Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 3.1.2004
Svátek má Radmila
  Výběr z vydání
 >MEJLEM: Vtip
 >POSTŘEH: O předení
 >MOBY DICK: Návrat Juniora
 >SPORT: Konečné řešení na dosah
 >POLITIKA: Kontury roku 2004
 >RECESE: Tři géniové a jedna génijka
 >NÁZOR: První novoroční projev prezidenta.
 >NÁZOR: Galerie našich prezidentů aneb Nadějné poselství Václava Klause
 >SVĚT: Předvánoční plavba 3.: protivné souvislosti s terorismem
 >FEJETON: Všem ženám pro potěchu srdce
 >SVĚT: Jak se žije, jí a pije ve Vídni
 >SVĚT: Jak vypadá oslava Nového roku v Chicágských ulicích
 >SVĚT: Předvánoční plavba 2.: vstříc k nizozemským državám
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Šťastný a veselý rok 1914!
 >POSTŘEH: O zámku

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Šamanovo doupě  
 
3.1. MOBY DICK: Návrat Juniora

Moby Dick

Pondělí 29. prosince 2003

Duto Hlav má celý týden dovolenou. Vyplnil jsem za něj výroční přehled Mektů a Tlachů. Byl hotový za chviličku. Okopíroval jsem ten předloňský. Jenom místo "synergický efekt plánování" jsem napsal "transformace plánování synergie", místo "synergický efekt skladování" "perspektivy skladovacích procesů" a místo hesla "koordinace synergie jako optimalizace mise k implementaci vize zákaznicky orientovaného rozvoje" jsem ze Zpráv opsal "Konkrétní, realistická, ambiciózní, srozumitelná, stabilní a pružná strategie jako podklad vize k naplnění cílů a priorit, která se stane předmětem všestranné komunikace a náplní každodenní práce všech jednotek naší firmy při uskutečňování mise Českých Textáren."

Úterý 30. prosince 2003

Dur Durak, náš viceprezident pro rozvoj, ve svém rozhovoru pro dnešní Hospodské noviny objasnil, proč musí firma v příštím roce vyhodit zbylou polovinu lidí (v nemanagorských pozicích, ovšemže): "Čeká nás zeštíhlovací kůra, jak naznačil pan ředitel Běsný Kokot v médiích. Protože zároveň prohlásil, že každý má sám vědět, co má dělat, rozhodl jsem se uvolnit všechny přebytečné tarifní zaměstnance."
Na zděšený redaktorův dotaz, jestli pak Českým Textárnám zůstanou vůbec nějací textárníci, odvětil Durak blahosklonně: "Ale vždyť my děláme silný nábor talentovaných lidí!"
Ambrož k tomu podotkl: "A nábor talentů bude jistě pokračovat. Pan ministr informačních zdrojů má ještě spoustu kamarádů, kteří dosud nesedí v žádném řídícím orgánu polostátní firmy..."

Středa 31. prosince 2003, silvestr

Nečekaný vánoční dárek: Junior se k nám více než po roce vrátil! Och, jak mi chyběl. Žeby "nový talent"? Ale ne. Kancl, uprázdněný po Irmě Badavé, pronajaly České Textárny firmě Junior´s, jejímž jediným zaměstnancem a zároveň majitelem Junior je. Takže - vrátil se nám nikoli kolega, avšak konkurent. A hned nám nabídl konkurenční rum do čaje.
Dapsal bich víts, ale bomáhaly jsme mu se žažižováním kanclu...

Čtvrtek 1. ledna 2004, Nový rok

Co nás čeká v novém roce? Ani nevím, protože jsem zaspal novoroční projev prezidenta Klause i komentář předsedy vlády Špidly. Ale hlava mne nebolela.
Vím, co nás čeká: Až bude nejhůř, zavedeme pitný režim kvalitního rumu!

Pátek 2. ledna 2004

Až se v pondělí Duto Hlav vrátí z dovolené, tak se asi... zblázní: Firma Junior´s zaměstnává odvčerejška Viky Vykulenou, čerstvě propuštěnou z Č. Textáren. Se svým novým šéfem si tyká. V kanclu mají pohovku. A nedodržují kulturu otevřených dveří!

**************************************************************************************

Portrét Mobyho vyhotovil Kryšpín.

Archiv deníčku od dubna 2000 do konce roku 2002
Leden 2003
Únor 2003
Kdo je kdo v Českých Textárnách - verze z dubna 2003
(Anebo si kupte knížku "MOBY DICK: Deníček," v níž jsou sebrány denní poznámky z Českých Textáren od dubna 2000 do dubna 2003. Ještě stále ji mají v Krakatitu v pražské Jungmance, nebo si můžete objednat přímo u nakladatele na konvoj@konvoj.cz )

V březnu se deníček změnil na týdeníček, vychází v sobotu a přesunul se do Šamanova doupěte. Takže od té doby jsou Mobyho zápisky uchovány po týdnech v archivu Š. doupěte.

Podněty, připomínky a výkřiky čtenářů Deníčku Moby Dicka můžete posílat na schránku moby.dick@seznam.cz.

Případně si poslužte komentářem.


Další články tohoto autora:

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku