Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Čtvrtek 11.12.2003
Svátek má Dana
  Výběr z vydání
 >PRÁVO: Zlý sen nebo česká realita?
 >SVĚT: Quo vadis zdravotnictví aneb rakouský úřední šiml.
 >GLOSA: Předsváteční slovo
 >VÝSTAVA: Vánoční nadílka
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Díky tobě, povodni!
 >PSÍ PŘÍHODY: Skvělé krmítko s jednou malou vadou
 >MOBY DICK: Cílový stav zaměstnanců Českých Textáren
 >NÁZOR: Dvakrát o EU
 >ZE ZAHRANIČNÍHO TISKU: Zemím, které odmítnou Ústavu, hrozí vyloučení z Evropské Unie
 >NÁZOR: Hlupák neváhá
 >POSTŘEH: O šmajdání
 >FEJETON: O seznamování
 >PENÍZE: Další banka ve vodách splátkového prodeje
 >TÉMA: Racionálnější politika EU?
 >EKOLOGIE: Evropané musí respektovat fakta

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Kultura  
 
11.12. VÝSTAVA: Vánoční nadílka
(Artforum)

H.Čápová: V. HOLLAR A JEHO KOČKA

Vánoční shon, těšení, ale i nervozita, který dárek by nejvíc potěšil - známe to všichni. A ať už se tváříme jakkoli srdnatě a posíláme svátky do horoucích pekel, v koutku duše se zažehává jiskřička dětské nedočkavosti, jaké překvapení na nás letos pod stromečkem čeká.

Pokud ovšem nepatříme k ortodoxním škarohlídům nebo ještě hůř, máme nadílku už léta zkaženou tradičními praktickými dárky typu domácích papučí. V takovém případě už se opravdu není na co těšit. I když ještě hůř jsou na tom ti, kteří musí trávit Vánoce sami. Jsou ale i nadílky, ze kterých se můžeme těšit všichni a ani nemusíme čekat na Štědrý den.

Virtuální galerie ArtForum připravila pro své příznivce, ale i náhodné návštěvníky nadílku, která nejdříve potěší oko a posléze celou, předvánočním šílením trpce zkoušenou, duši. Nadílku tedy ryze nepraktickou, ale za to pro radost. Na stránkách galerie si můžete "rozbalit" dárky od desíti předních českých výtvarníků: Tomáše Bíma, Adolfa Borna, Hany Čápové, Karla Demela, Oldřicha Kulhánka, Miroslava Pošvice, Mariny Richterové, Jiřího Slívy a Emmy Srncové .

Emma Srncová připravila dárky nejen vánoční, některé mohou být i k svátku jmenovců naší pramáti a praotce, tedy Evy a Adama. Pro ně je připraven "Strom pokušení" a "Adam a Eva v penzi - po sezóně" . Marina Richterová vám nabídne "Granátové jablko". Adolf Born se rozhodl nadělit místo tradičního vánočního kapra mořskou pannu. Jiří Slíva už myslí spíš na Silvestra. Jeho originální stolek "Vin de table“ by byl jistě atrakcí nejedné silvestrovské party. Naproti tomu dárky Karla Demela, Miroslava Pošvice a Oldřicha Kulhánka vybízí k zamyšlení.

A pokud vám letos po finanční stránce štěstí vůbec nepřeje, ale máte doma přístup k internetu, není nic snažšího než si po klidné štědrovečerní večeři sednout ke svému PC se skleničkou v ruce a společně s tím, koho byste tak rádi obdarovali uměleckým dílem, si vánoční výstavu v galerii ArtForum prohlédnout.

Stačí kliknout a můžete nadělit ne jedno, ale celou stránku výtvarných děl. Rozbalte svou nadílku ZDE .

Zuzana Ottová
Další články tohoto autora:
(Artforum)

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku