měsíční částku 100 000 korun. Zákon o zabezpečení prezidenta po skončení funkce, který schválili poslanci 112 hlasy proti 43, musí ještě potvrdit Senát a podepsat současný prezident Václav Klaus.


JITA Splítková
Další články tohoto autora:
JITA Splítková

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku