Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 13.12.2003
Svátek má Lucie
  Výběr z vydání
 >ODBORÁŘI INFORMUJÍ: Mlynář (US-DEU) dozoruje tunelování TESTCOMU nejméně za 7,5 milionů korun.
 >PENÍZE: Daňový odpočet všem lidem dobré vůle
 >Gastarbeitrem v Česku
 >GLOSA: Přání
 >MOBY DICK: Tři šílené nápady Českých Textáren
 >ŽIVOT: Zvířata v náruči postižených lidí
 >ZAMYŠLENÍ: Jak se dřív rodily děti
 >NÁZOR: Kdo chce veřejnoprávní televizi
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Zlatá padesátá - pražírna kávy
 >PSÍ PŘÍHODY: Těm hulvátům raději z cesty
 >VÍKENDOVINY: Na obzoru plachta bílá - jsou to uši krokodýla!
 >LITERATURA: Jenom nebuď kozatá!
 >KOMENTÁŘ: Tajuplný prezident
 >SVĚT: Americko - kanadské sousedské počínání
 >POSTŘEH: Proč Mikuláš chodí na Jitku?

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Šamanovo doupě  
 
13.12. MOBY DICK: Tři šílené nápady Českých Textáren

Obálka

(Jména osob, jakož i názvy podniků a institucí zde uvedených, jsou pouhou literární fikcí. Jakákoli podobnost je čistě náhodná, stejně jako jsou náhodné zkratky jmen čtenářů v listárně.)

Pondělí 8. prosince 2003

Ředitel Kokot obdržel od neznámého dobrodince mail s přílohou, která obsahovala obrázek obálky jisté knížky o naší firmě. (A jéje.) Dnešní managorská porada se zabývala problémem, jak se vypořádat s anonymním zlomyslníkem, který České Textárny vymaloval poněkud nepřesně: nemáme heliport na střeše. (A jejeje.) Řešení se našlo ještě před půlnocí:

Ten heliport si - v rámci rozpuštění nadbytečně ušetřených investičních nákladů - ještě letos zřídíme!

Úterý 9. prosince 2003

Přistávací plocha na střeše byla přihlášena v rámci hnutí BSP (Best Studio Program) jako zlepšovací návrh pro obnovu výtahu. Tři roky poté, co hned v první vlně liberalizace vyhodili výtaháře, je totiž naše zdviž již značně "crazy", jak hodnotí její stav zahraniční návštěvy. (Dokonce si ji chtějí zakoupit a odvézt za oceán!) Aspoň bude bratr bezpečáka Mazance, jehož bludnonorská firma se o výtah dálkově stará, mít kde přistávat svým vrtulníkem.

Středa 10. prosince 2003

Do Českých Textáren dorazila zas jedna zahraniční návštěva: sám bývalý americký ministr informačních zdrojů! Byl zcela okouzlen, jak je po optimalizaci naše budova v Centru prázdná a hned pro ní našel nové uplatnění. Doslova ocituji tiskovou zprávu Lindy Živé:
"Tady bych udělal nádherný aquapark pro zaměstnance, jak současné, tak bývalé," řekl tento charismatický muž.
Myslím, že má velkou šanci zvítězit v soutěži o Zlatý Kext!

Čtvrtek 11. prosince 2003

Tak to vypadá, že cizí ministr spíše zvítězí v soutěži BSP, protože se jeho nesmyslný nápad má realizovat již začátkem příštího roku. Nový aquapark má skutečně sloužit i bývalým zaměstnancům. Jenže v kantýně se roztrušovalo, že prý velitel naší Jednotky rychlé reakce, plukovník Havran Vetřelý, chce vodní hrátky využít (ve spolupráci s oddělením Zúčtování se zaměstnanci) pro topení zaměstnanců bývalých, aby zvýšil loajalitu zaměstnanců dočasně současných...

Pátek 12. prosince 2003

Ráno jsem si přečetl v Hospodských novinách už třetí šílený nápad, který náš manadement tento týden vytvořil a který chce dovést k realizaci, stejně jako heliport na střeše místo výtahu a aquapark v Centru místo textáren:
Mluvčí Zlato Vrh na tiskové konferenci prohlásil, že český stát by měl konečně vynaložit nějaké dotace pro rozvoj textárenství. A protože jde o náš stát, náš český stát, měly by dotace směřovat do čistě českého textárenství, tedy přímo do Českých textáren.

Které hned příští rok prodáme zahraničnímu zájemci.

************************************************************************************************************

Listárna Moby Dicka

Byl jsem se podívat v knihkupectví. Zeptal jsem se slečny podavačky, jestli mají knížku "Moby Dick: Deníček". Napsala do počítače "Mobidick" a nic nenašla. Řekl jsem, že musí napsat Moby s tvrdým y. Pak už ho našla.
Šel jsem pak do jiného knihkupectví, zeptal jsem se jiné slečny podavačky, jestli mají knížku "Moby Dick: Deníček". Napsala do počítače "Mobidick" a nic nenašla. Řekl jsem jí, že to musí napsat s tvrdým y. Napsala Mobydyk a taky nic nenašla...
Přesto je moje knížka k dostání. Síť knihkupectví Jana Kanzelsbergera ji prodává za 232,- Kč, jinde je k mání za doporučenou cenu 199,-. Pokud ji knihkupec nemá, můžete mu sdělit, že knížku distribuuje i Beta-Dobrovský. Anebo poštou zasílá nakladatel www.konvoj.cz.
Pokud ji chcete mít jistě, pak ji lze u nakladatele i přímo objednat (tedy na konvoj@konvoj.cz ). Na dobírce však potom zaplatíte ještě poštovné asi 58,- Kč. (Celkem tedy 257 Kč, to už není proti JK tak velký rozdíl...)

************************************************************************************************************

Portrét Mobyho jakož i další ilustrace v knížce vyhotovil Kryšpín.

Archiv deníčku od dubna 2000 do konce roku 2002
Leden 2003
Únor 2003
Kdo je kdo v Českých Textárnách - verze z dubna 2003
(Anebo si kupte tu knížku:)

V březnu se deníček změnil na týdeníček, vychází v sobotu a přesunul se do Šamanova doupěte. Takže od té doby jsou Mobyho zápisky uchovány po týdnech v archivu Š. doupěte.

Podněty, připomínky a výkřiky čtenářů Deníčku Moby Dicka můžete posílat na schránku moby.dick@seznam.cz.

Případně si poslužte komentářem.


Další články tohoto autora:

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku