Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pondělí 8.12.2003
Svátek má Květoslava
  Výběr z vydání
 >PRAHA: Pád Velkého Karla je jako trest
 >PSÍ TÉMA: Zasraná Praha
 >FEJETON: Krávy
 >POLITIKA: V kase už nic nezbylo, tak odcházím
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Potíže s telefonem
 >PSÍ PŘÍHODY: Zatracenej čokl!
 >ARBITRÁŽ: Vyšetřovací komise a zapálení říšského sněmu
 >NÁZOR: Liberalismus, tolerance a výchova
 >SVĚT: Vybírání vůdců
 >FEJETON: Když na horách nasněží . . .
 >ÚVAHA: O rozpočtu
 >GLOSA: Soud s aktéry ASANACE.
 >MEJLEM: Ohlasy a názory čtenářů
 >PENÍZE: ČSOB Klíčový plán: splní vaše sny?
 >NÁZOR: O potraty nebojujeme

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  >>  Pražský chodec  
 
8.12. PRAHA: Pád Velkého Karla je jako trest
Karel Novak

Pád vánočního stromku na Staroměstském náměstí v Praze 1 je jako trest. Velký Karel, jak byl 31m vysoký strom nazýván, padl při poměrně malém větru dopoledne v jedenáct hodin a tak naštěstí zranil jen desítku lidí. Podnikatel Šmerda pak v dotazu ČT osvětlil, že nic se nedá dělat na sto procent. Inu, pan Šmerda to má propočítané. Propočítané to má i v jiných oblastech. O jeho podivném přednostním právu na pronájem Staroměstského náměstí se hovoří již mnoho let. Podnikatel Šmerda sice nevyhrál žádné soutěžní klání o tento prostor, ale jako vysoký funkcionář pražské ODS měl vždy možnost svoje výnosné políčko (proměněné ve známé náměstí) zúrodňovat do své bezedné kapsy. Ostatně Pražská radnice mu letos ještě přidala dva miliony korun z kapes daňových poplatníků, aby se mohl vytáhnout.
To také Šmerda učinil. Vedle osobní luxusní vily a mercedesu pořídil Pražanům i jeden extrémně vysoký strom a umístil jej na Staroměstské náměstí. Pokud však Šmerdův strom porazil vítr s rychlostí obvyklou v tomto ročním období, potom byl propočet Šmerdy nebo jeho spolupracovníků určitě chybný.
Chybný byl i jiný propočet . Podle dostupných informací se rozhodli právě členové ODS Prahy 1, že "ŠMERDIÁD" bylo dost a pana podnikatele už dále do vedení pražské ODS nezvolili. Zda to byla jen čirá závist nebo uvěření pomluvám o korupci, kterou mělo být políčko na Staroměstském náměstí vykupováno, to asi členové ODS Prahy 1 neprozradí. Ale signál pro primátora Béma a jeho týmu to byl dost výrazný. Pokud Bém pochopí, že pády stromů nejsou zase tak na denním pořádku, potom by se "ŠMERDIÁDĚ" dalo odzvonit. Seriózní výběrové řízení na pronájem lukrativního Staroměstského náměstí by totiž mohlo pražské radnici do její pokladny přinést mnohem více peněz. Pravda, soukromé pokladny některých funkcionářů by mohly zchudnout. A tak je trest v podobě pádu Velkého Karla jenom začátek. Na dobrý konec si musíme počkat. Pokud se ho od vedení pražské radnice lze vůbec dočkat.
Další články tohoto autora:
Karel Novak

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku