Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Úterý 2.12.2003
Svátek má Blanka
  Výběr z vydání
 >PRIVATIZACE: V Brně v Královopolské, a. s., se teď o něčem rozhoduje
 >KOMENTÁŘ: Těžký život politického vtipálka
 >REAKCE: Boj o důchod není jen věcí pana Olmera.
 > ŠAMANOVO DOUPĚ: Síly reakce NATO v Liberci
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Drastický krok proti spamu
 >PSÍ PŘÍHODY: Kdo se od koho učí
 >ARCHITEKTURA: Krása prvorepublikových portálů
 >POLICIE: Čeko-Grosso-latinoamericáno
 >ZÁBAVA: Žerte a hubněte, hubněte a žerte!
 >POLITIKA: Elektronická demokracie je uskutečnitelná
 >EKONOMIKA: Investoři jsou nerozhodní
 >Žádné další Romy tu nechceme!
 >PENÍZE: Cokoliv na hypotéku?
 >FEJETON: Můj boj o důchod II
 >FEJETON: Vlna nostalgie v Čechách

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politický cirkus  
 
2.12. Podivná paní L.
(nov)

V divadle Na Fidlovačce nyní uvádějí kus "Podivná paní S." s Eliškou Balzerovou v hlavní roli. Před vyšetřovací parlamentní komisí ohledně arbitráže s CME zase předvedla svůj výstup podivná paní L. Podle svých vlastních slov paní Marína Landová, která pracovala jako tajemnice a později jako zástupce vedoucího Úřadu Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) a od roku 1997 jako ředitelka odboru ministerstva kultury, požádala o možnost výpovědi sama, ač obvykle si komise předvolává svědky podle svého uvážení.

Jakou podivnou roli tato dáma v arbitráži hrála, vyplývá z prohlášení předsedy vyšetřovací komise Stanislava Křečka (ČSSD), jež učinil po zasedání. Cituji podle sobotního vydání deníku Právo:"Paní Landová byla hlavní svědkyní protistrany, společnosti CME, ve sporu s ČR a sdělila skutečnosti, které postavení České republiky zcela podkopaly v této věci. Podle jejího názoru stát vše podcenil a neučinil vše. Ona pomoc nabízela. Když stát nevyužil této možnosti, použila své znalosti ve prospěch druhé strany."

Když si to člověk přečte, tak v první chvíli neví, koho má podivná paní Landová za blbce. Zda jeho, nebo členy vyšetřovací komise i s panem předsedou. Jestliže z titulu svých funkcí na Úřadě RRTV znala nějaké přitěžující okolnosti, bylo od obhájců Clifford Chance jenom takticky správné, že její svědectví nechtěli připustit. A následné jednání této bývalé vysoké státní úřednice, jež hbitě přešla na druhou stranu a u arbitráží z vlastní vůle svědčila proti státním zájmům, se nedá ocenit jinak než lidovým výrazem práskání. A s tím jde tahle dáma ještě na komisní buben!

Nedávno zde na stránkách Neviditelného psa pan Petr Štěpánek napsal, že se ještě budeme divit, až vyšetřování parlamentní komise skončí. Nu, já se divím už teď. Divím se podivné bezostyšnosti paní Landové, která se ještě chlubí, jak svědčila proti vlastní zemi. Jakou pomoc to chtěla prokázat Česku, když nás její pomáhání stálo téměř 11 miliard? Takže se divím i bohorovnému klidu, s nímž všichni odpovědní činitelé přecházejí neloajalitu této bývalé vysoké státní úřednice. Divím se i poslaneckým hlasům, najmě z lavic ODS, které stále hledají vinu na straně státu, potažmo ministerstva financí. To měli úředníci MF, respektive advokáti firmy Clifford Chance, paní Landovou sprovodit ze světa?

A hlavně se divím bývalým členům RRTV, tedy i panu Štěpánkovi, kteří taktéž nepřestávají osočovat stát kvůli "nedostatečné" obhajobě. Neboť svědectví paní Landové u arbitráže a znovu, podle slov Křečka, její vystoupení před komisí dokazuje, že ten největší kus másla měla na hlavě právě RRTV. Stačí na to primitivní úvaha: Vždyť o jakých skutečnostech mohla bývalá tajemnice a později zástupce vedoucího Úřadu RRTV u arbitráží vypovídat, než o těch týkajících se (ne)činnosti RRTV?! A jestliže právě její svědectví "postavení České republiky zcela podkopalo", nese podstatný díl viny konkrétní orgán Poslanecké sněmovny a v něm konkrétní osoby. Nikoli jakýsi anonymní "stát" nebo "podvodná obhajoba", jak se komisi snažil namluvit bývalý ředitel Novy dr. Železný.

Mrož


Další články tohoto autora:
(nov)

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku