Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pondělí 1.12.2003
Svátek má Iva
  Výběr z vydání
 >FEJETON: Můj boj o důchod II
 >FEJETON: Vlna nostalgie v Čechách
 >ŠKOLSTVÍ: Obchod nebo sponzoring?
 >PORTÁL VEŘEJNÉ SPRÁVY: Porušování zákona o veřejných zakázkách
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Vyšla mi povídková sbírka Pravda o pekle
 >PSÍ PŘÍHODY: Konkurence havranů
 >GLOSA: Vopravdová práce se dělá rukama
 >NÁZOR: Buřty a rum aneb třes se, Evropo!
 >SVĚT: Úvod do lovu lebek
 >REAKCE: Zase jednou positivní diskriminace a multikulturní státy.
 >ŽIVOT: Nikdy nelezte do dětského pokoje
 >TÝDEN V TRAPU: Ženy, ženy
 >PARLAMENT: První přerušené interpelace v historii
 >PRÁVO: Další úlet ministerstva zdravotnictví.
 >KOMENTÁŘ: Dostálovo nepřípustné vměšování

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Svět  >>  Francie  
 
1.12. REAKCE: Zase jednou positivní diskriminace a multikulturní státy.
Jaroslav Teplý

Martin Ondreját cituje ve svém příspěvku ze 24.11. francouzského ministra vnitra Sarkozyho, který ... vidí problém v dosavadním selhávání integrace imigrantů, a to především z muslimských zemí...

Podle Sarkozyho slov je nepružné začleňování cizinců žijících na území Francie velkou hrozbou pro stát především proto, že vznikají uzavřené komunity, které jsou zdrojem kriminality a rozbrojů směrem k ostatní populaci. "Když je stát silný, vede spravedlivou politiku, zaručuje rovnost, sociální jistoty a výhody jsou pro všechny stejné a každý může pokoušet své štěstí rovným dílem, pak není potřeba si vytvářet ochrannou bariéru za pomyslnými zdmi uzavřených komunit. Ve Francii existují oblasti natolik handicapované, že pokud jim nepodáme pomocnou ruku, nikdy nebudou mít dostatečný potenciál na to, aby se vymanily ze své mizérie."

Sarkozy věří, že positivní diskriminace amerického modelu umožní vydělit kriminalitu z imigrace tím, že bude vysílat povzbuzující signály znevýhodněným cizincům žijícím na území Francie.

Dovolil bych si pana Sarkozyho poopravit, nebo aspoň se domnívat, že jde o taktické prohlášení, jehož platnost může být omezená. On přece musí vědět, že hlavním problémem selhávání integrace imigrantů je zcela obecně nesmyslně velké množství primitivních přistěhovalců, které daleko převyšuje absorpční (integrační) kapacitu hostitelské země. Přistěhovalci kteří nejsou rozptýleni tak, aby se museli začlenit do normálního života hostitelského státu, se za stálého rozmazlováni různými druhy sociálních podpor rychle množí, vytvářejí shluky, ghetta a pak celé městské čtvrti, ve kterých pak fakticky vládnou islamským fundamentalismem se kryjící zločinecké bandy, které terorisují i (nebo zatím hlavně) své soukmenovce jmenovitě ženy. Dívky a ženy stejného původu, slušně, ale "západně" oblečené prohlašují za prostitutky, také občas nějakou zabijí, jednu dokonce upálili. Veřejně prohlašují pak své čtvrti za svá území, kam podle nich nesmí mít přístup policie, kterou příležitostně přímo napadají.

Stát, který toto připouští, není silný, nezaručuje rovnost a místo spravedlivé politiky jen ustupuje teroru. Velmi příznačné svědectví o tom podala minulou neděli (23.12,)diskuse u Sabiny Christiansen na ARD. Jmenovitě jakýsi pan Todenhöfer, povoláním manažer v nakladatelství a šéfka Strany zelených se předháněli v tom, jak se těm muslimům v minulosti ubližovalo a jak to musíme odčinit.A obecenstvo, ve kterém bylo dost dívčích teenagerů, tleskalo.

Pan Todenhöfer dokonce přišel s originální myšlenkou, že muslimové (či muslimské státy) musí mít silnější zastoupení v Radě bezpečnosti, jako by šlo o nějakou světovou radu církví, která ostatně existuje. Ovšem v ní si zástupci evropských církví sypou popel na hlavu bezmála jako pan Todenhöfer.

V diskusi se došlo nakonec k věcnému názoru, že by bylo potřeba oddělit muslimské fundamentalisty od těch, kteří se chtějí přizpůsobit zemi, ve které žijí. Ale to oddělování vyznělo dost ve směru pokusu si všechny dohromady koupit dalšími ústupky, což je ovšem nesmysl.

Chce-li pan Sarkozy pomoci "oblastem natolik handicapovaným, že pokud jim nepodáme pomocnou ruku, nikdy nebudou mít dostatečný potenciál na to, aby se vymanily ze své mizérie", bude musit uznat, že bude nejlépe "vysílat povzbuzující signály" např. z obrněných vozů. Stát musí energicky uplatnit svou autoritu a obnovit pořádek v imigrantských čtvrtích či ghettech silou a jakékoliv pokusy teroristických muslimských skupin nemilosrdně likvidovat. Protože ti umírnění muslimové chtějící se opravdu přizpůsobit hostiteksjé zemi se za současné situace nemohou ke své umírněnosti ani přiznat, protože se svých teroristů bojí. Je to obdobná situace jako byla (a obávám se, že ještě někde je) v Itálii v oblastech ovládaných mafií, nebo u nás za komunismu. Lidé jdou prostě s tím, koho považují za silnějšího.

Pan Sarkozy ve snaze dojít k nějakému "modu vivendi" s muslimy je ponoukl, aby vytvořili nějakou svou representativní organisaci, s kterou by mohl vyjednávat. V orgánu vytvořeném v polovině června bylo z 25 regionálních předsedů jedenáct, kteří patří k radikálům (integristům, fundamentalistům). Když se nad tím zamyslí, zjistí, že to nebyl tak dobrý nápad. Radikálové se zaměří na slabší umírněné předsedy, které nějakým způsobem odstraní. Stačí jim dva a mají zastoupení muslimů pod kontrolou.

Martin Ondreját pak ještě stačil do positivní diskriminace zařadit i pomoc handikapovaným lidem a vyzvedl "prestižní" instituce, které kladou menší nároky při přijímacím řízení na osoby pocházející ze znevýhodněných prostředí, netuše, že tyto instituce předem diskreditují zvýhodněné absolventy. O nich se pak bude říkat - to je ten s tím affirmativním diplomem. Právě proto rozjel před časem úspěšný černý businessman v Kalifornii akci proti positivní diskriminaci. Ostatně ta Martinem Ondrejátem citovaná pařížská instituce je ústav POLITICKÝCH studií, tedy instituce, která může v přijímacím řízení slevovat mnohem snáze, než třeba instituce zabývající se exaktními vědami, jak to ostatně známe z vlastní zkušenosti.

V závěru nám Martin Ondreját líčí růžovou budoucnost, kdy "k nám budou proudit imigranti doplňující optimální početní stav obyvatelstva, a to jistě nikoli ze západu, a romská menšina již nebude v ČR jediná." Snad tím nemyslel, že tito doplňovači optimálního počtu budou stát ještě víc peněz.

S imigrací ze západu to není tak jednoduché. Postarají-li se budoucí české vlády, aby se k nám nestěhovali muslimové a aby se u nás nestavěly mešity, můžeme počítat ze Západu se slušným přílivem peněz a lidí neohrožujících v žádném ohledu základy státu. V Belgii a Holandsku by se jich už pár našlo - možná, že ne nadarmo jsou Holanďané největším nebo jedním z největších investorů v ČR.

Že multikulturní společnost Česko jistě obohatí je žvást, standartní a prázdná fráze politických korekčníků - politický vývoj ve světě směřuje jednoznačně k jednoetnickým státům, tedy aspoň tam, kde oni korekčníci ten obvykle bohatý stát ještě neochromili. Na světě je už málo místa a přílišný blahobyt lidi jen kazí.

29.11.2003
Další články tohoto autora:
Jaroslav Teplý

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku