Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pátek 5.12.2003
Svátek má Jitka
  Výběr z vydání
 >HISTORIE: Jedno zapomenuté výročí
 >IZRAEL: Kámen do stojaté vody
 >INFORMATIKA: Podle Mlynáře jsou atesty nepovinné, když budete tvrdit, že provozujete "zkušebně"
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Blbá Evropa
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Zlatá padesátá - šumáky
 >PSÍ PŘÍHODY: Sbližování pokračuje
 >NÁZOR: Přijde Santa Klaus?
 >DETEKTIVKA: Člověk a osud
 >HYGIENA: Gentle Cut neboli Odchlupovač výtečný
 >VÍKENDOVINY: Na obzoru plachta bílá - jsou to uši krokodýla!
 >POLITIKA: Oč půjde v eurovolbách
 >PENÍZE: Strašák důchod
 >NÁZOR: Suplika
 >CHTIP: Freudova přednáška o snech
 >LIDÉ: Deset let od smrti Franka Zappy

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Šamanovo doupě  
 
5.12. ŠAMANOVO DOUPĚ: Blbá Evropa
Jan Kovanic

Posledně jsem tu nanesl, že samostatné evropské vojenské "operační síly" budou stavěny podle přání a plánů evropských komunistů. Byl jsem nařčen, že jsem Američan, protože Evropan něco takového musí přivítat. Minulý rok, 19. listopadu 2002, probíhal v Praze jistý summit, kde jsem byl přítomen a jistí Evropané tam skutečně tyto myšlenky vyslovovali. Hlavní řečník jasně řekl:

"Snad se jednou i Evropě podaří vytvořit společnou zahraniční politiku a vlastní obranyschopnost."

Ne, francouzský prezident Jacques Chirac to nebyl. Tedy ten to snad neřekl přímo na summitu NATO v Praze, až trochu později.

Tak kdo to byl, naschvál, uhádnete?

"Dnes je Evropa omezována ve svém humánním potenciálu zájmy NATO. Nelze před tím zavírat oči, stejně jako před hladem a strádáním třetího světa."

Německý kancléř Gerhard Schröder ani jeho ministr zahraničí Joschka Fischer to taky nebyl.

"Říkám NE Evropě a světu pod protektorátem Washingtonu! NE světu, proměněnému ve vojenské tábory a základny. A říkám ANO suveréní Evropě a suverénímu mezinárodnímu společenství."

Uhádli jste? Takto chytře v karlínském hotelu Olympik na mezinárodní konferenci k aktuálním otázkám architektury evropské bezpečnosti promluvil předseda Ústředního výboru KSČM a poslanec docent doktor Miroslav Grebeníček, CSc. A dodal to, co si jeho francouzští a němečtí soudruzi musí přece také uvědomovat:

"Pokud k tomu dojde, bude Severoatlantická aliance konečně následovat Varšavskou smlouvu a Evropa se stane rovnoceným partnerem Spojených států amerických."

Hlavní referát soudruha Grebeníčka skončil zvoláním:

"Ať žije naše lepší budoucnost v Evropě mírového soužití!"

Tleskali mu zástupci 41 komunistických organizací Evropy (plus Iráku, Izraele a Súdánu).

Tleskali i dalším našim komunistům. Třeba soudruhovi Ing. Jiřímu Dolejšovi, poslanci a místopředsedovi ÚV KSČM, který se na rozšíření NATO vyloženě těší:

Nové země v NATO nejsou na stejné úrovni a nemají stejné vztahy se Západem. Bude NATO po pražském summitu, poté, co se masivně rozšíří, bude to stejné NATO jako doposavad? "Transformace NATO do nové podoby je svým způsobem také cestou zániku NATO, jak ho známe ve staré podobě."

Soudruh Josef Heller, další člen mozkového trustu KSČM, dokonce poradil, jak tomu napomoci:

"Z hlediska marxistické teorie války a míru byly nedávné války (od Kuvajtu po Afghanistán a Irák) nespravedlivé z obou stran. Jsou to dobyvačné a lupičské války. K demokracii a humanismu musíme tlačit obě strany. Zrušit NATO není reálné. Musíme dobýt NATO zevnitř! Prvním krokem musí být využití rozporů mezi USA a Evropou. V NATO se musí projevit výrazněji její evropský rozměr."

Až nakonec jsem si nechal soudruha PhDr. Miloslava Ransdorfa, CSc., poslance a místopředsedu ÚV KSČM, vědce a historika, znalce a žáka Marxe:

"Levice v situaci pozičního boje musí využívat vnitřních rozporů Aliance k tomu, aby prosazovala svůj minimální program: oslabení vojenské a posílení politické složky Aliance tak, aby se přiblížila možnostem přeměny v systém kolektivní bezpečnosti. Musíme přemýšlet zcela objektivně o tom, jaké možnosti dává současné rozšiřování paktu. Což nenapsal Mistr Sun v knize O umění válečném, že největší umění vojevůdce - a dodal bych i politika - je porazit protivníka jeho vlastníma rukama? Jinak řečeno, obratným posunováním jeho vlastních kroků. K tomu bych nám všem přál odvahu i fantazii."

Následoval velký potlesk. Možná ještě větší potlesk bude mít tento komunistický Macchiaveli u svých soudruhů poslanců v Evropském parlamentu, kam kandiduje.

Já to vidím, vidí to Američané; Evropa, vedená Francouzi a Němci to nevidí? Budování vlastních evropských obranných sil může vést k rozpadu Aliance!!! Komunisté to také vidí...

Komunisté vyhráli v Rusku v říjnu 1917, protože únorová demokratická Prozatímní vláda byla hloupá a podvedená. Komunisti zvítězili v roce 1948 v Československu, protože čeští demokratičtí politici byli důvěřiví a podvedení.

Ale dnes evropští komunisté nepodvádějí, hovoří otevřeně v přítomnosti zástupců médií (Nové Číny a Neviditelného psa). Evropa je potom co?

Hloupá nebo důvěřivá?

Řekl bych, že blbá!!!

Psáno v Praze dne 3. prosince 2003


Další články tohoto autora:
Jan Kovanic

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku