Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pondělí 15.12.2003
Svátek má Radana
  Výběr z vydání
 >FEJETON: Sardinky
 >NÁZOR: O balvanizaci ženských příjmení
 >ŠAMANOVA GLOSA: Mají ho
 >NÁZOR: Váš majetek vám zítra sebereme!
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Metro, to drsné místo
 >PSÍ PŘÍHODY: Jaké to hovado, který to kretén
 >NÁZOR: Jsou údaje ze zdravotních registrů na prodej komukoliv za 15 tisíc?
 >LITERATURA: Bacha, dělá ti na hlavu!
 >GLOSA: Novinařina a novinařina.
 >TÝDEN V TRAPU: Zlo táhne anebo dochází v rámci adorace podnikání k deformaci demokracie a slušnosti?
 >ODBORÁŘI INFORMUJÍ: Mlynář (US-DEU) dozoruje tunelování TESTCOMU nejméně za 7,5 milionů korun.
 >PENÍZE: Daňový odpočet všem lidem dobré vůle
 >Gastarbeitrem v Česku
 >GLOSA: Přání
 >MOBY DICK: Tři šílené nápady Českých Textáren

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Bartovy příhody  
 
15.12. PSÍ PŘÍHODY: Jaké to hovado, který to kretén
Ondřej Neff

Jak jinak si povzdychnout, když takhle jdu s Bartem na procházku po vršku Mrázovka. To je kopec nad ústím ulic Plzeňská a Vrchlického, porostlý především akáty. Letos začaly první práce na jeho zvelebení, do tří let tu má být park, podobný tomu na druhé straně údolí, parku Sacre Coeur nad Kartouzskou ulicí. Práce začaly tím, že se podařilo zlikvidovat a odvozit černou skládku, která tu za mnoho let vznikla.

Dnes ráno Bartík běží a první, co chce podepsat, je: rozbitý sporák a rezavé kolečko, právě to kolečko, na kterém neznámé hovado, neznámý kretén sporák přivezl.
Proč tolik nadávám: právě v těchto dnech město přivezlo na Mrázovku kontejner na sběr odpadu.Jakmile ho lidi naplní, přijede Avie od firmy REGIOS a vymění plný kontejner za prázdný. Pokud neznámý kretén nebyl superkretén a nebejčil sporák do kopce zdola, od Anděla, musel kolem toho kontejneru projet. Kdyby u něho sporák vyklopil, ani by se nemusel namáhat s nakládáním, chlapíci od Regiosu by to udělali za něho. Jenže on projel a tlačil to zatracené kolečko ještě možná půl kilometru a svůj zatracený náklad vyklopil ta, kde to bylo pětadvacet let hnusné a kde to začalo být krásné.
Bartovi to je jedno. Pro něho je ten sporák jen další podpisová kniha. Zajímavé, jak těm psům absolutně chybí sebemenší náznak estetického cítění.
Snažil jsem se za těch dnes už skoro dvacet let soužití se psem najít náznak estetismu - našel jsem ho snad jen ve způsobu, jak pes udělá hromádku. V tomto smyslu je Bart estét, on nejraději zaleze někam do křoví a pokud nemá zrovna bolení, nikdy to nevyklopí na cestě. Ovšem od tohoto až k Mozartovi a Rembrandtovi je předaleká cesta.


Další články tohoto autora:
Ondřej Neff

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku