Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pátek 5.12.2003
Svátek má Jitka
  Výběr z vydání
 >HISTORIE: Jedno zapomenuté výročí
 >IZRAEL: Kámen do stojaté vody
 >INFORMATIKA: Podle Mlynáře jsou atesty nepovinné, když budete tvrdit, že provozujete "zkušebně"
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Blbá Evropa
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Zlatá padesátá - šumáky
 >PSÍ PŘÍHODY: Sbližování pokračuje
 >NÁZOR: Přijde Santa Klaus?
 >DETEKTIVKA: Člověk a osud
 >HYGIENA: Gentle Cut neboli Odchlupovač výtečný
 >VÍKENDOVINY: Na obzoru plachta bílá - jsou to uši krokodýla!
 >POLITIKA: Oč půjde v eurovolbách
 >PENÍZE: Strašák důchod
 >NÁZOR: Suplika
 >CHTIP: Freudova přednáška o snech
 >LIDÉ: Deset let od smrti Franka Zappy

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Zdraví  
 
5.12. HYGIENA: Gentle Cut neboli Odchlupovač výtečný
Jiří Wagner

Vždycky mě dost štvalo, že mi z boltců uší, vnějších zvukovodů (to jsou ty díry uprostřed uší:-)) i z nosních dírek vyrůstají chloupky. Zachytávalo se na nich všelijaké smetí, v nose pak tuhnul hlen (nebo jak se tomu svinstvu při smrkání říká) a s chlupy kolem uší jsem si připadal jako nedorostlý opičák. Teprve nedávno mi jedna holička při stříhání vlasů nabídla operaci, o níž jsem ani netušil, že ji kadeřnice zvládají, a to že mi oholí uši. S vděkem jsem to přijal, protože jsem měl dost "nípání" chloupků dvěma nehty z boltců, jednak to bylo trochu bolestivé, jednak se mi podařilo odstranit jen zlomek toho, co mi tam vyrašilo.

Kadeřnice mi uši oholila a při příští návštěvě se vše opakovalo. Jenže problémům konec pochopitelně nebyl - kdo by taky pustil břitvu do svého ucha nebo jí dovolil, aby se mu šťourala v nose! Takže zůstalo skoro při starém, jen jsem se na vytrhávání chlupů naučil používat pinzetu - ovšem zejména trhání chloupků z nosních dírek bylo obzvlášť bolestivé a kromě toho jsem se taky trochu bál nějaké té infekce, čertví, s jakým sajrajtem může takové čerstvě poraněné místečko přijít do styku...

Až před pár dny ukončili všechny problémy naráz moji rodiče. Nejsnazší by sice bylo, kdyby mi celou mojí pitomou palici usekli, ale oni to vyřešili mnohem elegantněji - měl jsem zrovna jakési zanedbatelné a okolím i mnou opomíjené jubileum a rodiče mi vpředvečer toho dne přinesli jako dárek malou krabičku zabalenou v ozdobném papíře. Vůbec jsem netušil, co v balíčku je, takže jsem obal strhal a .... a netušil jsem dál, protože na krabičce bylo napsáno Gentle Cut. Říkal jsem si při své chabé znalosti angličtiny, že to má být nějaký jemný sekáč nebo co, ale pak jsem si vzpomněl, že se mě matka před mnoha měsíci ptala, jestli mi nevadí chloupky v uších a v nose a když jsem přisvědčil, tajemně mi řekla, že v práci asi budou mít v prodeji nějaký přístroj na jejich odstraňování, takže až to přijde, řekne mi a já si ho můžu koupit.

Tehdy jsem po pár dnech na celou záležitost samozřejmě zapomněl a trhal chlupy pinzetou dál. Až teď - když jsem krabičku otevřel, objevilo se cosi, co se tloušťkou podobalo fixce nebo pradávné "endérácké" dvanáctibarevné propisovačce. Teprve po sundání krytky jsem pochopil docela - ano, jednalo se o výrobek firmy Grundig zvaný Gentle Cut Wet & Dry Trimmer for nose and ear etc., což podle českého návodu znamená Odstraňovač nosních a ušních chloupků!!! Je to v podstatě držadlo s motorkem uvnitř zakončené ocelovou zubatou trubičkou, ve které se po zapnutí zběsile otáčí nějaký mrňavý nožík. Trubička se dá zasunout do nosní dírky, dovnitř ucha nebo s ní jen tak přejíždět po boltci, zachytává chlupy a nožík uvnitř už dělá svoji práci. Rychle, účinně, bezbolestně. Dokonce jsem se z návodu dozvěděl, že přístroj je možné použít i k tvarování či úpravě obočí.

Jak mi ona holička říkala, jsou mezi námi kupodivu mnozí muži, kteří oholení uší odmítají a dál raději vypadají jak orangutani. Teď jsem konečně zakřepčil radostí - nebudu jak oni... tedy aspoň ne tím, že mi polezou chlupy z nosu a uší!

*************************************************************************

Pro případné zájemce dodávám, že jsem trochu zapátral po internetu (německy se aparát překrásně nazývá Nasenhaarschneider:-)) a našel jsem (kupodivu jen) pár adres, kde se přístroj koupit dá. Cena je přitom 17,00 euro, 17,20 EUR, resp. 19.88 USD. Podle ČNB jsou částky v USD i EUR rovny zhruba 540,- Kč. Jen firma, ze které matka přístroj přinesla, je poněkud dražší, a to 667 Kč, ale zato existuje obchod, kde podobný přístroj prodávají zase až podezřele levně - 141 Kč.
Další články tohoto autora:
Jiří Wagner

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku