Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Úterý 9.12.2003
Svátek má Vratislav
  Výběr z vydání
 >TÉMA: Likvidace zdravotnických registrů?
 >ARCHITEKTURA: Kvíz s portály a pozvánka na PPP
 >EKOLOGIE: Sliby se slibují, blázni se radují
 >NET: Nečekán, nezván a přeci vám přijde - SPAM
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Do kina - Mazaný Filip
 >PSÍ PŘÍHODY: Opatrnosti nikdy nezbývá
 >ZAMYŠLENÍ: Čeština potřebuje reformu
 >PŘÍBĚHY ČESKÉ JUSTICE : Příběh devátý O falešných směnkách a falešném stíhání
 >EKONOMIKA: Burzovní indexy do konce roku posílí
 >POLITIKA: Kašpárek evropský
 >ARBITRÁŽ: Prohlášení Mariny Landové
 >NAROZENINOVÁ: Pro slušné trampy chatka zdarma
 >HUDBA: Nohavica stíná Jarka
 >POLITIKA: Tajný životopis prezidenta Ruska
 >PENÍZE: Bankovní dvojboj o běžný účet pro rodinu

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Svět  
 
9.12. POLITIKA: Tajný životopis prezidenta Ruska
Jiří Wagner

Při brouzdání po internetových zahraničních novinách, jsem narazil na zajímavý článek, jehož titulek jsem použil i pro název tohoto příspěvku. Na čtenářích zůstává, aby si o článku i o knize v něm zmíněné utvořili vlastní úsudek:

V Tbilisi vyšla přednedávnem kniha Tajný životopis prezidenta Ruska. Putinova biografie, v níž jsou skryty mnohé otázky, způsobila mezi čtenáři velké pozdvižení. Za zmínku stojí, že hned poté, co V. Putin neočekávaně zazářil na politickém nebi Ruska v roli úřadujícího prezidenta, novináři a diplomaté jeho skutečný životopis zatajili.

Ukázalo se, že Vl. Vl. Putin ve skutečnosti není Vl. Vl. Putin, ale Vladimír Platonovič Privalov, nemanželský syn nezaměstnaného notorika Platona Privalova z města Aurora (Permská oblast) a rodačky z téhož města Věry Nikolajevny Putinové.

Ta se posléze přestěhovala i s malým synem do gruzínské vesnice Metěchi, kde se vdala za Gruzínce Osepašviliho a porodila mu děti. Jejímu muži se nicméně nechtělo podporovat prvního syna své ženy Vovu, takže jej matka odeslala ke svým rodičům na Ural. Babička s dědečkem ale Vovu za nějaký čas svěřili do péče internátu, odkud jej adoptovali cizí lidé.

Když toto vše vyšlo najevo, úřadující prezident, dnes už prezident V. V. Putin se k ničemu nechce hlásit - bez ohledu na všechny důkazy o původu své "gruzínské" matky.

Autor knihy Vacha Ibragimov přesvědčivě a dokumentačně ukazuje, že současný prezident Ruska se zříká vlastní matky, aby skryl svůj nezákonný původ. Vacha Ibragimov klade v knize mnohé otázky, ale ne na všechny je možno odpovědět. Kupříkladu na tu, proč Putin tak úporně lpí na otroctví, zatímco Čečenci stejně úporně bojují za svoji svobodu?

Jak vidno, jediná správná odpověď spočívá v tom, že Rusku dnes, stejně jako včera, vládnou Ivanové nevzpomínající si na svůj původ. Nemanželským šakalům nezbývá nic jiného, než činit bezpráví. Jenže oni se dříve nebo později vzdají. I o tom hovoří kniha Vachy Ibragimova Tajný životopis prezidenta Ruska, prezidenta, kterému je dovoleno páchat zlo jen do času, neboť "nevyzpytatelné jsou cesty Páně, jehož kárající prst se tyčí nad celým bloudícím světem".

*******************************************

Volně přeloženo z článku M. Muslimova, jenž vyšel v agentuře Čečenpress 6.10.2003


Další články tohoto autora:
Jiří Wagner

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku