Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 6.12.2003
Svátek má Mikuláš
  Výběr z vydání
 >SVĚT: Louis Michel neboli už abychom v té Evropě byli.
 >POSTŘEH: O Mikuláši
 >Buty ve frcu
 >K ničemu a všem na obtíž
 >HISTORIE: Jedno zapomenuté výročí
 >IZRAEL: Kámen do stojaté vody
 >INFORMATIKA: Podle Mlynáře jsou atesty nepovinné, když budete tvrdit, že provozujete "zkušebně"
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Blbá Evropa
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Zlatá padesátá - šumáky
 >PSÍ PŘÍHODY: Sbližování pokračuje
 >NÁZOR: Přijde Santa Klaus?
 >DETEKTIVKA: Člověk a osud
 >HYGIENA: Gentle Cut neboli Odchlupovač výtečný
 >VÍKENDOVINY: Na obzoru plachta bílá - jsou to uši krokodýla!
 >POLITIKA: Oč půjde v eurovolbách

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Kultura  >>  Hudba  
 
6.12. Buty ve frcu
Pavel Košek

Jenom na vyjmenování písniček, které obsahuje rekapitulační dvojalbum skupiny Buty, by bylo potřeba pěti tuctů slov. Celkem 35 písniček ze 6 alb za 13 let hraní. Buty plus antikvariát je Butykvatariát a je úplně jasné, že symbolem BuTYKVAriátu je tykev. Kdo by si s tím lámal hlavu, zvláště když se proslýchá, že tvorba Buty spočívá v tom, že se kluci zavřou na chatě, zlejou se fernetem a svobodně skládají. Výjimečné bilanční album bude asi hodně příjemným vánočním dárkem.

Spanilou jízdu na vlnách posluchačské a mediální přízně odstartovala kultovní Jízda. Autentický herecký výkon Radka Pastrňáka a vyjma ostravského regionu téměř neznámý a nepoznaný styl dadaistické verze Ivana Mládka, mňágovská ignorace rytmického rázování textů a citelný vliv folklorních postupů katapultovala (nebo Butypultovala?) skupinu do popředí zájmu. Ani svérázné experimentování ala poslední album Normale, které bylo hodně odvážné, s jejich sympatiemi nehnulo.

Butykvariát nabízí jedinečnou příležitost mít všechny hity od skupiny Buty a to chronologicky a retrospektivně, včetně prvního alba Pískej si, pískej. A tady na závěr máte těch 60 slov – Butykvariát: Totále, Duj Duj Duj, Továrna, Olina, Barnie, Ohambí, Jedu do Poruby, Tata, Nad stádem koní, Hajcman blues, Do Ruska, Až já budu svatý, Trumpeta, Krtek, Ledňáček, Cesta byla suchá, František, Malinkého ptáčka, Tlustá paní, Demáček, Beskydy, Chtěl bych se jmenovat Jan, Jednou ráno, Umírám, Kopýtko, Pod Temelínem, Tramtáryje, Holky nezapomínají, Mám jednu ruku dlouhou, Narozeniny, Pulec, Čubrmajka, Vrána, Píšťalka.

Kup-to-měr: 91 %

Buty: Butykvariát. BMG, 2003.


Další články tohoto autora:
Pavel Košek

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku